İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oyun sitesinden neden korkulur

A

..::aTi::..

Misafir
bir oyun sitesi yapımına başladım strateji oyunu age of empire tarzı . şu anda belli aşamasını bitirmiş durumdayım ama konuştuğum insanların kesin ortak olduğu bi nokta var oda oyun sitesi yapma :) tek server yetmez diyende var bu konuda çalışması olmuş arkadaşlardan...

ne gibi problem çıkarabilir. db ile değişik bi bağlantı düşündüm onu uygulayacağım bana tek server yeter gibi geliyor.

daha önce açan veya deneyimi olan arkadaşlar varsa getirisi götürüsü nedir genel hatalar ve yoğunluk hakkında biraz bilgi alabilirmiyim. herkez aynı şeyi diyorsa benim düşündüğüm gibi basit gitmeyebilir. tavsiyesi olan varsa paylaşırsa, özellikle olabilecek problemleri yazarsanız önlem alayım şimdiden.

kolay gelsin

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
genelde hevesle kurulan bu tarz sistemler bi süre sonra artan kullanıcı sayısı ile yetersiz kaldıkları yerde sponsor aramaya başlıyolar. türkiyede sponsor bulmak imkansıza yakın. sonra ücretli sisteme geçiliyo ve oyun oynamayı seven kişiler de para vererek oyun oynamak istemediklerinden hevesler kursaklarda kalıyo. genel olarak duyduğum bildiğim bu. keşke bu şekilde olmasa ama oyunların da insanlar için ne kadar önemli olduğu ve işin ciddiyeti pek anlaşılmış değil malesef.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence 1 adet server yeterli olmaz. Eğer büyük düşünüyorsan, ki öyledir, en az 2 adet server gerekir.

1 server çok iyi özelliklerde [dual xeon 2.x ht, 1 gb ram, vs.] ile senin oyun sunucun olmalıdır. Tüm PHP dosyaların, MySQL'ler bu sunucuda barınır.

1 adet özellikleri çok da önemli olmayan image sunucusu olmalıdır. Resim dosyaları normal serverda olduğu zaman gereksiz process fazlalığına yol açar ve ilerleyen zamanlarda sana sorun çıkarabilir.

Böyle bir projede herhangi bir konuda desteğe ihtiyacın olursa, msn adresimi biliyorsun ;) Yardımcı olmak isterim.

M

M@latyæsporlu

Misafir
elmasgunes' Alıntı:
Bence 1 adet server yeterli olmaz. Eğer büyük düşünüyorsan, ki öyledir, en az 2 adet server gerekir.

1 server çok iyi özelliklerde [dual xeon 2.x ht, 1 gb ram, vs.] ile senin oyun sunucun olmalıdır. Tüm PHP dosyaların, MySQL'ler bu sunucuda barınır.

1 adet özellikleri çok da önemli olmayan image sunucusu olmalıdır. Resim dosyaları normal serverda olduğu zaman gereksiz process fazlalığına yol açar ve ilerleyen zamanlarda sana sorun çıkarabilir.

Böyle bir projede herhangi bir konuda desteğe ihtiyacın olursa, msn adresimi biliyorsun ;) Yardımcı olmak isterim.

bana IPB Türkçe dil dosyasını gönderek yardımcı olabilirmisin peki :)

konuya devam.. :)

A

..::aTi::..

Misafir
Baybars çok fazla oyun oynamam Ultima nasıl bişi :D
şöyle özetliyim olayı tarz olarak ogame e çok yakın (ogame oyuncusu değilim kabasını biliyorum) ona göre daha gelişmiş özellikleride olacak bazı bölümlerinde. bazı bölümlerindede başlangıç aşamasında biraz ezik başlayacak sanırım. tam olarak oyununu tarzı binevi starcraft tarzında ırkların savaşı. domain olarak en azından 4 harfli ve akılda kalıcı olması nedeniyle kotu.net adresini kullanacağım.

>Pembekedi;
oyun kesinlikle ücretli olmayacak ama sadece isteyenin ücretli olarak katılabileceği ve ilk 3 ün toplanan miktarın %80 gibi bir miktarını alması daha iyi olacak şahsen herkezi kendim gibi düşündüğümden online bir oyuna kimsenin kolay kolay ücret ödemek isteyeceğini düşünmüyorum. İyi düzeydeki sponsorlarında dikkatini çekeceği zamana kadar bu siteyi götürebileceğimi düşünüyorum 1 yıl safi zarar etse bile hedefe göre çok önemli değil.

@ferhat sağol 1 server var şuanda kullandığım resimleri ona alabilirim. zaten mysql ile riske edemediğim için dosyalama sistemini kullanmayı tercih ettim en fazla %5 gibi kullanıyor mysql i işlemciye yükleneceğiz mecbur :) benim tahminim 1 hafta içinde tam olarak bitmiş olur. önce arkadaşlarla oynarız :D biraz fikir alışverişi sonrada açılışını bi aksilik olmadan yaparız inş.

resim olayında haklısın gerçekten ben bunu düşünmemiştim +1 performans artışı aldık bak başka önerisi olanlarda fikir beyan ederse dahada iyileştirebiliriz ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5