İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

OnlineTV BETA

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sistemin işleyiş mantığını anyalamadığınız için Ciddi sorunlar ve sorular ile karşı karşıya kalınmış ki yazık...

bu iş için ayırdığım yatırımı en azından açıklarsam olayın vehameti ortaya çıkmış olacak buna eminim

1 ram dağıtım makinesi 4x 512 gig
4 adet Stream server ( 128 gig ram + 146 X 4 15000rmp Hdd )
N.A.S ( 100 tera )
ve y.dışında 4 ülkede 10gigabit dedicated başlangıç internet omurga altyapısı

Bir hollanda firmasının Co-location 1000Mbit (1gig) için vermiş olduğu teklif şudur lütfen bunu 10 ile çarpınız :

Server: Own equipment
Connectivity: Volume 1Gbps (95%) bandwidth
Switch port: 2x 1000Mbps (GE) uplink
Support Pack: Best Effort
Power usage: 1 Amp
Data center: EvoSwitch DC (EVO)
Extra:
24/7 Data Center Access Card (1)
Remote Power Management (1 port)
IP (16)

The price: Eur 2999,00 /month
+ No setup fee

türkiye altyapısı düşünüldügünde (1mbit adsl = 120Kb/sec download) 45KB ile vcd ve dvd kalitesi arasında bir görüntü netligi ( full ekran) Umarım şu cümlenizi tam anlamı ile karşılamakta olacakdır

"şuan internetteki televizyonların online yayınlarını izlersen ne kadar zor bir yayın izleme politikası ve ne kadar kalitesiz bir işlemlerle karşı karşıya olduğunu anlayacaksındır"

şurda bir algılama hatası var hemen düzelteyim ;

1 bizim youmedya yada yeni bir isimle Xmedya bir televizyon kanalı olarak açılacaktır.
Fakat sağladığımız platform ( daha önce de örneklemiştim Digitürk mantığında 100lerce kanal barındıran bir alpyapı) size zaten şu anda seyretmeye çalıştığınız kalitesi düşük olan tüm TV kanallarını ayağınıza getirecektir.

ve son olarak eğer türkiyede 16 - 32 mbit datalar konuşuluyorsa şuna emin olunuzki biz o gün zaten HD kalitesinde yayını aynı sıkıştırma politikası ile yapıyor olacağız ( firma içinde testleri bitmiştir)

Saygılar

Arayan Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda gayet hızlı ve kesintisiz bir yayın izliyorum ama saat sabah 6:30 olduğu için olabilir... Server ne olursa olsun, geniş kitlelere yayın yapmak büyük masraflar getirecektir...

Site yerine, Joost tarzı bir program kullanmayı düşünmüyor musunuz ?
Böyle P2P'nin avantajlarından da faydalanabilirsiniz...

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle Sizi Tebrik etmeden edemiyeceğim.

Türkiyede internet biryerlere gelmeye başladı diyebilirim. Forum oyun vb portallardan sıkılmaya başlamıştık. (kendi adıma konusuyorum)

Öncelikle yayın kaliteli ve kesintisiz. Herkez bişeyler söylemiş neden niçin gibi benzeri sorular ama gerçekten yapıcı eleştiride bulunmak için yapıldığını sanmıyorum.

Öncelikle;

Site içerisine sağına soluna adsense vs benzeri reklam programlarını koyarak bu güzel görüntüyü kirletmessiniz umarım. Reklam olayını yine tv yayını şeklinde yaparsanız çok güzel olabilir kanısındayım.

Hatta ilk reklam teklifi benden gelsin :) fiyatlarınızı öğrenebilirmiyim

Hatta projenize reklam konusunda destek vermek isterim elimdeki bütün sitelere güzel bir banner ve tanıtım yazısı ile eklemek isterim çok büyük rakamlarda hit yok ama insanlara ulaşma açısından ücret talep etmeden tam destek benden

Başarılarınızın devamını dilerim sizi kıskanarak azımın suları akmadı desem yalan olur :))

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5