İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Opencart html düzenleme

nomaxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir opencart sitesiyle uğraşıyorum fakat footer kısmını düzenleyemedim. Mesela bir yazı var o yazıyı değişyirmek yada link vermek istiyorum bunun için html dosyalarını arıyorum yardımlarınızı bekliyorum :)

Dereck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ftp den "catalog\view\theme\TEMAADI\template\common " klasörü altında footer.tpl dosyası mevcut o dosyadan düzenleyebilirsiniz. Yada temanız gelişmiş bir tema ise modül kısmında admin panelde bu kısımla ilgili düzenlemelerde olabiliyor

nomaxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
footer.tpl dosyasına giriyorum echo ile tanımlar yazıyor yazıyor bu tanımlı olan kodlar nerede olabilir sanırsam düzenleme yapacağım kodlar tanımlı ?
Burada nereyi düzenleyeceğim allah aşkına ?

PHP:
<div id="footer">
  <?php if ($informations) { ?>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_information; ?></h3>
    <ul>
      <?php foreach ($informations as $information) { ?>
      <li><a href="<?php echo $information['href']; ?>"><?php echo $information['title']; ?></a></li>
      <?php } ?>
    </ul>
  </div>
  <?php } ?>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_service; ?></h3>
    <ul>
      <li><a href="<?php echo $contact; ?>"><?php echo $text_contact; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $return; ?>"><?php echo $text_return; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $sitemap; ?>"><?php echo $text_sitemap; ?></a></li>
    </ul>
  </div>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_extra; ?></h3>
    <ul>
      <li><a href="<?php echo $manufacturer; ?>"><?php echo $text_manufacturer; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $voucher; ?>"><?php echo $text_voucher; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $affiliate; ?>"><?php echo $text_affiliate; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $special; ?>"><?php echo $text_special; ?></a></li>
    </ul>
  </div>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_account; ?></h3>
    <ul>
      <li><a href="<?php echo $account; ?>"><?php echo $text_account; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $order; ?>"><?php echo $text_order; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $wishlist; ?>"><?php echo $text_wishlist; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $newsletter; ?>"><?php echo $text_newsletter; ?></a></li>
    </ul>
  </div>
</div>
<!--
OpenCart is open source software and you are free to remove the powered by OpenCart if you want, but its generally accepted practise to make a small donation.
Please donate via PayPal to [email protected]
//-->
<div id="powered"><?php echo $powered; ?></div>
<!--
OpenCart is open source software and you are free to remove the powered by OpenCart if you want, but its generally accepted practise to make a small donation.
//-->
</div>
</body></html>

Dereck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
footer.tpl dosyasına giriyorum echo ile tanımlar yazıyor yazıyor bu tanımlı olan kodlar nerede olabilir sanırsam düzenleme yapacağım kodlar tanımlı ?
Burada nereyi düzenleyeceğim allah aşkına ?

PHP:
<div id="footer">
  <?php if ($informations) { ?>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_information; ?></h3>
    <ul>
      <?php foreach ($informations as $information) { ?>
      <li><a href="<?php echo $information['href']; ?>"><?php echo $information['title']; ?></a></li>
      <?php } ?>
    </ul>
  </div>
  <?php } ?>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_service; ?></h3>
    <ul>
      <li><a href="<?php echo $return; ?>"><?php echo $text_return; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $sitemap; ?>"><?php echo $text_sitemap; ?></a></li>
    </ul>
  </div>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_extra; ?></h3>
    <ul>
      <li><a href="<?php echo $manufacturer; ?>"><?php echo $text_manufacturer; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $voucher; ?>"><?php echo $text_voucher; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $affiliate; ?>"><?php echo $text_affiliate; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $special; ?>"><?php echo $text_special; ?></a></li>
    </ul>
  </div>
  <div class="column">
    <h3><?php echo $text_account; ?></h3>
    <ul>
      <li><a href="<?php echo $account; ?>"><?php echo $text_account; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $order; ?>"><?php echo $text_order; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $wishlist; ?>"><?php echo $text_wishlist; ?></a></li>
      <li><a href="<?php echo $newsletter; ?>"><?php echo $text_newsletter; ?></a></li>
    </ul>
  </div>
</div>
<!--
//-->
<div id="powered"><?php echo $powered; ?></div>
<!--
//-->
</div>
</body></html>

:) düzenleyeceğiniz kısımlar oldukça açık bir biçimde görülüyor örnek olarak

satırı sitenizin footerında iletişim linkinin bulunduğu kısımdır

o kısıma yine herhangi bir link veya seçenek eklemek istiyorsanız

<li><a href="LİNK - ADRES">GÖRÜNECEK YAZI</a></li>

formatı bozmadan bu şekilde ekleme yapabilirsiniz. Fazla php bilginiz yok sanırım o yüzden bu gösterdiğim format dışında birşey yazmazsanız sıkıntı yaşamazsınız.

nomaxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu tanımlar hangi dosyada olabilir acaba mesela echo $text_contact demiş
bu $text_contact hangi dosyanın içinde tanımlı olabilir? o dosyayı bulup daha rahat düzenleme yapacağımı düşünüyorum ?

Dereck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu tanımlar hangi dosyada olabilir acaba mesela echo $text_contact demiş
bu $text_contact hangi dosyanın içinde tanımlı olabilir? o dosyayı bulup daha rahat düzenleme yapacağımı düşünüyorum ?

Siz footer alanını düzeltmek istediğinizi söylediniz o yüzden bunları yazdım. Footer kısmında kelime değişikliği yapmak istiyorsanız dil dosyasını düzenlemeniz gerek.

catalog\language\turkish klasöründen istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu kısım sadece mevcut türkçe kelimelerin düzenlemesi içindir yeni bir kelime veya alan ekleyeceğinizde bu kısmı kullanmayacaksınız.

admin\language\turkish ise admin panel kısımları içindir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5