İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

öss Hakkinda

M

modachat

Misafir
Merhaba Arkadaşlar sizlere ÖSS hakkında birşeyler sormak istiyorum.

ben T.C Vatandaşı değilim Sirbistan/Karadag vatandaşıyım 9senedir tr de oturuyorum ve okuyorum.

ÖSS formunu doldurup bankaya para yatırdım filan derken gerekenleri yaptım.
Fakat 10gün önceden herkese sınav yeri kağıtları gelmiş bana hiçbirşey gelmedi.Bu durum benim gibi olan 1-2arkadaşıma da aynısı oldu.

Kimileri diyor Okuldan Almam gerekiyormuş Eve gelmiyormuş.
Benim gibi durumda olanların girecekleri sınavın biraz değişik olacagını ve önümüze bir kolaylık imkan sağlıyacaklarını söyledi 1-2 Hocam ama

okulda ne müdür var sorabilecegim nede daha önce benim durumda olupta öss ye girmiş bir tanıdıgım var.

Lütfen bu konu hakkında bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modachat' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar sizlere ÖSS hakkında birşeyler sormak istiyorum.

ben T.C Vatandaşı değilim Sirbistan/Karadag vatandaşıyım 9senedir tr de oturuyorum ve okuyorum.

ÖSS formunu doldurup bankaya para yatırdım filan derken gerekenleri yaptım.
Fakat 10gün önceden herkese sınav yeri kağıtları gelmiş bana hiçbirşey gelmedi.Bu durum benim gibi olan 1-2arkadaşıma da aynısı oldu.

Kimileri diyor Okuldan Almam gerekiyormuş Eve gelmiyormuş.
Benim gibi durumda olanların girecekleri sınavın biraz değişik olacagını ve önümüze bir kolaylık imkan sağlıyacaklarını söyledi 1-2 Hocam ama

okulda ne müdür var sorabilecegim nede daha önce benim durumda olupta öss ye girmiş bir tanıdıgım var.

Lütfen bu konu hakkında bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim

Kos, bulundugun ilin, Milli Eğitim Müdürlüğüne git. Sana yardımcı olurlar. Okul müdürleri bilmeyebilir ama bende tc dısı vatandaslara buyuk kolaylıklar sagladıklarını biliyodum. O kadar ki, tc vatandaslarına oranla cok daha rahat üni.lere yerlesiyorsun. Biraz çalışmış olsa idin wallahi, marmara dahil heryere girerdin. Puan avntajı olarak neredeyse yarı yarıya avantajlı oluyorsun..
şu an hala oylemi bilmiycem ama ben 2000-2001 de öss ye girdiğimde durum öyle idi.

C

cappytoi

Misafir
ÖSYM bürosunu telefonla arayıp derdini onlara anlat yardımcı olacaklardır...

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kabataş`ta liseyi okurken yunanistan vatandaşı bir kız arkadaşım vardı. Sizin o sınava girdi. Çok basitmiş... Boğaziçi Kimya Müh.ne girdi sonra bıraktı Boğaziçi İşletmeye girdi aynı sınav ile :) Kabataş Erkek Lisesinde vasat bir öğrenciydi :) sizin bu özel sınavı duyunca aklıma gelen bu :) sorayım bakayım birşey öğrenirsem sana iletirim.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sen ne diyorsun ya, 10+10 = kaçtır? sorular bu seviyedeymiş..

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ben o hatayı yaptım..girmedim yös e eşşekler gibi calıştım gerci yine ii yaptım ama çalışmadan da girebilirdim (88net sayısal çakmıştım ahh ne gunlerdi ) ..

sorular gercekten basit ama bazı bolumler cok talep alıyor 2-3 kişi kontenjan var

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi parası hariç bizim kardeşlerimiz yurtdışında okuyacakken kılı kırk yarıyolar elin adamları bizim ülkemizde okusun diye bizim kardeşlerimizin hakkını onlara veriyolar

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen de yurt dısında aynı haklara sahıpsın merak etme :]
cogu ulke senı de cok zorlamıyo oranın vatandasıysa unıversıtede okuman icin..

M

modachat

Misafir
Bugun biraz araştırma yaptım ve sonuç şu hem diğer arkadaşlara da bilgi olsun.

yabancı uyruklar yani benim gibiler ;

YÖS sınavına girecekler. Sorular basit çünkü normalde bu sınava sadece yabancılar giriyor ve malesef ki ilkokul3 ten beri tr de okumama karşı TÜRKİYE CUMHURİYETİ bana bir t.c vatandaşlıgı vermedi ABD ye gitseniz alırdınız 9senede

Bu benim için bir firsat sınav ANKARADA olacakmış.Ankaraya 2gün onceden gitmem gerekecek çünkü yabancı şubeye gitmemiz lazımmış filan 250YTL en az harcarım herhalde.Kaybolmazsam Ankarada sınava girerim herhalde.

yarın ilçe m.e.b e gidecegim once daha sonra şu 250YTL yi şimdiden biriktirmek için ugrasmam gerekecek malum net parasını zor buluyorum 250ytl baya bir zor bulurum. Bilgisayar ÖĞRT. düşnüüyorum büyük bir ihtimail ile de kazanacagım. Olmazsa bile meslek lisesi mezunu olacagımdan 2senelik direk geçiş hakkım var.

Drstranger ( Emrah) kardeşim gece gündüz çalışıyorsun inşallah sende layik oldugun bir bölümü kazanırsın Beraber okuruz inşallah kim bilir İstanbula gel bizim burda ünv. yakın var takiliriz. :)

ÖSS sinavına girecek tüm webmaster arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim.

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım onun için onceden basvuru yapmıs olman gerekıyordu..umarım yanlıs bılıyorumdur ve sınava gırebılırsın.. .

başarılar..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi sana uyan atasözü: döte giren şemsiye açılmaz
össden sonra: .kilmis dötun davası olmaz
:D güzel türkçem benim :D

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modachat' Alıntı:
Drstranger ( Emrah) kardeşim gece gündüz çalışıyorsun inşallah sende layik oldugun bir bölümü kazanırsın Beraber okuruz inşallah kim bilir İstanbula gel bizim burda ünv. yakın var takiliriz.

ÖSS sinavına girecek tüm webmaster arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim.

kos,:p olum biz 1.üniyi bitidik 2.sini okuyoruz.. + yeminli tercümanız :)çalıştığım a.ö.f finalleri :p 3. sınfı biraz ağırmış :(
gene de temennin hosuma gitti. belki yuksek lisansı birlikte yaparız :)

insallah sen yerlesirsin, guzel bi ünide kampus hayatı yasayamamak bana cok koyuyor zaten umaraım sen soyle, modern bi kampuste okursun ki..
birazcık çalıstı isen yös le heryere girebilecegini dusunuyorum...

istanbul belki olmasa bile antalya, eskisehir, bursa gibi güzel yerleri kazanma şansın, burada öss ye hazırlanan tum arkadaslardan daha yuksek bunu bilesin.
hatta önerim, sınava galiba 2 hafta var. bi yös kitabı satın al, bi kac test çöz... faydası olacaktır

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi insan 25 dk de soru kitapçığını kapatık sayısalda 1 net cıkarabilirmi :D

valla morelim fecii bozuktu benim girdiğim sene , sabah zor kalktım zaten.. 10 numara kafa ile gittim

tabii o sene az uçan kafa atmadık duvarlara :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Uyuz Son Dönemlerin Populer Sözlerini Söyledi Ancak İnş o Durum Olmaz :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şaka bir yana inşallah sağsağlim atlatırsınnz arkadaşlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5