İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

optyweb.com uzerinde sunucusu olan varmi ?

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar, optyweb de sunucusu olan var mi ? Turkiye deki araci firma 1 saatlik network calismasi dedi 32 saattir serverim kapali. İsmini vermek istemedigim bu arkadas sayesinde 4 senedir yaptigim hosting isinden vazgeciyorum Allah razi olsun 3,5 aydir calisiyoruz beraber. 3 DC degistirdim. Neyse konu hakkinda bilgisi olan sunucusu olan varmi ? WHT de de yazdim ama ceva yok.

Kolay gelsin.

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şu anda aynı şekilde dsgnr arkadaşımızın serveride kapalı durumda. 2 gündür sitelere ulaşılmıyor. ve arkadaşı tanıyanlar 2 günlük zararı hesaplayabilirler. umarım herkes memnun bir şekilde bu iş çözülür.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar

HostPaket.Net'e ait orada sunucu musterileri dahil 4 adet sunucu bulunmaktadir.Hiç bir sekilde optyweb'e ulasamiyoruz.www.optyweb.com a girdiginizde bos index'i goruyorsunuz zaten.Hiçbir anlam veremiyoruz neden böyle yaptıklarına ama mail'lere cevap yok hiçbir şekilde.4 sunucunun odemesi daha yeni yapılmıştı.Telefonlara cevap verilmiyor.Beklemekten başka çare yok sanırım.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bekleyebileceğimi sanmıyorum. bu adamlar hakkında cogent e bilgi ver bilgi al. ve durumu anlat. onlara gerekirse tekrar ödeme yap ve makineleri açtır.

Makinelerin ID numaralarınıda PM le.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolandirilmisiz :) 378 insanin emegini 3-5 kisiliksiz yuzuden hic etmis durumdayim. Bu gunahin altindan nasil kalkarim ne ederim bilgi verebilecek olan varsa Allah razi olsun..

the_fero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolandirilmisiz :) 378 insanin emegini 3-5 kisiliksiz yuzuden hic etmis durumdayim. Bu gunahin altindan nasil kalkarim ne ederim bilgi verebilecek olan varsa Allah razi olsun..

benimde sitelerim vardı orda ama senin durumun daha zor senin adına çok üzüldüm

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain servers in listed order:
PARK23.SECURESERVER.NET
PARK24.SECURESERVER.NET
diyor ama nsleri önceden de böyle miydi ?

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı durum bizde de mevcut , cogentco ile gorusuyoruz araştırıp tekrar doneceklerini söylediler.Bizimde hosting ve reseller musterilerimizin hesaplari oradaki network'ta bulunuyordu.CogentCO durum hakkinda gerekli bilgiyi verecektir umarım.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu iş için 1milyar para ayırdım kendimce, ve 4 senedir odedigim server parasi ortalama 15 milyar. 4 senelik emek insanlarin emekleri zamanim, giderlerim, emeklerimin karsiligini kaybedersem bu parayi ya kendimi asmaya kullanacagim, yada beni buraya bulastiranlar icin kullanacagim. Hayirlisi olsun bakalim.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu iş için 1milyar para ayırdım kendimce, ve 4 senedir odedigim server parasi ortalama 15 milyar. 4 senelik emek insanlarin emekleri zamanim, giderlerim, emeklerimin karsiligini kaybedersem bu parayi ya kendimi asmaya kullanacagim, yada beni buraya bulastiranlar icin kullanacagim. Hayirlisi olsun bakalim.

Zaten herkes magdur durumda.Beklemekten baska care yok.ABD'ye hemen vize verebileceklerini bilsem emin olun gider bulurum o insanlari..Optyweb cogentco'nun co-location'u olarak calistigi icin bence cogent gereken cozumu sunacaktir.

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dsgnr :
cogentco bildiğim ve duyduğum kadarı ile herkese bayilik vermiyor. Tek kişide gidip tek sunucu alamıyor. cogentco bu adamları bayi olarak aldı ve sonucunda bu olduysa suçludur. bunu ticketlerinizden birinde geçerseniz sevinirim bide yazışmaları aynen burada görmek istiyorum. benim ticketlerime şu ana kadar olumsuz cevaplar geldi. size bilgi veremeyiz vs. şeklinde.

dedi. cevap bekliyor...

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHT 'de ortyweb den birilerini ararken serverleri manage etmek icin ilan birakmis olan biri ( optyweb den ) soyle yazmis ;

They went out of business. They sent an email about every 2 days saying they are shutting down at the end of October. I havent been a client for months and I still got them. So unfortunately your server is gone.

Ama ben herhangi bir mail almadim, alaniniz varmi ?

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
öyle bir mail bende almadım. ödemeleri alıp mı bu haberi veriyorlar sorması ayıp bide.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cogent yada artik her neyse insAllah serverleri acarda insanlarin yüzüne bakmaya yüzümüz kalir..

J

jumana

Misafir
beyler ne olacak peki yedeklerde alınmıyormuş sizlerdede böylemi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5