İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ortak Sistem Telekomünikasyon Sunucularından Görüntüler Ostim/ANKARA

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fotoraf0045tc1.jpg

fotoraf0046id0.jpg

fotoraf0047mm6.jpg

fotoraf0048dv3.jpg

fotoraf0049pe1.jpg

fotoraf0050mx9.jpg

fotoraf0051xq9.jpg

fotoraf0052cs4.jpg

fotoraf0053vv3.jpg

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yenisiniz galiba pek sunucunuz yok hayırlı olsun. dc resimlerine ağırlık verin kişisel resimlerinize değil kanımca kişisel resimlerinize ağırlık vermek başkalarının gözünde ciddiyeti zayıflatır.

websiteniz varsa öğrenebilir miyim?

tekrar hayırlı olsun hayırlı işler

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ortaksistem.net olması gerekiyor yanlış bilmiyorsam

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yenisiniz galiba pek sunucunuz yok hayırlı olsun. dc resimlerine ağırlık verin kişisel resimlerinize değil kanımca kişisel resimlerinize ağırlık vermek başkalarının gözünde ciddiyeti zayıflatır.

websiteniz varsa öğrenebilir miyim?

tekrar hayırlı olsun hayırlı işler

Sunucu işinde yeni değiliz öncelikle bilmenizi isteriz. TürkiyeServer Olarak satışımız vardı bundan sonra ORTAK SİSTEM olarak satışlar devam edecek. Görüntülere gelince GLOBAL A.Ş. Şirketindeki Sunucularımıza Aittir.

Q9300 Stok Sayısı : 20 Adet ( Hemen Teslim )
Q9450 Stok Sayısı : 20 Adet ( 10 Gün İçinde Teslim Edilecek )
Q6600 Stok Sayısı : 5 Adet ( Hemen Teslim )
Amd+4800 Stok Sayısı : 2 Adet ( Hemen Teslim )

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
isim değişikliği yaptınız yani hayırlı uğurlu olsun, umarım uzun vadeli kalırsınız. Peki vps varmı elinizde ? saygılar.

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isim değişikliği yaptınız yani hayırlı uğurlu olsun, umarım uzun vadeli kalırsınız. Peki vps varmı elinizde ? saygılar.

VPS Sunucularımız şuanda aktif edilmedi kısmetse en kısa zamanda 2-3 gün içinde VPS paketlerinide uygun fiyatlarla satışa sunacağız. MSN Adresimizi ekleyip detaylı bilgiyi alabilirsiniz.. İlginiz için teşekkürler Rmz...

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
irtibat kuracağımdan emin olabilirsiniz ama bi 8 -9 gün sonra..

qbert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@OrtakSisitem; yeriniz bana sadece 10 dakikalık bir uzaklıkta.
işim düştüğünde size geleceğim kesindir. sizi öğrendiğim iyi oldu.
(ben de k.çekmece/kanarya'da oturuyorum:D )

hayırlı işler...

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@OrtakSisitem; yeriniz bana sadece 10 dakikalık bir uzaklıkta.
işim düştüğünde size geleceğim kesindir. sizi öğrendiğim iyi oldu.
(ben de k.çekmece/kanarya'da oturuyorum:D )

hayırlı işler...

Gelip Çayımızı içebilirsiniz her zaman bekleriz.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
pardon ama yanlış bilmiyorsam o pc leri koydugunuz dolap dedicated için degilmi o pc ler yan yana koyulmuş ne kadar klima ortamı olasa diger pc ile sıcaklık dengelemek kolay olmaz gibi ısınır gibi geliyor bana.

hayırlı olsun

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
O rack ama rafları takılmamış.
Ayrıca sunucular direk temas halinde.En alttaki sunucu üzerine 2.5 sunucu binmiş.
En üstteki sunucu yan yatırılmış.

Sunucuları gofret kutusu gibi dizip yanında askerlik hatırasını andıran fotoğraf çektirmeniz sizin adınıza hoş olmaz.

Düzeltmeniz dileğiyle.

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardon ama yanlış bilmiyorsam o pc leri koydugunuz dolap dedicated için degilmi o pc ler yan yana koyulmuş ne kadar klima ortamı olasa diger pc ile sıcaklık dengelemek kolay olmaz gibi ısınır gibi geliyor bana.

hayırlı olsun

GLOBAL A.Ş. DC'yi gezmenizi tavsiye ederim. Belki o zaman DC içi sıcaklık vede kabin içi sıcaklığı görürsünüz. Kötü art niyetle yazmıyorum sadece TÜRKİYE'de Dünya Standartlarına giren ilk DC diyebilirim size...
İlginiz içinde teşekkürler...

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O rack ama rafları takılmamış.
Ayrıca sunucular direk temas halinde.En alttaki sunucu üzerine 2.5 sunucu binmiş.
En üstteki sunucu yan yatırılmış.

Sunucuları gofret kutusu gibi dizip yanında askerlik hatırasını andıran fotoğraf çektirmeniz sizin adınıza hoş olmaz.

Düzeltmeniz dileğiyle.
Bilgisayar Donanımdan az çok anlıyorsunuz sanırım. Statik elektrik ile şase yapar diyebilirsiniz. Temas kavramı sadece tepelerdir hava sirkülasyonu gayet iyi 2,5 sunucu binmiş derken YATIK şekilde olsa hava sirkülasyonu zorlanır vede HDD kafa vurabilir bu vaziyette hiçbir sorun yaşanmaz. Kasalar arası resim çekilirken kapalı vaziyette ama normalde 5 cm ara var. Sunucuları gofret kutusu gibi dizip askerlik fotoğrafı lafınıza hak verebilirim.

Türkiyedeki DC leri gezip bu düzeni gördüğünüz DC varmı siz onu gösterin bize ? Tüm DC ler bakkal raflarından ibaret vede ne kadar çok statik elektrik saldığını siz net bilirsiniz. Bunları daha detaylı size yazmak isterim ama zaten detayları bildiğiniz için kısa kesebilirim. + ve - görüşleriniz içinde teşekkürler...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Fotoğraf çektiğiniz anda tüm kasalar çalışıyor.

Ayrıca gene arkadan görünen bir fotoğrafta o sunucuların her zaman o şekilde durduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hiç bir verimerkezinde üst üste sunucu görmedim.
Şahsen evde 10 tane sunucu barındıracak olsaydım gene de üst üste koymazdım.

Sunucuların performansını etkileyen bir basınç faktörü var.Siz bunu kasaları üst üste koyarak iyice yükseltiyorsunuz.

Bu arada en alttaki sunucuda bir problem olduğunda onu oradan çıkarmak için ne gibi teknikleriniz var ? :)

Teşekkürler.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Fotoğraf çektiğiniz anda tüm kasalar çalışıyor.

Ayrıca gene arkadan görünen bir fotoğrafta o sunucuların her zaman o şekilde durduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hiç bir verimerkezinde üst üste sunucu görmedim.
Şahsen evde 10 tane sunucu barındıracak olsaydım gene de üst üste koymazdım.

Sunucuların performansını etkileyen bir basınç faktörü var.Siz bunu kasaları üst üste koyarak iyice yükseltiyorsunuz.

Bu arada en alttaki sunucuda bir problem olduğunda onu oradan çıkarmak için ne gibi teknikleriniz var ? :)

Teşekkürler.

Evet orasını bende soracaktım
en alttaki kasayı nasıl dışarı alabileceksiniz.?

Diğer Bir Önerim ise : Güzel bir kabin/Raf yaptirmanız ve en üsttede olsa kesinlikle kasayı yan yatirmayınız..

bu arada hayirli olsun dileklerimide Göndermek istiyorum
inşallah hak ettiğiniz yere gelirsiniz..

saygılarımla.

OrtakSistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle en alt kasa olayında haklısınız kampanyadaki 20 Adet Core2 Quad Q9300 makinalar ATX olarak alındı yeni gelecek olan Core2 Quad Q9450 + Core2 Quad Q6700 + Quad-Core Xeon E5345 + Quad-Core Xeon E5420 bu modeller 2U şeklinde alınacaktır. Yatırımları birden değilde zamanla yapmayı düşünüyoruz. Toplam 100 üzerinde sunucu kapasitesi hedefliyoruz.

Kabin/Raf seçeneğine gelince Kabinler 2U şeklinde 20 adet alacak şekildedir. Kısmetse zamanla herşey rayına oturacaktır. Detaylı bilgi almak isterseniz Telefon ve MSN adreslerimiz açık oradanda net olarak sonuç alabilirsiniz.
İlginize teşekkürler...

Şuandaki mevcut sunucu modellerimiz

Core2 Extreme X6800 : 1 Adet
Core2 Quad Q9300 : 20 Adet
Core2 Quad Q6600 : 5 Adet
Core2 Duo E6320 : 1 Adet
Amd4800+ : 2 Adet

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Öncelikle en alt kasa olayında haklısınız kampanyadaki 20 Adet Core2 Quad Q9300 makinalar ATX olarak alındı yeni gelecek olan Core2 Quad Q9450 + Core2 Quad Q6700 + Quad-Core Xeon E5345 + Quad-Core Xeon E5420 bu modeller 2U şeklinde alınacaktır. Yatırımları birden değilde zamanla yapmayı düşünüyoruz. Toplam 100 üzerinde sunucu kapasitesi hedefliyoruz.

Kabin/Raf seçeneğine gelince Kabinler 2U şeklinde 20 adet alacak şekildedir. Kısmetse zamanla herşey rayına oturacaktır. Detaylı bilgi almak isterseniz Telefon ve MSN adreslerimiz açık oradanda net olarak sonuç alabilirsiniz.
İlginize teşekkürler...

Şuandaki mevcut sunucu modellerimiz

Core2 Extreme X6800 : 1 Adet
Core2 Quad Q9300 : 20 Adet
Core2 Quad Q6600 : 5 Adet
Core2 Duo E6320 : 1 Adet
Amd4800+ : 2 Adet

arkadaşım sen biraz alıngan davrandın bu konuda cogu arkadaşın sistemini kötülemek gibi niyeti yok sadece sunucuların sıralanmasında oluşabilecek bir sorunlarda nasıl müdehale edebilirsiniz vs gibi yorum yapıyor.

tabiki böyle girişimler olucakki rekabet ortamı oluşsun.

anlatmak istediğimiz sadece sunucular suan sorun yaratmayabilir ama ilerde sorun yaratırsa müşterilerin zarar görmeden nasıl halledersiniz o amaçla yazılan yorumlar cogu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi