İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

oyun sitelerinde sorun çıkarmı

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
flash oyunların oynanıldığı siteye adsense konulursu herhangi bir sorun olur mu ? örneğin sohbet sitelerinde adsense yasağı gibi bişey varmı ? kullanan kullanıyor ama ben normalde müsade ediliyor mu onu merak ettim

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sohbet sitelerinde adsense kullanmak yasak. ayrıca telif hakkı sana ait olmayan (bu yazı da olabilir) bir siteye adsense kodunu yerleştiremezsin. flash oyunların da telif hakkı sana ait olmadığı için, noluyormuş, konulmuyormuş.

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu durumda şiir sitelerinde de yasak olması lazım ozaman :) sonuçta kimin eli kimin cebinde belli değil. neyse ozaman en iyisi koymamak : )

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muziooo, adsense sayfalarını bir daha oku istiyorsan, insanların kafalarında soru işareti bırakacak mesajlar gönderme.

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Flash oyun siteleri yasakmı?
Alla ala dünyakadar flash oyun sitesi var ve benimde var gerçi bişi kazandırmadı ama var..
Yasak derken kullanılan oyunların çogu kim tarafından yapıldıgı belli diil zaten ..

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
öncelikle herkese merhaba adsense oyun sitelerinin çoğunu kabul etmiyor benim sitemde buna dahil :) ploop arkadaşımızın dediği gibi oyunları yazan kişi ben olmadığım için yani telif hakkım bulunmadığı için adsense beni kabul etmedi ploop a teşekkür güzel noktaya değinmişsin...

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki ads hesabı oyun sitesi diilde başka siteden onay aldın ve hesapaçtırdıysan ve oyun sitesine reklam kodları koyduysan o sakıncalımı?

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eflatun' Alıntı:
peki ads hesabı oyun sitesi diilde başka siteden onay aldın ve hesapaçtırdıysan ve oyun sitesine reklam kodları koyduysan o sakıncalımı?

Bu durumda büyük ihtimalle fark edildiğinde banlanabilirsiniz

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadıgım nokta şu tr de ve diğer ülkelerde baya oyun sitesi var ve tr de ads reklamları gosteren siteler var uzun zamandır..
Onlardan banlanan duymadım hiç...

C

chemeng

Misafir
@ploop'un dediğini açıkçası bilmiyordum. ama @eflatun dediğin gibi birçok oyun sitesi adsense kullanıyor. bu sadece türkiye de değil bir çok yabancı oyun sitesinde de kullanılıyor.

ayrıca konu eğer telif hakkı ise bir makale, şiir, karikatür vs. birçok şeyin telif hakkı ait olmadan sitelere konuluyor.

kafam karıştı doğrusu :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5