İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Opengl turkçe kaynak

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım kimse ilgilenmiyor opengl ile :( kaynak bulunca buraya atayımda bari işine yarayanlar faydalansın :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@SaintOne C++ ta 2d 3d grafik cizdirmek için kullanılıyor bir çok alanda kullanılıyor. Bir Api olarak düşün gerekli komutları çagırıyorsun o senin yerine uyguluyor. Harika birsey ama anlamak ve uygulamak çok zor. Windos grafikli pencereler falan alabildiğine herşey yapılabiliyor.. Türkçe kaynak olarak pek yok genelde ingilizce.

@Mod Teşekkürler paylaşım için bende yeni buldugum Linux'da opengl programlama linkini vereyim yardımcı olur belki ilgilenenlere..

http://www.belgeler.org/howto/opengl-giris.html
Ziver Alen Malhasoğlu'na sonsuz teşekkürler.

Bu arada 3d maxde yapılan animasyonlar c++ include edilebiliyor :) super..

F

fenerli

Misafir
symbiantech' Alıntı:
Sanırım kimse ilgilenmiyor opengl ile :( kaynak bulunca buraya atayımda bari işine yarayanlar faydalansın :)

Size www.oyunyapimi.org sitesini tavsiye edecektim ama sitedeki bir değişiklikten dolayı 15 aralık dan itibaren bir süre kapalıymış, eğer OpenGL yi Delphi (Inprise) ile kullanacaksanız elimizdeki mevcut componentler ile yardımcı olmaya çalışırız. OpenGL ile profesyonel seviyede bir uygulamamız olmadı fakat firmamız haricinde OpenGL ile 3D mimari tasarımlar konusunda çalışan (Delphi ile ) arkadaşlarımız var.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
Size www.oyunyapimi.org sitesini tavsiye edecektim ama sitedeki bir değişiklikten dolayı 15 aralık dan itibaren bir süre kapalıymış, eğer OpenGL yi Delphi (Inprise) ile kullanacaksanız elimizdeki mevcut componentler ile yardımcı olmaya çalışırız. OpenGL ile profesyonel seviyede bir uygulamamız olmadı fakat firmamız haricinde OpenGL ile 3D mimari tasarımlar konusunda çalışan (Delphi ile ) arkadaşlarımız var.

teşekkürler @fenerli Okuldayken bitirme tezi olarak 3d animasyonlu bir movie istemişlerdi onu yetiştirememiştim o günden sonra ilginçtir bir hırs olayı oldu ve bu konu hakkında uzun bir süreden beri çalışıyorum ama ingilizcemin yetersiz olmasın dolayı bazı yerlerde takılıyorum C++ ve 3d max kullanarak yapmaya çalışıyorum bende ama opengl bir başka.. paylasım için tekrar teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi