İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

online ödeme sistemleri?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar öncelikle özür diliyorum. Bu konu daha öncede tartışıldı forumda biliyorum ama henüz tam aradığım cevabı bulmuş değilim

paypal - 2checkout.com dışında " Türkiye Dostu " ödeme sistemlerini ve tecrübelerinizi yazarmısınız

2checkout kullanmıştım 2-3 sene önce ama hiç beğenmemiş ve içerde birmiktar para bırakarak kullanmayı bırakmıştım
şimdi durum nasıl bilmiyorum.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
moneybookers var turkiye hesap noları fılan var try destegı var baskada yok suan pıyasada

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
moneybookers kullandım bir ara ama para aldım sadece
web sitesine entegre edilen bölümü var mı onu bilmiyorum
yani paypal gibi web sitesinden kredi kartı ile ödeme alınabiliyormu?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
artık sanal pos almak baya bi kolaylaştı bence direk onun için uğraş.
paypal pro hesapta sanırım web sitesinden kredi kartı ile ödeme var hiç kullanmadım.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pro hesap içinde yüksek komisyon alacağı kesin.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ccbill Ibill sistemleri de türkiyeye direk olarak para göndermekte
ama çok çabuk yan çizebiliorlar
özellikle nedense türklere karşı bir antipatileri var
neden acaba ?
2 yıl çalıştım uzun ısrarlarla sürekli kapatılan hesabımızı açtırdık
ama sonunda pet etmek zorunda kaldık

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
nedenleri nedir peki CMYLZ?
biraz açarmısın konuyu lütfen
dün bende inceledim biraz ccbill sitesini

Not : Paypal önermeyin. zaten bussiness accountumuz var 2 tane. Paypal ve 2checkout düşünmüyoruz bu sistemde. alternatif sistemler önerin lütfen

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Favorites arkadaşım elbette açarım.
çncelikle CC bil sana 26 sayfa yazı gönderir hepsini imzalar ve kaşaler gönderisin
sonra ortalama 20 gün bekletir.
sonra kodlarını anlamaya çalışırsın ( özellikle asp yazıyorsan)
sitenin üstüne koyarsın alışveriş kodunu ve beklemeye başlarsın
ilk alışverişte %43 komisyon alarak bir şok yaşatır.

daha sonraki alışverişler için bu rakkamları hep elinde tutar (bir tür kendini garantiye almak)

bunuda 26 gün sonra size gönderir.
işin en kötü kısmı eğer türkseniz mutlaka bir kulp bulunarak hesap kapatılır.

"türkiyeden çok sahte kart kullanımı var"
sanki siz kullanıyormuşsunuz gibi tavır alınır.
bu örnekler dahada uzatılabilir
ama en azından bir fikir verebilir diye düşündüm

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
naçizane önerim şu olur sana arkadaşım;

önce bir banka ile anlaş, y.dışı kredi kartlarına kapattır (türkiye için satoış düşünüyorsan elbette) sonra bankaların BIN numaralarını iste ve bir kod yazdır yada yaz. girişte banka sor örnek akbank + bin no 1234 karşılaştırmasını yap
sonrada işleme devam ettir.
bu yapı ile sahte CC kullanımında baya bi temizlik yapmıştık.
denenmiştir.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kendimiz için araştırmıyorum zaten bu olayı.bir müşterinin projesi için
bu önerileri iletelim. gerekeni yapsınlar o zaman

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Danışmanlık faturasını miami tatili bedeli kadar kesim gönderim sana :p
sende onlara kes ki miamiye bir ikiii diyebilelim dimi ehehe

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Geçen gün aynı konu üzerine ben de bir araştırma yapmıştım. Şu anda TR için en fazla yatırım yapan kurum WebMoney transfer gibi görünüyor. Sitesi Türkçe olarak hazırlanmış ve yine Türkçe olarak teknik destek sağlamaktalar. Önemli özelliklerinden biri güvenlik aşaması. Ödemelerin için kredi kartı kullanmana gerek yok. Aşağıda ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin. Umarım yardımcı olur:

WebMoney elektronik para ve çevrim içi ödeme sistemdir. Bu sistemin sahibi olan WM Transfer Ltd, 1998 yılında Beliz, Orta Amerika'da kurulmuştur. Asıl olarak Rus müşterilere hizmet vermek amacıyla faaliyete başlamış ancak daha sonrasında dünya çapında hizmet veren bir kurum haline gelmiştir. Şu anda 11 milyon civarında aktif kullanıcıya sahiptir. 17 Aralık 2010 tarihinde Steam (yazılım firması) WebMoney'i ödeme sistemi olarak kabul etmiştir.
Para Birimleri:
Sistemdeki cüzdan olarak bilinen tüm hesaplar, Altına eşdeğer olan WMG, Dolar için WMZ, Ruble için WMR, Belarus Rublesi için WMB, Avro için WME ve Grivna için WMU birimlerini desteklemektedirler. 31 Mayıs 2011 tarihinden itibaren ise Vietnam Dongu da WMV adı ile para birimi olarak sitemdeki yerini almıştır. Ayrıca Özbekistan ve Kırgızistan Somu da aktif hale getirilmiş ancak bu ülkelerdeki yerel yönetim tarafından iptal ettirilmiştir. Hesaplar WMID denilen sayı dizinleri ile tanımlanmaktadır. Sisteme kayıt ve WebMoney birimlerini almak ücretsiz olarak belirlenmiş ve WebMoney gönderilmesi esnasında %0.8 oranında bir ücret alımı uygulanmaktadır. Cüzdanlara herhangi bir birimde fon yatırmak ve cüzdanlardan nakit çekmek havale yolu ile ya da yetkili döviz bürolarından belirli bir ücret karşılığında gerçekleştirilebilir. Ayrıca hesaba para yatırabilmek için WM kartı da alınabilir.
BDT için yapılmıştır:
Teknik destek için ana merkez Moskova'da, mal sahibi ve yönetim ise Beliz'de yer almaktadır. WMR birimideki işlemler Moskova'daki WMR LLC tarafından ve WMZ ile WME birimlerindeki işlemler ise Amstar Holdings Limited tarafından günce altına alınmaktadır. BDT ve Avrupa ülkeleri dışında WebMoney'nin ABD, Hollanda, İspanya, Japonya, Yunanistan, İsrail, Fransa ve BAE içerisinde de ofisleri bulunmaktadır.
Güvenlik:
WebMoney işlemleri kredi kartı ya da banka hesap kartı gerektirmemekte olup, nihaidir ve geri döndürülemez.

ganway

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WebMoney cüzdanımdan nasıl para çekebilirim ya da yatırabilirim? Bir de çekme yükleme işlemlerinde pasaport seviyesi yetersiz diyor. Nasıl yükseltebiliriz?

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WebMoney cüzdanımdan nasıl para çekebilirim ya da yatırabilirim? Bir de çekme yükleme işlemlerinde pasaport seviyesi yetersiz diyor. Nasıl yükseltebiliriz?

Merhaba

Bunun için öncelikle web sitelerine girmelisin. Ana sayfanın ortasındaki menüde "Yükleme" ve "Nakit çekme" seçenekleri vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi para yatırmak için Yükleme Para çekmek için de Nakit çekmeye tıklamalısınız. Yükleme için:

- Öncelikle bu menüde WMZ (Dolar) WME (Avro) WMR (Ruble) ve WMG (Altın) menülerini göreceksiniz. Hangisine yatırmak istiyorsanız o para birimine tıklayınız. Örneğin Dolar için WMZ ye tıklayın.

- Karşınıza gelen sayfada en başta İnternet Bankacılığı seçeneği var. Bu seçenekteki detaylar kısmına ve ardından açılan sayfadaki Banka transferini simgeleyen resme tıklayınız.

- Yükleme miktarını belirtiniz ve sipariş ediniz. Son olarak da karşınıza gelen sözleşmeyi onayladıktan sonra yükleme işleminiz gerçekleşmiş olur.

Para çekmek için:

- Nakit çekme seçeneğinde yer alan Banka havalesi ile alt sekmesine tıklayalım.

- Açılan sayfada solda menü görürsünüz. Burada istediğiniz para birimini seçebilir ve ardından çekme sekmesine tıklayabilirsiniz. Bu da sizi para çekme motoruna bağlar.

- Para çekme sistemi adım adım ilerler. İlk adımda kişisel bilgilerinizi 2. adımda çekeceğiniz miktarı 3. Adımda sözleşmeyi onaylamayı 4. adımda bu para çekme bilgilerini kaydetmeyi ve son adımda da onayı sağlamış olursunuz.

- Böylece size bir fatura yönlendirilir ve bu faturayı kabul etmeniz takdirinde paranız 2-3 gün içerisinde hesabınıza geçer.

WebMoney içerisinde her kullanıcı pasaport seviyesi denen bir sisteme göre belirli bir işlem hacmi ile sınırlandırılır. Resmi pasaport sahipleri 5000 USD limite kadar para çekerler gibi.

Bu yüzden pasaport seviyesini arttırmak gereklidir. Bu da sisteme gerekli bilgilerinizi yükleyerek mümkündür. Bunun için:

- Ana sayfada bulunan sol yukarıdaki "sistem hakkında daha fazla bilgi" linkine ve sonra da açılan sayfadan sol aşağıda yer alan "Servisler" seçeneğine tıklayınız.

- Açılan alt menüden "Güvenlik ve Yetkilendirmeyi" seçiniz ve sağda açılan menüden de Doğrulama Servisine tıklayınız.

- Bu sizi pasaport servisi sayfasına yönlendirir. Pasaport başvurusu için sol menüde yer alan ve bir kutu içerisinde yazılı olan "Aplly for WM Passport" seçeneğine tıklayınız. Böylece başvurunuzu yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Facebook sayfalarını takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/WebMoney.Transfer.Turkiye

Umarım açıklayıcı olmuştur.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WebMoney yükleme

Merhabalar,

WebMoney Türkiye'de para yükleme yöntemlerini geliştirdi. 2 yeni yöntem eklendi.

1) GScash fiş (voucher) kodları: Süper bir sistem olmuş. Çeşitli yöntemler ile GScash voucher kodları alıyorsunuz. 10-20-30..100-1000 TL-USD ya da Euro değerlerinde voucher kodları var. Daha sonra top-up.webmoney.ru adresine gidiyorsunuz. Burada GScash ile yüklemeyi seçiyorsunuz. Karşınıza gelen ekranda voucher kodunu giriyorsunuz. Voucher kodu 100 USD değerinde ve siz 50 USD yüklemek istiyorsanız yüklenecek miktara 50 yazıyorsunuz. İşlemi onayladıktan 2 saniye sonra yüklemeniz yapılıyor ve 50 USD kaldığı için yeni bir voucher kodu size hemen veriliyor. Daha sonra bu 50 USD voucher kodunu istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Peki nerelerden alabiliyoruz bu voucher kodları?

- PTT ofislerinden
- 1200 tane anlaşmalı oldukları KIOSK tipi ATMlerden.
- Mobil ödeme yöntemi ile
- Yaklaşık 17.000 internet kafeden
- Kredi kartı ile ödeme

Sitelerine girip inceleyebilirsiniz: http://www.gamesilk.com/products.php?category_id=1497

2) TAFT Telekom bayilerinden yapabiliyorsunuz. TAFT bir fatura tahsilat kurumu. 383 tane şubesinden artık gidip WebMoney yükleyebiliyoruz. Parayı verdiğimiz anda yükleme WebMoney cüzdanımıza geçiyor. Bekleme yok.

Yükleme seçenekleri ile ilgili resmi Skype adresleri: webmoneyalsat

Bu arada komisyonlar da artık oldukça düzgün hale getirilmiş: %4-5 olarak belirlenmiş. Kuru ise güncel kurdan başlatıyorlar. Ek bir miktar eklemiyorlar.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.webmoneyalsat.com

Geçen gün yeni bir yükleme yöntemlerini gördüm. Bir site açmışlar ve site üzerinden talep oluşturarak WMZ alabilir ya da WMZnizi bozdurabilirsiniz. Siteleri: www.webmoneyalsat.com

Ayrıca Skype üzerinden de talepleri toplayan bir ekipleri var. Skype adresleri: webmoneyalsat

Şu anda komisyon oranları oldukça iyileştirilmiş. Ve son duyurularında WMZ bozdurmada komisyon ugulamadıklarını belirtmişler.

Ben denemek için 100 WMZ kadar aldım ve kurları şu anda en iyi oran gibi görünüyor. Umarım yakın zamanda WebMoney kurları daha da aşağıya çeker. Yeni gelişmeler olursa buradan paylaşırım.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HTS Fatura Ödeme Merkezleri

WebMoney yeni yükleme sistemlerini açtı:

HTS Fatura ödeme merkezleri üzerinden yükleme işlemlerinizi artık yapabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito