İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Online Ziyaretçiler..

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

sitem için online ziyaretçiler kısmı yapmak istiyorum.. aradığım özellikler şöyle son 30dk içinde sitede herhangi bir işlem yapmış olan kişileri listeletmek istiyorum listeletmek derken sadece
Online ziyaretçi XX kişi

şeklinde..

yardım edebilecek olan birisi varsa çok sevinirim

saygılar..

D

dejafu

Misafir
online diye mysql tablosu yap. bu tablonun alanları

id,userid,time olsun.

sonra sayfaya girildiginde (her sayfa icin) userid ye gore ekleme yaptır. eğer kullanıcı zaten ekliyse zaman 30 dakkadan fazla olduysa güncelleme yaptır. sonra kullanıcıları alabilirsin.

aklıma bu geldi benim başka türlüde yapılabilir.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
eğer bu konularda fazla bilgin yoksa ve hazır bişeyler arıyosan, hotscripts.com adresinden (asp veya php ne istiyorsan artık) online users diye aratıp scriptleri bulabilirsin.

bunu da boşver dersen, www.fastusersonline.com var burdan renk falan seçip, kodu sayfana eklemen yeterli..

M

mfk_1868

Misafir
uyelik sistemi yoksada tabloyu id ip time yapıcaksın. sonra time-1800 ile time arasındakileri saydırıcaksın.

werci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ekteki dosya gayet kullanışlı; online.dat ı CHMOD 777 yap, sonra dosyalar içinde index.php göreceksin oradaki gibi include kodunu al ( <? include ("online.php"); ?> ) sitende koymak istediğin yere ekle... Olay bu kadar...

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşk :D denedim bunuda hep 1 olarak gösterdi. halbuki 10u geçik kişi var.. :S

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5