İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Otomatik yönlendirme

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle bir sorunum var;
imdb den preg_match ile bilgi alıyorum yalnız sorun şu ki aratılan sonuç tek ise (ör: beyaz melek) imdb kendi sayfasında direkt tek sonuç olan sayfaya yönleniyor. Bu şekilde ben hiç bir sonuç göremiyorum. divx planet ta aynı şekilde bilgi alıyor ama bu sorunu çözmüşler yani sonuç tek olsada imdb nin otomatik yönlenmesinden etkilenmeden tek sonucu gösteriyorlar. Bende bunu nasıl sağlayabilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );

ile alakalı bişeler buldum doğru yolda mıyım acaba :)

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir şeyi eleman sadece sonuç sayfasına yönlenip puanı almak için kullanıyormuş denedim ama location olayını yapamadım location varsa benim adresi alıp yönlendirmem gerekiyor, beceremedim :(

Kod:
$site= 'http://site.com/q=';
$html=file_get_contents($site.temizistek($talep));

if (preg_match('/(Location:)(.*)/', $html)) {
preg_match('/(Location:)(.*)/', $html, $array);
$remote_url = $array[2];
else {
preg_match('/<a href=\"\/title\/(.*)\/\">/i',$html,$array);

$remote_url = "http://www.imdb.com/title/" . $array[1] . "/";
}

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
cURL ile alırsan, yönlendirmeleri takip ettirebilirsin otomatik olarak. cURL opsiyonlarında Follow Location mı öyle bir direktifte tanımlanıyor.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
$remote_url = $array[2];

Burada remore_url yi array 0,1,2,3 kullanarak ekrana yazdırmak istedim ama onuda bulamadı bir kaç kaynak bulmuştum ama elektrikler gidince ff'in cache çöktü kaynaklar da gitti :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kod:
$remote_url = $array[2];

Burada remore_url yi array 0,1,2,3 kullanarak ekrana yazdırmak istedim ama onuda bulamadı bir kaç kaynak bulmuştum ama elektrikler gidince ff'in cache çöktü kaynaklar da gitti :D

kasitli sekilde yonlendirme acmis olabilirler, boylece yonlendigi sayfadan once referer bilgisindeki site kendi siteleri olmus oluyordur. Kisacasi veri cekmek istedigin sayfa referer kontrolu yapiyor olabilir. Curl yine en mantiklisi ayrica curl ile sahte referer bilgiside gonderebilirsin.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Referrer kontrolü yapsa diğer bilgileri alamazdım sanırım :)
Sorunum sadece tek sonuçlarda sayfa yönlendiriyor o yönlenirken benimde yönlendiği adresi alıp ekrana yazdırmam veya ona göre yönlenmem gerekiyor...

Örneklemek gerekirse;
www.imdb.gen.tr adresinde beyaz diye aratırsanız sonuç görebilirsiniz ama beyaz melek diye aratırsanız imdb.com kendi içerisinde tek sonuç bulduğu için direkt location ile yönlendirme yapıyor sonuç olarak o yönlendirme yaptığı için bende sonuç boş görünüyor :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
file_get_contents() ile header başlık bilgisi alamazsınız. Ya cURL ile bağlantı kurup follow location yapacaksınız, ya da 80.porta fsockopen() yapıp, fread() ile soketi okuyarak header bilgisine ulaşacaksınız. İlla file_get_contents kullanacaksanız başlık bilgisi için $http_response_header değişkenine başvurun.

PHP:
<?PHP

$url = file_get_contents($foo);
print_r($http_response_header);

?>

Çoklu okuma yapıyorsanız her halikarda cURL performans arttırır, ayrıca otomatik takip ettiği için preg_match yapmanıza da gerek kalmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5