İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Organik Hit?

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Organik hitin seo açısından faydası nedir arkadaşlar? Mesela bir sitem için 50k organik hit alsam google sıralamasındaki etkisi ne olur?

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla organik hit zaten direk arama motorlarından gelen hit demek oluyor. Yani zaten Google açısından önemliyseniz 50k hitiniz olur diye düşünüyorum.

fıramboğaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde aklıma takılan bi şey bu. hani bazıları satıyor ya organik hit diye. onu kastetti heralde arkadaş.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sıralamada etken faktörlerden biri tıklama oranınız, organik hit satma amacı da bu. Sitenize google'dan arayıp geliyormuş gibi gösteriyorlar. Artık ne tür bir trojan veya metod kullanılıyor bilinmez.

Ama tıklama oranının istatistiği tutuluyordur. Bugün 20. sayfadaki sitenize 5.000 tıklama oldu, google sizi 3. sayfaya taşıdı. Satın aldığınız hit bitince gene düşecek oranınız. Bu da sizi geri iter belli bir süre sonra. Sonuçlar geçici olur yani.

gencbilimcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar organik hite güvenmeyin kalıcı çözümler üretin sağlam linklerle özgün içerik sayesinde google ve diğer arama motorları sitenize hit gönderir sitenizin değeri artar ben böyle düşünüyorum oraganik hitler geçici çözümler.

http://www.gencbilim.com

T

trgy

Misafir
Bu biraz karışık bir soru olmuş. Organik hit nasıl satın alınıyor onu bilmiyorum çünkü organik hit diye birşey satılmaz Mantık hatası var bikere. Organik hit satın alınmaz adı üstünde organiktir. Yani direk arama motorlarından gelir. Size satılan organik hit ise inorganik yani yapay hittir. Karışık cümle oldu ama olsun sevdim. :p

T

trgy

Misafir
Faydası olur olmaz o konuda net birşey söyleyemem denemek gerekli. En fazla zayıf bir kelimede sitende ziyaretçi giriş çıkışı olduğu için, google bunu algılar ve biraz üste taşır. Ahım şahım bir oynama olmaz. Şöyle bir durum var tabikide hitin nereden geldiği de önemli. Google üzerinden gönderiliyor ama hangi arama sonuçlarından.

Yanlış bir ifade kullanılıyor yine de.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Sıralamaya etki ederde hit kesildikten sonra eski sıralamana geri geçersin. Bu sadece Alexa'da işe yarıyabilir kanımca.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
kısa dönemlik almayı planlıyorum aslında ya da almak demeyelim kendi uğraştığım bir şey var onunla pompalayacağım 5-6 bilgisayardan siteye. o yüzden sordum ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5