İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ösym'yi heklemiş

X

Xman

Misafir
ÖSYM'nin www. ösym.gov.tr internet sitesini hekleyen V.O. isimli bir heker, medya kuruluşlarına bir mail adresinden e-posta göndererek, sistemden soru çalmanın pek de zor olmadığını ispatladığını iddia etti. heker, gönderdiği mailde ösym.gov.tr'nin sistem açık kodları olduğunu iddia ettiği bilgileri de paylaştı. www.osym.gov.tr adresi şu an itibariyle çalışmıyor.

Ayrıca heker, hek operasyonunu da kare kare kaydetti. hek işleminin başında osym.gov.tr adresi önce sistem hatası veriyor. Aşama aşama giden operasyonun ardından web sitesi hiç açılmıyor.

İşte hekerdan gelen o mail:

"BÜYÜK EMEK ve ÇABALAR SONUCU DÜN GECE 1 SULARINDA ÖSYM SİTESİ hekLENDİ ALIN SİZE hek AÇIĞI SİSTEM ŞUAN İÇİN TAMAMEN KAPALI DURUMDA KULLANMAK İİSTEYEN ARKADAŞLAR AÇIĞI KULLANIP BİLGİ AKTARMASI YAPABİLİRLER BAŞARILAR:::))))

SAYGILARIMLA....

SİSTEMDEN SINAV SORULARININ ÇALINMASI PEK'DE ZAMAN ALMAYACAK KADAR BASİT BİR DURUM GÜVENLİK SİSTEMİ TAM TEŞKİLATLI DEĞİL ÖSYM GİBİ BİR KURUMUN BÖYLE BASİT SİSTEMLER KULLANMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ DOĞRUSU.."

Kaynak: Hürriyet.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
İlginç ama, bunun kod skandalı ile bir alakası yok. Soruların basıldığı matbaadaki makineleride heklemediyse :)

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Hürriyet, Milliyet ve Doğan Holdinge ait diğer tüm medya kuruluşları hepsi sahtekar... Tarafsız haber derler ama hükümet aleyhine iftiralar atarlar, halkı kışkırtırlar...
Yazık.. Bunlara acımıyorum, ülkeye yazık...

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Ösymnin sitesinden nasıl sınav sorularına ulaşılır o başka konu

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hürriyet, Milliyet ve Doğan Holdinge ait diğer tüm medya kuruluşları hepsi sahtekar... Tarafsız haber derler ama hükümet aleyhine iftiralar atarlar, halkı kışkırtırlar...

Sen eline alıp soruları verilen şifre ile çözmeye çalıştınmı :hmmm: Çöz öyle gel .

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
???

haklı değil mi nerde provakatif bir haber var doğan grupta çıkmıyor mu.
neyse siyaset yapmayacağım . helal olsun hekleyene... :alkış:

??? ???

Siz gerçekleri provakatif olarak algılıyor olmayasınız ? Adam kendi ağzıyla çıkıp şifre olayını itiraf etti 4-5 kere yalanladıktan sonra.Onca yalan söyledi.Eee şimide çıkar siteyle ilgili site sağlam der 10 güne evet doğru der yanlışlıkla olmuş der ;)

nuck3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
javascript kodlaeıyla yapılmış olabilir.ilk okul çocuklarının eokul notlarını değiştirmek istediği kod ile.bence yalan haber.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

Katılmıyorum üstadım bu görüşünüze. Tek bir gazete olsun adıda "Koyun Gazetesi", gazete sloganı da "halkın sesi: mee" olsun o zaman...

Herkes hükümete yağ çekmek zorunda olmadığı gibi, sonunda Milliyet'te satılıyor gerçi, gözünüz aydın. Fazla yaşamıyor hükümeti eleştirenler.

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şu an site düzgün calışıyor.Her türlü site heklenir bu gayet doğal bir durum...

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Sen eline alıp soruları verilen şifre ile çözmeye çalıştınmı :hmmm: Çöz öyle gel .

??? ???

Siz gerçekleri provakatif olarak algılıyor olmayasınız ? Adam kendi ağzıyla çıkıp şifre olayını itiraf etti 4-5 kere yalanladıktan sonra.Onca yalan söyledi.Eee şimide çıkar siteyle ilgili site sağlam der 10 güne evet doğru der yanlışlıkla olmuş der ;)

Katılmıyorum üstadım bu görüşünüze. Tek bir gazete olsun adıda "Koyun Gazetesi", gazete sloganı da "halkın sesi: mee" olsun o zaman...

Herkes hükümete yağ çekmek zorunda olmadığı gibi, sonunda Milliyet'te satılıyor gerçi, gözünüz aydın. Fazla yaşamıyor hükümeti eleştirenler.

Kendinizce haklısınız tabi siz de...

aynı haber sadece hürriyette degil hükümet yandası ht'dede mevcut?

Haber Türk'ü mü diyorsun? Hükümet yandaşı olduğunu nasıl tespit ettiğini merak ediyorum..
Ayrıca olabilir, Samanyolu'nda da olur Kanal7'de de olur. Sonuçta bi haber...
Önemli olan haber değil, haberin bizlere nasıl sunulduğu...

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Haber Türk'ü mü diyorsun? Hükümet yandaşı olduğunu nasıl tespit ettiğini merak ediyorum..
Ayrıca olabilir, Samanyolu'nda da olur Kanal7'de de olur. Sonuçta bi haber...
Önemli olan haber değil, haberin bizlere nasıl sunulduğu...

Evet haberturk'u diyorum... bunu tespit etmek okadarda zor degil.. önemli olan bakmak degil görebilmek ayrıca habere sadece 1 siteden bakmadım ben her yerde sunuluş şekli aynı degişen bişey yok

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Gerçekler nezaman hükümet karşıtı oldu?
Ortada ÖSYM 'nin yaptığı hırsızlık söz konusu siz çıkmış hükümet karşı diyorsunuz. Şu durumda ÖSYM'yi destekliyorsan sen zaten koyunsun.
Hürriyete laf atıyorsun. Merak etme yakında tüm hepsi hapse girecekler. Sizin istediğiniz de bu zaten. Yaşasın hükümet yanlısı taraflar! Yaşasın tek görüş..!
Demokrasi'nin içine ediliyor ruhunuz duymuyor..

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Evet haberturk'u diyorum... bunu tespit etmek okadarda zor degil.. önemli olan bakmak degil görebilmek ayrıca habere sadece 1 siteden bakmadım ben her yerde sunuluş şekli aynı degişen bişey yok

Peki..

Gerçekler nezaman hükümet karşıtı oldu?
Ortada ÖSYM 'nin yaptığı hırsızlık söz konusu siz çıkmış hükümet karşı diyorsunuz. Şu durumda ÖSYM'yi destekliyorsan sen zaten koyunsun.

Sana arkadaşın sözünü aktarıyorum: önemli olan bakmak degil görebilmek

Hürriyete laf atıyorsun. Merak etme yakında tüm hepsi hapse girecekler. Sizin istediğiniz de bu zaten. Yaşasın hükümet yanlısı taraflar! Yaşasın tek görüş..!
Demokrasi'nin içine ediliyor ruhunuz duymuyor..

Hapse girenlerin niçin girdikleri konusunda, Doğan Medya Grubu'ndan öğrendiklerin dışında bi bilgin var mı?
Şuna emin ol ki, sandığının aksine demokrasi senin için de benim için de çok iyi yerlere getiriliyor.
Ama merak ettim, senin demokrasiden kastın ne?
Halkı kışkırtmak mı?
Olmayan bi şeyi varmış gibi göstermek mi?
"Çamur at izi kalsın" mı?
Çeşitli yerlerde hükümete karşı küfürlü, ahlaksızca, seviyesizce yazılar yazıp yayınlamak mı?
Eminimki sen şimdi bunlara özgürlük, demokrasi diyosundur.
Sana alıntı yaparak bi cevap vermek istiyorum;
Demokrasini de özgürlüğünü de al git!

Başka cevap yazmıycam..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5