İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

optimize url

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merakım olan saçma sorum şu olacak. diyelim osman kelimesi ile ilgili bir site yapacağım. fakat bakıyorum osman.com dolu. osman-osman.com alırsam zararım ne kadar olur. osman.com'un en ideal olduğunun farkındayım. osman-osman.com mu daha iyi olur osman-bilgi.com gibi birşey mi? en süper soru sanırım şimdiye kadar sorulan. bununla beraber osman-osman-osman-osman-osman.com teklifleri de gelecek, bunu da açıklayabilen olursa saygı duyarım.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzelliğini geçtim ben sorun güzellik değil. sorun osmana.com un mu yoksa osman-osman.com un mu osman kelimesi üzerinde daha etkili olduğu?

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osmana.com osman lıktan çıkmış ayrı bi anlam kazanıyor onun için osman-osman bence cok daha iyi olacaktır optimizasyon açısından

S

Semih

Misafir
Bencede osmana.co almak daha mantıklı olacaktır, çünkü osman gelimesini ararken domain in yanında fazladan 1 harf olacak e dolayısıyle iyi bir optimizasyonla ust sıralarda çıkmak saglanabilir.

yoksa al osman-osman-osman-osman-osman.com u çık en ustte... olmaz ole

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
semih o zaman fazladan harf olursa farklı kelime olacak ama bence osman-osman.com daha mantıklı gibime geliyor. kelime kimliğini kaybetmemiş olacak böylece.

P

postmodern

Misafir
- - - - lı domainlerden 3 ü geçmeden kullanabilirsin. Dezavantajı yoktur. Nette bazı popüler kelimeler üzerinde aratırsan x-c-v gibi domainler bulabilirsin. Canavar gibi popülerdirler. Kendi sitelerimden biliyorum. Olay karıştırılıyor 3 e hatta denemedim 4 e kadar bir ban problemi veya serp i etkileyecek bir olay YOKTUR :)

S

Semih

Misafir
"ploop" google hangi kelimenin mantıga uygun olugunu her dilde anlamaz, veya şöyle düşün A adında bir hosting firman var. sen ahosting.com diye bi domain aldın veya hostinga.com diye bir domain aldın, buda kelime anlamı oalrak uzaklaşmış oluyor fakat bu senin sıralamalardaki yerini düşürtmez artı yükseltir, ne kadar kısa domain ismi (tabi içinde en uygun kelimelerle beraber yani bizim ornegimize gore osmana.com) o kadar iyi yukselme.

tabiyki iş sadece domian ile bitmiyor, PR dediğimiz olayı sağlayamazsan ismin ne olursa olsun yukselme şansın az.

"-" li isim kullanana arkadaşlar, boyle kullanınca aramalarda çıkılmaz diye bir şey yok ama bir gun osman-osman-osman.com adresiniz varken sizi osmana.com gibi bir site gelip geçerse vay ben nerde yanlış yaptım demeyin ;-)

Sonuç itibariyle mumkun oldugunca kısa ve kelimeye uyan bir domain ve bu domaine verdirilecek linklerle yükselmeniz başlayacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5