İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

optimizasyon- pr- backlink

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bİr site üzerinde en çok etkiye sahip olan faktör sizce hangisidir neden ?
a) optimizasyon
b) pagerank
c) backlink

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki backlink....

neden diyecek olursan; bir site optimizasyon yapmadan da çok yüksek pagerank değerine ve backlinke sahip olabilir, yeterli ki içerik kaliteli olsun. Bu bağlamda eğer kaliteli içeriğin varsa bu sana backlink getirir, backlinkte pagerankı..

"Yani backlinkin yoksa gerisi yalan.." diye düşünüyorum..

;)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence ayrılmaz üçlüyü yazmışsın :) gerçi backlink = pagerank olsada yinede ayrı tutmak lazım.Her backlink pr yi etkilemiyor çünkü.Ama bunlara ek olarak, Anchor text, içerikde eklenebilir.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
öcelik sırasına göre listeliyim.

1. pagerank = pagerank sitenin kalitesini belirler. googlenin siteye ne kadar değer verdiğini ve kullanıcılar için yararlı olup olmadığını gösterir.

2. backlink = verilen backlinkler ve BACKLINKLERIN BİRBİRİ İLE BENZER OLMASI sitenin türünü ve amacını googlenin anlamasını sağlar. botların siteye daha hızlı ulaşmasını sağlar..

3. optimizasyon = siteye giren botların siteyi rahat okumasını ve daha çok indexleme yapmasını sağlar. bir bot bir sayfayı nekadar kısa sürede okur ve ne kadar W3 e uygunluk görürse o kadar değer verir ve okumaya devam eder.

Bu üçü bir bütündür. üçünü bir arada tuttuğunuz zaman sitenizin google den günde 500+ hit almaması neredeyse imkansız bir ihtimaldir. bu üçlüyü şu şekilde de düşünebilirsiniz. Vize ve Finaller. Finaller % 70 Vize ise %30 alınarak ortalama not belirlenir. buradaki üçlüde kanımca ve şu ana kadar gördüklerim kadarı ile

pagerank = %40
backlink = %35
optimizasyon = %25

siteye etki ediyor. %100 e en yakın olanda kazanıyor :)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öcelik sırasına göre listeliyim.

1. pagerank = pagerank sitenin kalitesini belirler. googlenin siteye ne kadar değer verdiğini ve kullanıcılar için yararlı olup olmadığını gösterir.

2. backlink = verilen backlinkler ve BACKLINKLERIN BİRBİRİ İLE BENZER OLMASI sitenin türünü ve amacını googlenin anlamasını sağlar. botların siteye daha hızlı ulaşmasını sağlar..

3. optimizasyon = siteye giren botların siteyi rahat okumasını ve daha çok indexleme yapmasını sağlar. bir bot bir sayfayı nekadar kısa sürede okur ve ne kadar W3 e uygunluk görürse o kadar değer verir ve okumaya devam eder.

Bu üçü bir bütündür. üçünü bir arada tuttuğunuz zaman sitenizin google den günde 500+ hit almaması neredeyse imkansız bir ihtimaldir. bu üçlüyü şu şekilde de düşünebilirsiniz. Vize ve Finaller. Finaller % 70 Vize ise %30 alınarak ortalama not belirlenir. buradaki üçlüde kanımca ve şu ana kadar gördüklerim kadarı ile

pagerank = %40
backlink = %35
optimizasyon = %25

siteye etki ediyor. %100 e en yakın olanda kazanıyor :)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Pagerank, backlinklerin getirisidir. hal böyle olunca daha önemli olduğu kanısındayım..

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pagerank backlink getirisi değildir. backlinki olmayan yüzlerce sitenin PR sinin yüksek olduğunu görürsünüz. önemli olan sitenin amacı ve amacına göre işleyişi.

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana backlinki olmayıp pagerankı yüksek bir site gösterirmisiniz?
Cidden ben karşılaşmadım, böyle birşey mümkünse sizin yazdıklarınıza katılmam mümkün...

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdiğin örnek .edu uzantılı domain, .edu uzantılı domainlerde zaten normalin üstünden pagerank değerleri gözlemlenir.. Googledan pagerank alırken .edu domainler eğitim içeriğinden ötürü, yüksek değerler alırlar..

www.cumhuriyet.edu.tr anasayfasındaki linkin önemi de büyük tabi..

Ama genede sağol örnek için... ;)

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
örneğe kendim bakmadım google de alakasız bir arama yaptım sadece. birde sen yap jenerik olmayan bir arama. sonuçları göreceksindir.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ana sayfanın backlinki yeterlidir iç sayfalara pr aldırması için.

Backlink olmadan optimizasyon yapsanız ne olur ? Siteni o kadar iyi tasarlaki eşsiz bir içerik yap pr si yüksek domainlerden pr almadan google ın pr nizi yükselteceğinizimi sanıyorsunuz. Bu google sırrı değildir bu herkes tarafından bilinen çürütülmüş bir olaydır. Ne kadar çok backlink o kadar çok index o kadar yüksek pr.

En küçük örnekle yeni aldığınız bir domain'inizi hiç bir siteye link koymadan google ın tanıdığına şahit oldunuz mu hiç. Backlink en önemli unsur diye düşünüyorum.

Optimizasyona gelince, bu unsurun google için pek bir önemi olduğunu sanmıyorum google için tek optimizasyon kodları çorbaya benzemeyen bir site iyi hazırlanmış title kb si düşük index css veya style kullanılmış sayfalar diyorum. Üstlerde çıkayım diye .html .htm sayfalar yapmayada gerek yok eskisi gibi. Şahsen ben artık sayfalarımı "?t=45456" yapıyorum. İndexlenmesi daha kolay oluyor.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
pagerank backlink getirisi değildir. backlinki olmayan yüzlerce sitenin PR sinin yüksek olduğunu görürsünüz. önemli olan sitenin amacı ve amacına göre işleyişi.

Hıc backlınkım olmadan sitemın bırı pr5 olmustu.backlınkle alakası yok

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hicbir backlinkle sitenizin PR5 olmasi imkansiz.
Backlinklerinizi her arama motoru göstermek zorunda degil.

Ben bir site yaptim 1 senden uzun süre online idi hic bir yerden linklemedim. adsense koyup kendim gezdim google spiderleri siteyi gezdi dolasti ama indexlerde 1 senden uzun süre cikmadi. Bilerek linklemedim. PR de 0 idi hala da öyle.

Sayfalar sürekli google tarafindan gezilmesine ragmen sadece ana sayfa cikar.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hatırlarsınız www.fileload.org sitesi benimdi. bu sitenin backlik i toplasanız 2 - 3 idi. ve ilk güncellemede PR 5 oldu. sonra backlinkleri arttı vs. vs. vs. google botu sizin tahmin ettiğiniz gibi sadece ottan b.ktan bir bot deil bir çok sitede gördüklerini tanımlayarak her gün kendini güncelleyen bir bottur. bu bot siteye girdiği sırada sadece ottan bir indexleme değil sitenin konusunu ve bu konuda ne kadar userleri tatmin ettiğini anlayabiliyor ve buna göre değer verebiliyor.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama bir backlinkiniz vardi.

Ben hic bir link olmadan PR olmaz demek icin verdim örnegi.
Ayrica googlebot un ottan b.ktan bir bot oldugunu da savunmadim.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ama bir backlinkiniz vardi.

Ben hic bir link olmadan PR olmaz demek icin verdim örnegi.
Ayrica googlebot un ottan b.ktan bir bot oldugunu da savunmadim.
1 backlink olsun.

savunulan kurguya göre site PR si backlink aldığı sitenin PR sini geçemez.
bende diyorum ki PR sitenin optimizasyon & konu hakimiyeti & useri tatmin etme & backlink getirgesidir. sadece backlink ile PR olmaz. ve PR için backlink şart değildir.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi ki sadece backlink ile pr olmaz.
Bir sitemden bilirim o kadar ahim sahim backlink olmamasina ragmen PR5 olmustu.

Nadir bir konuda sürekli ziyaretcisi olan bir siteydi. Ben pr'in biraz da google arama sonuclarindan gelen tiklamalara göre oldugu kanisindaydim. Herkesi kaydetmese de google accountu olanlari ziyaretini takip ettigi icin, ayrica adsense verileri de oldugu icin hangi aramalarla ziyaretci geldigini anlayabilecek kapasitede.

Ama link verilmeden bir sitenin bulundugu zor olmustur. Ancak google domain isimlerini rastgele gezdiginde olabilir bu.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Backlink olmadan googlebot un sitenizi tanıyacağına nasıl bir ihtimal veriyorsunuz lütfen söylermisiniz ? (ilk ana sayfa tanımı)

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger tutup da google da site:www.domain.com derseniz sitenize ugrayabilir, eger adsense varsa siteniz indekslenir (sahit oldum) ama aramalarda üstlerde cikmaz.
Bir de eger jenerik domainleri kendi mantigiyla gezebiliyor sanirim. Ara ara onlari kontrol ediyordur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5