İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ortak Aranıyor

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba,
Uygun nitelikte bir arkadaş bulamadığım için eski konuyu değiştirdim, yeni konu açmak yerine mesajımı düzenledim.
Kendimi tanıtayım. İyi olarak bilinen bir üniversitenin eğitim bölümü öğrencisiyim. 2 senedir Wordpress ve PHP konusunda kendimi geliştiriyorum. Okuduğum üniversite için 3 site kurdum (galiba sunucu sıkıntısı nedeniyle aylardır kapalılar bu nedenle adres verdiğimde göremeyebilirsiniz.), proje aşamasında olan 2 site bulunmakta. Bunun haricinde, localhost denemeleri hariç, 4 site kurulumu gerçekleştirdim. Wordpress konusunda bilgimin düzeyini forumun ilgili bölümünden takip edebilirsiniz.

Projeye gelince... Öncelikle projenin yayımlanması için bir aciliyet içinde değilim. Bu sene yaz mevsiminde yayımlanmak üzere eğitim konusu üzerinde wordpress tabanlı gelişmiş bir site açmayı düşünüyorum. Türkiyede bir benzerinin olmadığı bu yeni site eğitimciler ve öğrenciler için kaynak ve yardımcı olacak. Bu yazdığımdan kesinlikle roman özeti falan anlamayın :) Wordpress ile gelişmiş bir alt yapı kuracağız. Bu nedenle ortak olmayı düşünen arkadaşların öğretmenlik bölümü öğrencisi olması benim için daha iyidir.

Projenin detaylarını burada anlatmayacağım özel mesaj yardımıyla bana ulaşabilirsiniz.

Eğer Wordpress haricinde başka bir sisteme hakimseniz, projeye tartışıp içerik sistemini değiştirebiliriz. Örneğin Drupal'i tam incelemedim ancak bu konuda daha işe yarayabilir düşünüyorum. Bu nedenle başka sistemlere de hakim arkadaşlar bana ulaşıp bu konuda yardımcı olabilirse minnettar olurum

Kıstaslar
  • En az 4 yıllık bir üniversite mezunu veya öğrencisi olmak. (eğitim olması daha avantajlıdır, ancak şart değildir.)
  • Wordpress'e gerçek anlamda hakim olmak, çalışma mantığını ve temel kodları bilmek.
  • Projeyi sevmek (çünkü uzun vadeli bir proje olacağı için buna gerçekten ihtiyacınız olacak).
  • Düzgün bir biçimde Türkçe konuşmayı ve yazmayı bilmek (çünkü eğitimcilere hitap edeceğiz).
Okuduğunuz için teşekkürler.

Trex34

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Msn ver kardeşim senden hıc bırsey karsılık almadan ortaklık teklıfı sunuyorum sana.

domaın + hostıng aldım.

wordpress uyarlanacak bir site var :) eğer yaparım dersen site ismini herseyını verırım siteyi açarız gelirimiz olacagına %1000 eminim :)

msn ver ekliyim

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Mehmet Akif Süzgün (Masweb, Sirleather, Trex34 ve daha nice rumuzlarla dolaşan şahısla) ile ortaklık falan kurmuyorum

Ortak arayışları devam etmektedir.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Dostum benimle iletişime geçebilir misin? Tanışmak ve bu konular hakkında görüşmek istiyorum seninle. Özelden yazıyorum şimdi face'imi.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Nightmare gönüllü bir yazarın olabilirim, ancak her zaman yazamam iş güç :) Elimden geldiğince bakarsan günde 1 bakarsın sende :))
Umarım başarılı olursun öncelikli olaran SINAVLARINDA :) Bana dediğini yap sende geçiver şu dersleri ve ardından sitende :)

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Nightmare gönüllü bir yazarın olabilirim, ancak her zaman yazamam iş güç :) Elimden geldiğince bakarsan günde 1 bakarsın sende :))
Umarım başarılı olursun öncelikli olaran SINAVLARINDA :) Bana dediğini yap sende geçiver şu dersleri ve ardından sitende :)

Seni daha ilk günden gözüm tutmuştu, cidden :)

Gönüllü yazarlıktan ziyade Herkesin hakkını alacağı bir şey istiyorum. Mesela diyelim ki sitede 5 yazar var. Ortada da adsenseden yeni çekilmiş 100 dolar var. Site masrafları ödendikten sonra geriye kalan para o 5 kişiye kimsenin hakkı yenmeden bölüştürüleceği bir şey bence daha iyi.
Çok dindar biri olduğum söylenemez ama ahiret denen bir şey var. Benim korkum ordan :)

Üstad ayrıca güzel dileklerin çok teşekkür ederim, elimden geldiğince çabalıyorum ama nafile. Bir hocamız sınav kağıdında ismimi gördüğü an çiziyor. Benim ahiret derdim ondan zaten :D

Seninle ortak bir iş çıkarmak isterim bu arada eğer işlerin yoksa.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Seni daha ilk günden gözüm tutmuştu, cidden :)

Gönüllü yazarlıktan ziyade Herkesin hakkını alacağı bir şey istiyorum. Mesela diyelim ki sitede 5 yazar var. Ortada da adsenseden yeni çekilmiş 100 dolar var. Site masrafları ödendikten sonra geriye kalan para o 5 kişiye kimsenin hakkı yenmeden bölüştürüleceği bir şey bence daha iyi.
Çok dindar biri olduğum söylenemez ama ahiret denen bir şey var. Benim korkum ordan :)

Üstad ayrıca güzel dileklerin çok teşekkür ederim, elimden geldiğince çabalıyorum ama nafile. Bir hocamız sınav kağıdında ismimi gördüğü an çiziyor. Benim ahiret derdim ondan zaten :D

Seninle ortak bir iş çıkarmak isterim bu arada eğer işlerin yoksa.
Öncelikle teşekkür ederim, o senin iç iyiliğin diyeyim :) Zaten daha azını senden beklemezdim, herkeze hakkını bölüştürerek vermek en iyisi olacaktır. Gerçekten iyi düşünülmüş, umarım uzun vadeli ve bol gelirli hayırlı bir iş olur şimdiden.

Okul konusuna gelince; Aynı şekilde benimde veremediğim bir dersim oldu. Hayatta veremeyeceğimi akabinde okulu bile bıraktıracak kadar düşünmemi sağlamıştı bu ders daha doğrusu bölüm şefi & hocası.. Ancak tek dersim kaldı oda bu dersti tek ders dilekçesi verdim ve çok şükür dersimi 80 ile verdim. Bu tür durumlar gerçekten insanı çok boğuyor umarım Allah yardımcın olur ve dersini verebilirsin. Hakkında şimdiden hayırlısı olsun.

Tabii ki bende isterim ancak şöyle bir konu var ki yarı yolda bırakmak istemiyorum seni. Neden diyecek olursan şu an çalışıyorum evet bu engel değil ama yorgunluk olur, hastalık olur, eğitim olur, askerlik olur anlayacağın olur mu olur [en yakın örnek olarak 1 hafta aralıklarla ekran kartım ve power supply'm yandı. bu yüzden bir süre online olamadım, hadi aldım parçaları derken bu seferde hd'm yandı. bilmiyorum takip ediyormusun hd fiyatları uzun bir süredir sel yüzünden uçuk :) derken onuda aldık, evde yeni yeni online olmaya başlayabildim. ha yeri geldi dükkandan girdim yeri geldim internet kafeden orası ayrı :) sosyal hayatımda olanları ve edindiğim tecrübeleri unutmamak için bi siteye yazıyodum o bile kaldı :) ]. Bugüne kadar birçok söz verdim ancak yoluma birçok engel çıktı sonuçta hayat bu ve lise veya üniversite gibi kağıt üstü sınavları olmuyor. Yine de söz verdiklerimi önüme çıkan engellere rağmen bi kısmını geç bi kısmını vaktinde gerçekleştirdim. Sözü uzatmadan ve açık olmak gerekirse ahbaplık ve arkadaşlık akabinde samimiyet açısından seninle ortak bir projede bulunmak elbet istiyorum, ama yarının ne getireceği belli olmaz bunuda bilmeni istiyorum. Seo ve belirli kavramlar çerçevesinde haftada 1 yazmak elbet şart hâle gelir. Ancak 3 hafta yazarım diyelim ki 4 5 6 da yazamam veya başka türlü birşey olur bu durumda güvenini boşa çıkartmak istemem. Olurmu olur her konuda bilgim vardır, edinirim ancak sitenin konusunda bilgim yoktur beklentilerini karşılayamam bir dost olarak buda seni incittiği gibi beni de incitir. Sonuç olarak diyebilirim ki elimden geldiğince, bildiğim her konuda ve bilmediğim her konuyu araştırıp öğrenmeye çalışarak yanında olmaya çalışabilirim.

Biraz uzun oldu kusura bakma ben bile kendimden sıkıldım şuanda ama samimi oldu diyebilirim. Okuduğun için teşekkürler.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Öncelikle teşekkür ederim, o senin iç iyiliğin diyeyim :) Zaten daha azını senden beklemezdim, herkeze hakkını bölüştürerek vermek en iyisi olacaktır. Gerçekten iyi düşünülmüş, umarım uzun vadeli ve bol gelirli hayırlı bir iş olur şimdiden.

Okul konusuna gelince; Aynı şekilde benimde veremediğim bir dersim oldu. Hayatta veremeyeceğimi akabinde okulu bile bıraktıracak kadar düşünmemi sağlamıştı bu ders daha doğrusu bölüm şefi & hocası.. Ancak tek dersim kaldı oda bu dersti tek ders dilekçesi verdim ve çok şükür dersimi 80 ile verdim. Bu tür durumlar gerçekten insanı çok boğuyor umarım Allah yardımcın olur ve dersini verebilirsin. Hakkında şimdiden hayırlısı olsun.

Tabii ki bende isterim ancak şöyle bir konu var ki yarı yolda bırakmak istemiyorum seni. Neden diyecek olursan şu an çalışıyorum evet bu engel değil ama yorgunluk olur, hastalık olur, eğitim olur, askerlik olur anlayacağın olur mu olur [en yakın örnek olarak 1 hafta aralıklarla ekran kartım ve power supply'm yandı. bu yüzden bir süre online olamadım, hadi aldım parçaları derken bu seferde hd'm yandı. bilmiyorum takip ediyormusun hd fiyatları uzun bir süredir sel yüzünden uçuk :) derken onuda aldık, evde yeni yeni online olmaya başlayabildim. ha yeri geldi dükkandan girdim yeri geldim internet kafeden orası ayrı :) sosyal hayatımda olanları ve edindiğim tecrübeleri unutmamak için bi siteye yazıyodum o bile kaldı :) ]. Bugüne kadar birçok söz verdim ancak yoluma birçok engel çıktı sonuçta hayat bu ve lise veya üniversite gibi kağıt üstü sınavları olmuyor. Yine de söz verdiklerimi önüme çıkan engellere rağmen bi kısmını geç bi kısmını vaktinde gerçekleştirdim. Sözü uzatmadan ve açık olmak gerekirse ahbaplık ve arkadaşlık akabinde samimiyet açısından seninle ortak bir projede bulunmak elbet istiyorum, ama yarının ne getireceği belli olmaz bunuda bilmeni istiyorum. Seo ve belirli kavramlar çerçevesinde haftada 1 yazmak elbet şart hâle gelir. Ancak 3 hafta yazarım diyelim ki 4 5 6 da yazamam veya başka türlü birşey olur bu durumda güvenini boşa çıkartmak istemem. Olurmu olur her konuda bilgim vardır, edinirim ancak sitenin konusunda bilgim yoktur beklentilerini karşılayamam bir dost olarak buda seni incittiği gibi beni de incitir. Sonuç olarak diyebilirim ki elimden geldiğince, bildiğim her konuda ve bilmediğim her konuyu araştırıp öğrenmeye çalışarak yanında olmaya çalışabilirim.

Biraz uzun oldu kusura bakma ben bile kendimden sıkıldım şuanda ama samimi oldu diyebilirim. Okuduğun için teşekkürler.
Okulu zor da olsa bitirmene sevindim gerçekten. Dediğin gibi zamanın ne getireceği belli olmaz. Ancak uygun bir zamanda güzel bir projede yer alabilirsem, seni de yanımda görmekten mutluluk duyarım.

Bilgisayarın durumuna gelince zaten bildiğini düşündüğüm bazı şeyleri sıralayayım:
1. Prizin topraklamasını ve akımını kontrol ettir.
2. Priz çoklayıcısı (üçlü priz vs.) kullanıyorsan onu değiştirmeyi dene. Eğer prizde bir akım dengesizliği varsa, ups veya regülatör (bu özelliğe sahip çoklayıcılar var. Örnek: http://www.hepsiburada.com/liste/s-...ils.aspx?productId=bs300029&categoryId=100565) kullanabilirsin.
3. Aynı zamanda power supplye giden kabloyu da değiştirebilirisin, gerekli olduğunu düşünürsen.
Umarım benzer olaylar tekrar başına gelmez.

Gamerozzie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba, league of legends adlı oyun hakkında bilgiye sahipsen (ingilizce site) bugün www.lolfans.us domainini almış bulunmaktayım. iletişime geçebilirisin.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Okulu zor da olsa bitirmene sevindim gerçekten. Dediğin gibi zamanın ne getireceği belli olmaz. Ancak uygun bir zamanda güzel bir projede yer alabilirsem, seni de yanımda görmekten mutluluk duyarım.

Bilgisayarın durumuna gelince zaten bildiğini düşündüğüm bazı şeyleri sıralayayım:
1. Prizin topraklamasını ve akımını kontrol ettir.
2. Priz çoklayıcısı (üçlü priz vs.) kullanıyorsan onu değiştirmeyi dene. Eğer prizde bir akım dengesizliği varsa, ups veya regülatör (bu özelliğe sahip çoklayıcılar var. Örnek: http://www.hepsiburada.com/liste/s-...ils.aspx?productId=bs300029&categoryId=100565) kullanabilirsin.
3. Aynı zamanda power supplye giden kabloyu da değiştirebilirisin, gerekli olduğunu düşünürsen.
Umarım benzer olaylar tekrar başına gelmez.
Bende mutluluk duyarım ve gerçekten isterim vede istiyorum :) Evimizin elektrik hattı yandı bu yüzden yeni döşenmişti ilk parça gittiğinde topraklamada sorun olduğunu anladık. Düzelttirdik ancak bu sırada power supplyde darbe yemiş arada hd kafa atıyodu farkına varmamışım belkide varmak istememişim. Priz de darbe yiyince power de gitti :) Onuda hallettik artık sıkıntı yok ancak priz, ev hattı, ev prizi, pc tüm kabloları ve 3 adet parça değiştirdim :) Nasipte varmış yapıcak birşey yok.
Teşekkür ederim, soğuk suyum iyiydi :)

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba, league of legends adlı oyun hakkında bilgiye sahipsen (ingilizce site) bugün www.lolfans.us domainini almış bulunmaktayım. iletişime geçebilirisin.

O Oyun hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim, kusura bakmayınız.

Ö.m attım. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Geri dönüş yaptım hocam.

Bende mutluluk duyarım ve gerçekten isterim vede istiyorum :) Evimizin elektrik hattı yandı bu yüzden yeni döşenmişti ilk parça gittiğinde topraklamada sorun olduğunu anladık. Düzelttirdik ancak bu sırada power supplyde darbe yemiş arada hd kafa atıyodu farkına varmamışım belkide varmak istememişim. Priz de darbe yiyince power de gitti :) Onuda hallettik artık sıkıntı yok ancak priz, ev hattı, ev prizi, pc tüm kabloları ve 3 adet parça değiştirdim :) Nasipte varmış yapıcak birşey yok.
Teşekkür ederim, soğuk suyum iyiydi :)
Benim masaüstündeki hdd de kafa atıyor. Alalı yaklaşık 5 sene oldu. Ama ne varsa eskilerde var yaklaşık 8-9 senelik 40 gb ide hdd hala tıkır tıkır çalışıyor. İkisi de aynı marka hem de.

Planlı eskitme projeleri bunlar üstad, artık ürünler çıt dese kırılıyor. Nokia 3310, Panasonic GD30 gibi "takozlar" eskilerde kaldı :D Bize de anca üzerine su içmek düşüyor :)

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Arkadaşlar konudaki ilk mesajımı (konu içeriği ve ortaklık projesini) değiştirdim. Günceldir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5