İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

optyweb.com uzerinde sunucusu olan varmi ?

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim maillerime cvap gelmedi cogentco dan. Optyweb sunucularini bana satan kisinin soyledigi sey bu. Sanirim telefonda konulmusmus..

Yapacak bisey kalmadi gibi artik. Aslinda 9 sunucu felan olsa 200$ vermeye hazirim yedeklerim iicn.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim 1 backup sunucum 1 de web sunucum vardi oradan. Web sunucusunu araci sayesinde aldim. Backup i kendim aldim. Su an herhangi birini actirmam gerekiyor. Cogent le gorusuluo "600$ verelim 2 gun acik kalsin " denilmis fakat adamlar kabul etmemisler.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Optyweb in 2 aylik borcuna istinaden talep edilen tutar 1800$ .

S

sasu

Misafir
ali nın 1 adet

hostpaketin 3

Aredhelrim 2 sunucun

6 sunucu yaptı 1 2 kısı bulursanız 200 dolardan ayar cekersiniz

ugurcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostpaket- gkhn neden msnden cevap vermiyorsun kusura bakma artık... slm verdik çevrimdışı oldun... serverler gitmiş olabilir ama engellemek yakışmadı sana

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ali nın 1 adet

hostpaketin 3

Aredhelrim 2 sunucun

6 sunucu yaptı 1 2 kısı bulursanız 200 dolardan ayar cekersiniz

sasu ben 1 sunucumu geri actirma taraftariyim. Benim kendi sunucumuda araci ile almistim ve o muhattap su an op sunucuyu actiracam. Yurt disi musterilerim vardi genelde ve ytl e ceviridigimiz zaman 1 milyara yakin chargeback yaptim inanilmaz berbat bir durumdayim.

Bir de su var bildigim kadariyla hostpaket 3 musterisine geri odeme yapmis bu konuda yani bi dsngr 1 de benim sunucum var su an :)

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Onlara yapmışta size neden yapmıyor sunucuların açılması için firma ile kim muhattap olucak ? 1800 $ verildikten sonra ya yedekler alınmazsa ne olucak ?

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gökhan : 0555 552 33 30

Arkadşlar buyrun bişe iletecekler iletsin. ben kısa bir süre sonra yanına gidiyorum arkadaşın. Kendisine beni sürekli haberdar etmesini söyledim. bana dün attığı mesaj Ali 20 kont. lazım acil yollarmısın oldu. diyecek başka bişey bulamıyorum. Üstelik ben o serverle aylık 3000 - 4000$ kaybettim. ( şu anda kazancım sıfır durumda. bunlara rağmen adama bişey demedim. sadece haber ver dedim onu bile veremedi. neyse kendisi ile yüzyüze görüşürüm büyük iht. kolay gelsin.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onlara yapmışta size neden yapmıyor sunucuların açılması için firma ile kim muhattap olucak ? 1800 $ verildikten sonra ya yedekler alınmazsa ne olucak ?

Ben bunlarla ilk calismaya basladigda sunucum fdcturkey kontrolunde fdcservers deydi durduk yere sunucum 2 kere down oldu. Sebep kimse bana belirtmediginden dolayi hostpaket araciligiyla lnw ile calismaya basladim. Ilk sunucu whosale den verdiler. Ben tam gereken guncellestirme ve guvenlik ayarlarini yapmisken, whosale de problem var seni baska bir yere alaim sorun yasama dediler softlayer den sunucu verdiler. Daha sonra o sunucu kapandi neden kapandi diye arastirma yaparken lnw den atilla yasar odeme problem dedi sonra bir cok problem cikti odeme problemimin olmadigini kanitlayinca bana optywebden bir sunucu verdiler ve softlayerdeki yedeklerimi yine alamamismtim. Sonra kılı kırk yararak softlayer den yedek alabildim. optyweb e gectigimde nolur nolmaz diyerekten ( zira bayaa bir kesinti yasadim ) gittim optyweb den sunucu aldim aracisiz. Bu defada optyweb kacinca mahvoldum.

Fdcdeyken ki musterilerimde, fdcturkey den batu beyde bilir makinemin minimum uptime 120 gün iken, bu arkadaslarla tanistigimdan beri maximum 40 gun uptime gordum. Kısacasi cok saolsunlar batirdilar beni. Simdi maddi anlamda ciddi sıkıntıya düşüp ( geri ödemeler konusunda ) 0 in altina inip banka kredilerine bulaşmışken, bari ismimiz lekelenmesi diye ugrasiyorum. İnsAllah bosa cikmaz.. ne diyeyim..

J

jumana

Misafir
gokhan dene şahısla nerdeyse 2 aydır çalışıyorum bir gün olsun sağlam faydalanamadım serverden.Ya sunucu değişti ya birşey oldu

foruma resim ekleyemiyordum yeni hesap açamıyordum resellerde

şimdide yedeklerim gitti olacak işmi bu yaw ayıptır

geri ödeme yapmasını istedim hesabım müsait değil diyor adam yahu hesap açarken para yatmadan açmıyordun şimdi mi aklına geldi hesabın müsait olmadığı herkesin kendine göre işleri var

inş kısa sürede yedeklerimi ve paramı verirde daha fazla kötü konuşmak zorunda kalmam.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar

Aredhelrim'de iyi biliyorki bu hatalar ve magduriyetlerin 1 sebebi var o da çalıştığımız insanın aynı olması.Farkındayım herkes'in birçok emeği gitti , fakat emin olun bizim webhosting ve reseller müşterilerimize geri yaptığımız ödemeyi ben takip edemiyorum.Ama satıcı arkadaşın söylediği tek söz var "1800$ ayarlamaya calisiyorum, eger olursa actiracagim".Bu durumda bizlerin yapabileceği pek birşey yok.Acılması icin gerekli ucreti verecegimden emin olabilirsiniz cunku bu işten alnımın akıyla çıkıp , bir süre bu işle uğraşmama kararı aldım.Yani bizlerde 1 insana baglı olarak calısıyoruz.Şu an webhosting ve reseller müşterilerimin 11 ila 31 ekim arasında backup'ları elimde bulunmakta.Talep edenler zaten yedeklerini + geri odemelerini aliyorlar.Sunucu musterilerine ise elimden geldiği kadarıyla ve cebimden odeyerek geri odeme isteyen arkadaşlara geri odeme yapip , sunucular acılıp yedekler gelirse onlarıda iade edeceğimi söylüyorum.Ama şunu unutmayalım ki mağdur olan kişiler ve bizde dahil tek bir kişiye bağlıyız o da "LNW".Ben HostPaket sahibi olarak magduriyetlerin giderilmesi için elimden geleni yapmaya hazırım.

dsgnr : MSN'e gelirsen detaylı gorusebiliriz , ayrica memleketime geliyorsan basimin uzerinde yerin var buyur gel belki o sekilde anlarsin beni.

jumana : MSN'de gorusuyoruz su an..Yedeklerini ve geri odemeni yapip Özürümüzü dileyeceğiz.

Saygilar Dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5