İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oyun İçin VPS

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar Merhaba.

Ultima Online İsimli Bir Oyuna İnanılmaz Merak Salmış Bir Kardeşim Var.
Bu Oyunun Serverini Kurmak İstiyor(uz).

Dolayısıyla Şimdi Bana Bir VPS Lazım. :)

Hem Bu Oyunu Sorunsuz Çalıştırabilecek, Hemde Birkaç Küçük Host İçin Kullanabileceğim Bir VPS.

Bu Konuda Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar PM Olarak Değil de; Konu Altında Mesaj Atarak Cevap Verir, Özellikler ve Fiyatlar Hakkında Bilgilendirirlerse Sevinirim.

Şimdiden Teşekkür Ederim.

akarweb

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Öncelikle sunucularımızda bulunan UO VPS ler olduğunu ve de sorunsuzca çalışacağını garanti ettiğimizi belirtmek isteriz. Nixcon DC. Oyun sunucuları bakımından en çok tercih edilen TR Verimerkezidir. Size tavsiye edebileceğim VPS Paketimiz;

- QuadCore/QuadXeon (4 CPU)
- 512 MB RAM

- 60 GB HDD
- 500 GB Aylık Trafik
- 2 Adet IP Adresi
- Windows 2003 Server + MSSQL yada Centos 4.5
- Virtuozzo Remote Panel (otomatik format, remote reboot)
- TR Lokasyon/Netinternet/Nixcon DC.

60 YTL / Ay

EXTRALAR
---------

- cPanel/WHM : 20 YTL
- Plesk 10domain : 3 YTL
- Plesk 30domain : 5 YTL
- Plesk 100domain: 8 YTL
- Plesk sınırsız : 13 YTL

Saygılarımla...

AKAR Web Hizmetleri
Engin AKAR

WEB: www.akarweb.net
MSN: [email protected]
TEL: 0212 296 00 78-0555 645 27 35

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İlgilenen Arkadaşlara Teşekkür Ederim.
Ama Dürüst Olmak Gerekirse 50 Lira ve Altında Bir VPS Arıyorum.
turkiyereseller Sanırım Sizin Listenizde Bana Uygun VPS'ler Olacaktır.
Karar Tam Olarak Kesinleştiğinde Yine Buradan Yazar Yada PM Atarım.
Teşekkürler.

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
40 Gb Hardisk
256 Mb Ram
300 Gb Trafik ( ay)
1 Adet İp
10 Mbit Hat
Windows Serv 2003 & Linux ( Ücretsiz )
Almanya Netdirek
Plesk 30 Domain

Aylık : 35 Ytl

web adresimiz : www.sanaldasiz.com

Msn Destek : [email protected]

Sence 256 MB Ram Bu Oyunu Kaldırır mı ?
Ukalâlık Etmek İçin Değil, Bilmediğim İçin Soruyorum.
Ve 512 MB Olursa Fiyat Ne Olur ?
Bilgilendirirsen Sevinirim.

dance4life Sana da İlginden Ötürü Teşekkür Ederim Ama Dediğim Gibi Bütçemi Yormayacak Rakamlar Olmalı.

sanaldasiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
40 Gb Hardisk
512 Mb Ram
300 Gb Trafik ( ay)
1 Adet İp
10 Mbit Hat
Windows Serv 2003 & Linux ( Ücretsiz )
Almanya Netdirek
Plesk 30 Domain

Aylık : 50 Ytl

web adresimiz : www.sanaldasiz.com

Msn Destek : [email protected]

dediğim gibi 2 host ve oyun çalıstırıcaksan kaldırır sonucta oyun windows bilesenlerinde 1 tane processer kullanacağı için yinede sen bilirsin 512 mb ram fiyatınıda yukarıda belirttim.

infodestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size önerebileceğimiz paketimiz aşağıdaki gibidir. Genel olarak Ultima Online, Knight Online ve Counter Strike Oyun Sunucuları olarak hizmet vermekteyiz.

. Çift Çekirdekli işlemci Teknolojisi
. 512 MB RAM
. 20 GB HDD
. 250 GB BAND GENİŞLİĞİ
. WİNDOWS 2003 ENT. SERVER
. PLESK 8.2 KONTROL PANELİ
. 2 ADET IP

45 YTL / Aylık

SAYGILARIMIZLA

INFODESTEK İnternet Hizmetleri

Adres : Hasan Subaşı Cad. Balcı İş Merkezi No:8/11 ANTALYA
TEL : 0 242 243 00 90
GSM : 0 506 298 28 79
MSN : [email protected]

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sence 256 MB Ram Bu Oyunu Kaldırır mı ?
Ukalâlık Etmek İçin Değil, Bilmediğim İçin Soruyorum.
Ve 512 MB Olursa Fiyat Ne Olur ?
Bilgilendirirsen Sevinirim.

dance4life Sana da İlginden Ötürü Teşekkür Ederim Ama Dediğim Gibi Bütçemi Yormayacak Rakamlar Olmalı.

bildiğim kadarıyla kaldırmaz..

ben en son 3 4 sene önce oynuyordum ozaman 2 boyutluydu şimdi bide 3 boyutlu...

(ki ozamanlar bile 1gb ramlerden bahsediliyordu bu serverların online userları 200ü görüyordu)

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir bilgilendirme yapalım;

Burada alacağınız fiyattan çok kullanılan sisteme bakarsanız sorun yaşamazsınız.
Vmware ile bölünen vpslerde oyun sunucusu %60-70 lag yapacaktır.Sorunsuz bir oyun için virtuozzo, hypervm vb. gibi yazılımlarla bölünen vpsleri tercih etmelisiniz.

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar Ben Aranızdan Bâzıları ve Burada İsmi Geçmeyen Birkaç Kişi/Firma İle Görüştüm.
Yalnız Aradığım Şeyin Sadece VPS Değil, Aynı Zamanda Bilgi ve Tecrübe Olduğunuda Anladım Ne Yazıkki.
Kısaca Bir Düzenleme Yapacak Olursak;
İlk Mesajımda Aradığım Özellikler Haricinde, Bana Bu Adı Geçen Oyunun ( Ultima ) Kurulumu Konusunda da Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Arıyorum.
Eğer Konuya Vâkıf Arkadaşlar Varsa Lütfen İlgilensinler.
Buna İhtiyacım Var :/

eRCie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence büyük bir firmaya git örnek isimtescil gibi belki biraz fazla verirsin ama verdigin parnın hakını bigi olarak hizmet olarak alırsın

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence büyük bir firmaya git örnek isimtescil gibi belki biraz fazla verirsin ama verdigin parnın hakını bigi olarak hizmet olarak alırsın

isimtescil gibi büyük(!) bir firmada bu konuyla ilgili hiç birşey bulamazsın:)

oyun sunucusu ile site sunucusu arasında fark vardır.. oyun sunucusu yarım saat giderse.. bu senin kullanıcına 10 15 saatlik emeğe mal olabilir.. bu insanlar senden vazgeçmez.. ama 200 kişinin üstüne geldiğini düşün.. website kullanıcısı sana soru sormaz muhattap bile almaz.. ama oyun sunucusunda özellikle bu sunucu ultimaysa durum inan değişir.. :) arkadaşın ihtiyacı 4 5 makinesi olup host/oyun serverı satan insanlar.. server düştüğünde telefonla arayıp abi naber diyebileceği biri..

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
isimtescil gibi büyük(!) bir firmada bu konuyla ilgili hiç birşey bulamazsın:)

oyun sunucusu ile site sunucusu arasında fark vardır.. oyun sunucusu yarım saat giderse.. bu senin kullanıcına 10 15 saatlik emeğe mal olabilir.. bu insanlar senden vazgeçmez.. ama 200 kişinin üstüne geldiğini düşün.. website kullanıcısı sana soru sormaz muhattap bile almaz.. ama oyun sunucusunda özellikle bu sunucu ultimaysa durum inan değişir.. :) arkadaşın ihtiyacı 4 5 makinesi olup host/oyun serverı satan insanlar.. server düştüğünde telefonla arayıp abi naber diyebileceği biri..

Kesinlikle Evet...

Ama Firma İsmi ? :(

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
50 YTL ile birşey yapamazsın kanaatindeyim. Biraz daha para kıyman gerekli diye düşünüyorum. :rolleyes:

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 ytl^ye
Core2 e8200
512 ram
40 gb hdd
2 ıp
windows2003
Virtoozu
vps verebilirim fakat oyun bilgim yok

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ni.Net.TR Osman Bey Bilgilendirdi Sağolsun. Vazgeçmek Zorunda Kaldım Dostlar.
Sanırım VPS İle Olacak İş Değil.
İlgilenenlere Teşekkürler.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eskiden serverlara sponsor bulmak çok kolaydı superonlinenın veya marketwebin bizzat sponsor oldugu serverlar biliyorum.. fakat artık internet yeterince hızlı oldugu için insanların sorunsuz oyun oynaması için şirket değiştirmelerine gerek yok... bu sebeple artık zor...

ancak ....

sponsorlarınızı internet kafe olarak alırsınız... bir ip üzerinden client ı bloklarsınız böylerlikle kafesinde sizin serverınızdan oyun oynamak isteyen çocuklar cafe sahibinin başının etini yer ve cafede sembolik olarak aylık 10 ytl olan sponsorluk ücretini ödemek zorunda kalır...

veya

sanal reklam uygulaması kullanabilirsiniz.. fakat bunun için anlık 50 userı geçmeniz gerekir ki bu 3 ay falan alır eğer sorunsuz bir serversa...

işi yapmak istedikden sonra kaynak bulmak zor değil ;)

MasterofDeath

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuya cevap yazmak istedim:) Cunku Osi de oyuncu Turkiyede,SNN,NBL ve Sylveria'da kurucu olarak calısmıstım 1998 senesinden beri oynayıp 2003 senesinde bıraktım..

VPS ile gayet kolay RunUO veya Sphere kurabilirsiniz bunun icin windows makinede remote desktop yapmanız gerekir ve config dosyalarını ayarlamanız..Tabi ben ugrasamam derseniz bir aralar hatırladıgım AltınSoft gibi bir firma veriyordu ancak emin degilim.En kolay kendiniz kurarsınız zaten 50 oyuncuyu gecmeyecek..Kolayoyun zamanında epey bir sponsor aramıstık.RebornUO kurulurken NetOne datacentera kadar gitmistim ancak yapamadık.Araya okul vs. girdi..Soora da oyun populerligini yitirdi :)

Umarım basarırsınız
Saygılar

Fikir vermesi bakımından su anda dunyadaki OSİ dışında en iyi server özellikleri
Processor: 2xCPU Quad-Core Xeon X5355 (8x2.66 GHz)
Memory: 8x2048Mb DDR II FB-DIMM Kingston (PC5300)
HDD: 4x73.5 Gb Fujitsu 15000 rpm 3.5" SAS
Platform: SUPERMICRO SuperServer 6015B-3RV
IP adress: 85.112.115.37
Port: 7777

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5