İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

optimasyon diye bişey yokmu acaba ?

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site = oyunalani.com
metag analizi = http://www.zirve100.net/info.php burda yaptırdım

sonuç site optimasyon açısından sıfır gözüküyo ama googleda "oyun" kelimesinde ilk sayfada biri bunu açıklayabilirmi :) biz boşunamı seo çalışıyoz gece gündüz yoksa

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
optimizasyon diye bir şey tabi ki var. ama önemli olan başka etkenler de var. alınan kaliteli link sayısı, sitenin açıldığı zaman vs. gibi. yoktur zamanında yazmıştı, webmasterların çoğu optimizasyon nedir bilmezken, google neden çok önem versin diye. örnek olarak sitenin eskiliği:
Created: 30-Jan-2002

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
redbaron' Alıntı:
site = oyunalani.com
metag analizi = http://www.zirve100.net/info.php burda yaptırdım

sonuç site optimasyon açısından sıfır gözüküyo ama googleda "oyun" kelimesinde ilk sayfada biri bunu açıklayabilirmi :) biz boşunamı seo çalışıyoz gece gündüz yoksa

Seo sadece metatag dan ibaret değildir.Çok geniş kapsamlıdır.Bir tek meta analizle bu sonuca varmak imkansızdır.Seoda etken; uyumluluk ,link kapasitesi, anchor text , pr değerleri, içerik güncelleme, v.s. olarak gitmektedir.Tabiki metatagda direkt bir etkendir.Ama olmazsa olmaz değildir.Zaten hiç bir etken bu anlama gelmez.Kaldıki en önemli sonuç, hiç bir firma ( arama motorları ) robotlarının çalışma mantığını tam olarak açıklamamaktadır.Bu sebeple yapılan tüm seo çalışmaları; dene gör yöntemi ile olmakta ve bu çıkan sonuçlar kesinlik vermemektedir.Ama fikir vermesi konusunda tabiki şüphesiz + bir düşüncedir.

E

echo

Misafir
ya artık öyle bi duruma geldikki optimizasyon yararlımı zararlımı kestiremiyorum.

full optime bi sitem 1 ay sonra 1 sayfası indexli bi şekilde çıktı.

hiç bişey yapmadım site 1 hafta sonra indexlendi. anladımki sen gitmessemn o gelip seni buluyor ( örümcekler )

kaçan kovalanır gibime geliyor. :D

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
önemli olan çokda ziyaretçi olmamalı aslında kaliteli olmalı her giren tak diye çıkmamalı reklamları tıklamalı fln ne biliyim benim 100 hitli sitem 10.000 hitli siteden daha fazla kazanıyor google dan bazen

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
adsense nerden çıkdı :D hit ihtiyacı arkadaşın sanırım.Adsenseye sonra dalacakdır tahminimce.

Aslında site açarken birde ihtiyacı olan sitelere yönelmek lazım.Mesela sohbet sitesi açıpda binlerce site ile rakip edip hit aramakdansa, daha az site olan konuları bulmak lazım bence.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence Optimizasyon yararlı :D niye derseniz sayfama script koydum herkes dediki büyük bi düşüş yaşarsın ama tam tersine sitemap yaptım yolladdım 2 gün içinde 177 sayfam indexlendi ve birçok kelimede ilk 10 a yükseldim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5