İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Optimizasyon hataları

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün Adsense Blog'unda 2 yeni konu vardı, ben üye olduğum için mail'e gelir şöyle bir bakarım, genelde bildik şeyler olmasına rağmen gereksiz şeyler pek nadirdir, o yüzden size de tavsiye ederim.

Bugünkünü buraya yazmamın nedeni, çok yapılan bazı hatalara dikkat çekmeleri.

1. Reklamlar, onların reklam olmadığı izlenimi yaratacak başlıklar altına yerleştirilemez.

Bu tip şeyleri Türkçe sitelerde de çok görüyorum, özellikle genelde siteye 1 içerik 2 reklam mantığıyla hazırlanan sayfalarda ve özellikle her blog başlığının hemen altına adsense koyan sitelerde bu çok oluyor.

Opti_guidelines1.PNG

>> Bilmemne Sonuçları Açıklandı
[468x60 Adsense]
Çoktandır beklenen hede hödö vızvız...

gibi

2. Reklamlar, onları çevreleyen içerikten kolaylıkla ayırt edilebilmelidir.

Bir çok kişi alttaki gibi yerleşimlerin çok iyi/süper/yıkılan yerleşimler olduğunu düşündüğü için bu da çok önemli bir başlık. Harmanlama yapıyorum, ziyaretçi istemezse tıklamaz, altta Adsense reklamları yazıyor zaten onu görmüyorlarsa benim ne suçum var, nevi açıklamaların Google gözünde bir değeri yok. O yüzden her zaman, kazanç düşük de gözükse, bazı yerleşimler çok cazip de görünse, ilk başta siteyi hazırlarken o gözünüzün her pikseline aşina olduğu ve herşeyi birbirinden bir bakışta ayırabildiğiniz sayfanızın, herkes için bu kadar kolay ayırt edilebilir olmadığını ve ortalama kullanıcının düşük bir konsantrasyonla sayfaları gezdiğini(angut gibi diyecektim vazgeçtim) göz önünde tutarak o şekilde yerleşim yapılmalı. 3 ay 5 kazanıp 10'unu alıp banlanmaktansa, yıllarca 3 kazanmak daha karlıdır, acele giden ecele gider de denebilir bi bakımdan.

Opti_guidelines2.PNG

Bu makaleyi(aman ne makale) kaynak maynak göstermeden fütursuzca heryerde yayınlayabilirsiniz :D maksat millet öğrensin banlanmasın ufak şeylerden, zaten benim de kaynağım Google Adsense Blog'u

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5