İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Orta duzey bir kodlama icin ne kullanilmali

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Orta duzey bir kodlama icin hangi programlama dili kullanmali?

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
c# oldukca esnek özellikle grid componentleri kısmı çok iyi

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Dilden ziyade programin adini da verirseniz sevinirim.
Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition i indirdim biraz kurcaliyorum.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sen php biliyorsun onun için en mantıklısı senin için C dir. ansi.

borland c builder kullanabilirsin.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dilden ziyade programin adini da verirseniz sevinirim.
Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition i indirdim biraz kurcaliyorum.

Delphi Borland firmasınındır.
Delphi de yapacağınız şeye çokça örnek ve yardım bulabilirsiniz (geniş bir kitleye yayılmış bir programlama dilidir) Geniş kitleye yayılmasının nedeni de temeli olan pascal okullarda programlama dili olarak gösterildi ve hala da gösteriliyor.

özellikle bir program adı diyorsunuz "Borland Delphi" Şu anda hangi versiyonu çıktı bilmiyorum.

Eğer performans isteyen bir proje yapacaksanız @Ceaser'ın dediğinden (C veya C++ dan vazgeçmeyin derim) C dilini seçerseniz bu noktada sadece windows için değil linux vs.. için de bir dil öğrenmiş olursunuz.

Saygılarımla

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
C biliyorum, C++ bilgim de orta derece.

Ancak windows ortaminda kodlama yapmadim, C ortaminda grafik arayuz olayina yeniyim.

SQL windows ile kodlama yapmistim birzamanlar, eski adi sql gupta idi sanirim...

Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition ile normal edition arasinda ne gibi bir fark var acaba, bilen varmi?

Pascal'i okulda ogretmislerdi, ama cok zaman gecti, delphi yi de bir ara kurcalamistim.

Ticari bir paket yazilimi uretmek icin en iyi secim ne olur?

emreyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yazdırmak istiyorsan ben sana ücretsiz yazabilirim tabi eğer basitse

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
visual basice herkes laf atar ama basicle bir çok programı yazabilrisin visual basic 6.0 her ne kadar eskisede form tasarımını en kolay yapabielceğin programalrdan biri

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
visual basice herkes laf atar ama basicle bir çok programı yazabilrisin visual basic 6.0 her ne kadar eskisede form tasarımını en kolay yapabielceğin programalrdan biri

Arkadaşa bende katılıyorum Visual Basic gerçekten kullanımı çok kolay bir programlama dilidir.Biraz uğraşırsanız istediğinizi yapabilirsiniz.Şuan bir component eksiği oldu delphiye göre ama yinede aklınızdaki programa dönüştürebileceğiniz bir programlama dilidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5