İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oneriniz var mi ?

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Merhabalar. Cok uzun zamandan beri forumu takip ediyorum ancak bugune uye olma ihtiyaci hissettim. 97 yilindan beri internette varligimi surduruyorum. Klavye Script adi altinda bir scriptim var belki duymussunuzdur. Bir zamanlar (cj.com click zamanlari) klavye script sayesinde 2000-2002 yillari arasinda hilesiz hurdasiz az ekmek yemedim. (aylik 500 - 1200 $ arasi). Ancak son zamanlarda goruyorum ki internet uzerinden para kazanmak gercekten cok zor hale gelmis. Bahsi gecen scriptin bana kazandirdigi ortalama 5000 unique hitli bir gate sistemi var. Ve bu sistemi su zamana kadar hic bir sekilde verimli kullanamadim. Hayat artik bir sekilde duzene girdigi icin bosa kurek cekmek istemiyorum ve bu hiti sabitlestirip maddi acidan kar saglamak istiyorum. 1-2 projem var. Forumda gordugum kadariyla hemen hemen tum muhabbetler sedo ve adsense uzerine donuyor. Adsense, basvurumu Dmoz dizinde yer almama ragmen "Sohbet Sitesi" gerekcesiyle kabul etmedi. Sedo icin ise satacak bir olayim yok. Bende gozu karattim ve gercekten kazanabilecegim kaliteli hit yakalayabilecegim bir yapi insa etmeye karar verdim. Aklimdaki projeleri maddi getiri olasiligina gore degerlendirmenizi rica ediyorum. Programatik olarak herhangi bir sikintim yok. Tum uygulamalari ben yazacagim.

1- Okubeni.com - blog, amator yazarlarin ucretsiz yayinlanacak yazilari ya da komik yazilar arsivi

2- Soruyorum.org - Online coktan secmeli ve canli bilgi yarismasi.

3- Ismini henuz bulamadim - Turkce dating sistemi.

Bu forumu iyice incelemeden once 3. ihtimale cok guveniyordum ancak tecrubeli arkadaslarin yazilarindan okudugum kadariyla dating sistemi ile para kazanmak gercekten zor ismis. Soruyorum.org ya da Okubeni.com ile kaliteli hit cekebilecegimi ve maddi acidan fayda saglayabileceklerini dusunuyorum. Bu konu hakkindaki dusuncelerinizi paylasirsaniz gercekten cok mutlu olurum.

Saygilar.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşım hoşgeldin. ilk olarak şunu söyleyeyim klavye scripti ben de kullandım zamanında. :) tebrik ediyorum başarın için.

sana tavsiyem 2. site ile ilgili. soruyorum.org . domaini pek beğenmedim ama bilgi yarışması siteleri çok bağlayıcı oluyor. yani yüksek hiti garantiye bağlıyorsun. siteye girenlerin eğitim oranı da yüksek olacağından dolayı reklamara tıklama oranları da yüksek olacaktır.

diğer projelerinden 1. si de belki tutabilir bağlayıcılığından dolayı ancak dating olayı çok karıştı ve kazanmak için çok uzun süre kaliteli ve ciddi bir hizmet vermelisin. şu anda dating sitelerine bakarsan populer olabilmek için kıvrandıklarını görebilirsin. affiliate sistemleri kurmaları , mp3 sitesi açıp tanıtım yapmaya çalışmaları vs. onların ne kadar zor durumda olduklarını gösterir.

dediğim gibi bilgi sitesi kazandırır.

S

sevdik

Misafir
slm

merhaba arkadasım sana önerebilecegim yazı şudur ;

okubeni.com hakkında eger acemi yazarlar bölümü kurup bunların yazılarını yayınlarsan komik,kültür,aşk gibi yazılar www.yesil-kart.com gibi bir sponsorlar çalışırsan gelir sağlıyabilirsin türkiyede başka sponsor tanımadıgım için isim veremiyorum www.kaave.com da o siteye gitmez

sedo olayına gelince forumda çoğumuz sedo ile çalışıyoruz sende çalışabilirsin illaki domaini satman gerekmiyor domain park et yeterli

"ilgi çekici güzel bir domain alıp " sitelerinin güzel bir yerinde FOR SALE siteismi.com olarak link de versen olur Umarım planlarını azçık dahi olsa yapar bir yerlere gelirisn ve kazanç sağlarsın iyi çalışmalar

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 onerini de okudum ama hiç birisi yenilikçi gelmedi bana açıkçası. zaten dating olayını diğerleri önceden söylemiş. bunun yanında blog, amatör tarzda sitelerin de geçinme kaynağı çoğunlukla adsense olmakta, fakat bunda da devamlılığı sağlamakta problem oluyor. şu şartlar için konuşacak olursak yapılabilecek en iyi şey adbrite için absürt site, adsense için ise az tekilli ama güzel içerikli bir site.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypala uye ol paypal ile odeme yapan bir cok sponsor var aralarından biri uyacaktır sana dincer.

bu arada klavye script en cok kullandıgım script olmustur :)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Tesekkurler arkadaslar.

Burada paylasim gercekten cok iyi. Ilginiz icin tesekkurler.

ploop sana da katılıyorum. Bahsi gecen projelerin hic birisi yenilikci degil. Ancak yenilikci olarak nitelendirilebilecek projeleri gelistirebilmek için gercekten kayda deger bir zaman ayirmak gerekli ki bu da malesef bende yok. Sabah 9 aksam 7 saatleri arası yazilim gelistiren birisi olarak ambole olmus bir beyinle daha fazlasi cikmiyor ;) Amac varolan kemik hiti degerlendirip gercekten kaliteli insanlara ulasabilmek. Sanirim varolanlardan daha iyisini yapmak amaclari saglayacaktir. Aforizmalar ve sevdik arkadaslarin da onerilerini dikkate alip onceligi online yarismaya verip bu bittikten sonra okubeni.com'u hayata gecirmeyi dusunuyorum. Onerileriniz icin tesekkur ederim.

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DincerAydogdu' Alıntı:
Burada paylasim gercekten cok iyi. Ilginiz icin tesekkurler.

ploop sana da katılıyorum. Bahsi gecen projelerin hic birisi yenilikci degil. Ancak yenilikci olarak nitelendirilebilecek projeleri gelistirebilmek için gercekten kayda deger bir zaman ayirmak gerekli ki bu da malesef bende yok. Sabah 9 aksam 7 saatleri arası yazilim gelistiren birisi olarak ambole olmus bir beyinle daha fazlasi cikmiyor ;) Amac varolan kemik hiti degerlendirip gercekten kaliteli insanlara ulasabilmek. Sanirim varolanlardan daha iyisini yapmak amaclari saglayacaktir. Aforizmalar ve sevdik arkadaslarin da onerilerini dikkate alip onceligi online yarismaya verip bu bittikten sonra okubeni.com'u hayata gecirmeyi dusunuyorum. Onerileriniz icin tesekkur ederim.

zaman ayıramam gercekten üzücü ama elinde küçümsenmeyecek bir gunluk 5000 kişi var.. eger gercekten guzel birseyler yapabileceksen yan bir -iki kişiyle çalıs yeni birseyler konusunda sana yardımcı olsunlar. Ya da belirli ucretler odeyerek bu sistemleri yaptir piyasa da senin benden daha cok bu konuda tecribeli arkadasin olduguna suphem yok.

açıkcası her gecen gun sana zarar diye dusunuyorum ( hergun 5000 hit bosa giderse getirisi olmayan sey zarardır dıye dusunuyorum ben)

Benim de aklımda cok fazla proje var ve bazılarına gercekten guvenıyorum ancak henuz yeterlı bılgıye sahıp degılım yaz aylarında bu konudakı egıtımımı tamamlayıp birseyler yapmak istiyorum tabii..

umarım başarlı olursun..

M

murme

Misafir
zaman ayirmassan bence hiçbirşey olmaz web işi ilgi istiyor cunku

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bencede ploop arkadaşın dediği gibi absürt içerikli bir site kurup içine adbrite reklamı koyup + sedodan bir absürt isimli domaini park edip kuracağımız absürt siteye for sale diye eklersek bu siteninde günlük en az 5000 hit ortalaması varsa bu sana aylık toplam en az 500 dolar gibi kazanç sağlayabilir dostum

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
dewilsdance' Alıntı:
zaman ayıramam gercekten üzücü ama elinde küçümsenmeyecek bir gunluk 5000 kişi var.. eger gercekten guzel birseyler yapabileceksen yan bir -iki kişiyle çalıs yeni birseyler konusunda sana yardımcı olsunlar. Ya da belirli ucretler odeyerek bu sistemleri yaptir piyasa da senin benden daha cok bu konuda tecribeli arkadasin olduguna suphem yok.

açıkcası her gecen gun sana zarar diye dusunuyorum ( hergun 5000 hit bosa giderse getirisi olmayan sey zarardır dıye dusunuyorum ben)

Benim de aklımda cok fazla proje var ve bazılarına gercekten guvenıyorum ancak henuz yeterlı bılgıye sahıp degılım yaz aylarında bu konudakı egıtımımı tamamlayıp birseyler yapmak istiyorum tabii..

umarım başarlı olursun..

Iyi niyetin icin tesekkur ederim arkadasim. Her gecen gunun zarar oldugunun gercekten farkindayim ancak ise turk gibi baslayip ingiliz gibi bitirebilmek icin cabaliyorum. Bismillah demeden once Turkiye'nin en kaliteli webmasterlarinin toplandigi bir ortamda etud yapmak mantikli geliyor.

Adbrite bu tarz sitelerde sanirim yeterli verime ulasabilecektir. yesilkart tarzi lead mantikli yerlerden de kaliteli hitten verim alinabilir sanirim. adsense'e guvenmiyorum. Kabul ettiremedim kendimi bir turlu :)

M

M@l@tyasporlu

Misafir
öncelikle hoşgeldin bende klavye scriptin en vefalı dostlarındanım en son 1-2 yıl önce chat yapmıştım ama hala senin script duruyor masaüstünde :)

valla adsenseye güven ama bişi bekleme Türkçe site ile..

ama sedo veya adbrite olayı halleder gerçi hiç adbrite kullanmadım ama :D

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Başladık bakalım.

Soruyorum.Org la başladık bakalım. Hadi hayırlısı.

Adsense ve alternatif olarak randevum. Ne çıkarsa artık.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Kendi konumu hortlatayım dedim.

Böyle bir postla 3 sene önce sizlerden görüş rica etmişim. Sağolsun o zamanki aktif arkadaşlar da eleştirilerini yapmışlardı. Yeni başlayan ve başlayacak arkadaşlara yol göstermesi açısından sonuçları bildirmek istedim.

İlk 2 projeyi gerçekleştirdim. 3. projeyi ise buradaki yorumları mantıklı bulduğum için sonsuza kadar rafa kaldırdım. İlk 2 hobi projesinin sonuçları şu şekilde oldu;

Okubeni.com - Buraya önceleri hafif.org'un kullandığı bir blog sistemi kurup özelleştirdim ve mizah ağırlıklı, 18 yaş altının dışlanacağı bir yön verdim. Zamanla hit arttı ve birbirine bağlı olarak editör kadrosu oturdu. Üstelik google bu sistemi çok sevdi. Şu an baktım da 334.000 sayfası indexli. Adsense'den bu 2,5 sene içinde toplamda 3500$ gibi bir gelir elde etti. 2008 başında ise maddi bazı durumlardan ötürü 1100$ karşılığında el değiştirdi.

Soruyorum.org - Bu proje kısa ömürlü ancak dolaylı yoldan yüksek kazançlı bir proje oldu. Açıldıktan kısa bir süre sonra (6-7 ay) istediğim noktaya gelmeyince satışa çıkardım. Satışı çok küçük bir rakama gerçekleşti (350$) ancak farkında olmadığım birşey varmış, bilgi yarışması oldukça ihtiyaç olunan bir şeymiş. Bir kaç yere açtığım bu satış ilanları ile yeni bilgi yarışmaları isteyen bir çok müşterim oldu. Hatta neredeyse Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birinin bilgi yarışması projesini yapacaktık, son anda rüzgar ters esti. Bu işten bu süre içinde tahmini 8000~10000$ lık gelir sağladım.

Şu an ise bu tarz projeler gibi değil de daha köklü, uluslararası ziyaretçi trafiği olan projelerimi işletiyorum.

Paylaşmak istedim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5