İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

oyun veya donanım sitesi ipuçları

xxmusti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hep merak ettiğim bi şey var mutlaka bilen vardır.mesela donanım haber sitesi yada bölümsonucanavarı.com veya merlin kazanı falan filan bir çok oyun ve donanım siteleri var bunlar nasıl bu bilgileri buluyorlar yani hangi gün nerde bir teknoloji etkinliği olacağını veya yeni bir donanımın ne zaman çıkacağını veya bir oyunun nerde çıkacağını falan fıstık bu istihbaratı nasıl buluyolar. yapan nasıl yapıyo ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Böyle Siteler Daha Çok Yapımcının Sitesindeki Haberleri Çevirip Artı Yorum Katarak Yayımlıyorlar.
Yada Yurtdışı Sistemli Sitelerin Yaptığı Paylaşımı Alıyorlar...
Son Olarakda Daha Az Yapılan Şeyde Röportaj Yapıyorlar...

ekji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Digg, mashable, engadget vs. buralardan alıp çeviri yapıyorlar.

xxmusti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle Siteler Daha Çok Yapımcının Sitesindeki Haberleri Çevirip Artı Yorum Katarak Yayımlıyorlar.

bu arkadaşın söylediğini pek anlamadım ama yani başka bi yolu yokmu arkadaşlar?

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
bu arkadaşın söylediğini pek anlamadım ama yani başka bi yolu yokmu arkadaşlar?

işin içindeyim :) :) çeviri yapabilseyim yabancı kaynaklardan alabilirdim ama yapamıyorum :(

twitter de bile teknoloji haber sitelerini takip etsen çok kaynak bulursun tabi yabancı profilleri..

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,

Arkadaşın dediği ; ''Yabancı sitedeki haberleri Türkçe'ye çevirip birazda yorum katıyorlar. Yada yabancı sitelerden çevirip direk alıyorlar. Son olarakda pek rağbet görmeyen konularda röportaj yapıp hem olmayan birşeyden index alıp zirveye oturuyorlar hemde hit alıyorlar.'' buydu.

Benim cevabım ;
Hocam eğer ciddi olarak bu işi yapmak istiyorsanız ufakda olsa en az 2-3 kişilik bir ekibiniz olması gerekiyor. Daha önce çalıştığım yerlerden biliyorum. Yabancı bu tarz oyun sitelerine forumlarına üye oluyorlar. Konulara, makalelere veya sitelere rss feed olayıyla abone oluyorlar hani bu email geliyor falan olayı. Oyun sitesi olacaksa yabancı oyun sitelerini takip edin haberlerin başlığını alın içeriğe göz atın anladığınız kadarını yorumlarınızla süsleyip yayına sürün. Etkinlik olayları ise gameforge, joygame vs. ve yabancı oyun firmalarının hepsinin twitter facebook sayfaları var. Takip edin. Tüm etkinlikleri oradan bir hafta önceden duyuruyorlar. Bu iş sanıldığı kadar zor değil. Anlama ve yorumlama aynı zamanda takip etme yetiniz varsa yapamayacağınız şey değil. Kolay gelsin umarım başarılı olursunuz girişeceğiniz işte.

xxmusti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Arkadaşın dediği ; ''Yabancı sitedeki haberleri Türkçe'ye çevirip birazda yorum katıyorlar. Yada yabancı sitelerden çevirip direk alıyorlar. Son olarakda pek rağbet görmeyen konularda röportaj yapıp hem olmayan birşeyden index alıp zirveye oturuyorlar hemde hit alıyorlar.'' buydu.

Benim cevabım ;
Hocam eğer ciddi olarak bu işi yapmak istiyorsanız ufakda olsa en az 2-3 kişilik bir ekibiniz olması gerekiyor. Daha önce çalıştığım yerlerden biliyorum. Yabancı bu tarz oyun sitelerine forumlarına üye oluyorlar. Konulara, makalelere veya sitelere rss feed olayıyla abone oluyorlar hani bu email geliyor falan olayı. Oyun sitesi olacaksa yabancı oyun sitelerini takip edin haberlerin başlığını alın içeriğe göz atın anladığınız kadarını yorumlarınızla süsleyip yayına sürün. Etkinlik olayları ise gameforge, joygame vs. ve yabancı oyun firmalarının hepsinin twitter facebook sayfaları var. Takip edin. Tüm etkinlikleri oradan bir hafta önceden duyuruyorlar. Bu iş sanıldığı kadar zor değil. Anlama ve yorumlama aynı zamanda takip etme yetiniz varsa yapamayacağınız şey değil. Kolay gelsin umarım başarılı olursunuz girişeceğiniz işte.

kardeşim çok sağol güzel açıklamışsın ilginen herkese teşekürler başka fikirleri olan varsa onlarda yazsın hem bana hemde bu tür konuları araştıran arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

wazesx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizcen iyise sende yabancı siteleri kaynak alarak bi şey yapabilirsin

amewrika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
donanımhaber gibi büyük siteler bazı firmalarla anlaşmalıdır herhalde donanım konusunda inceleme için.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@amewrika Bu tarz sitelerin sahipleri zaten firmalar genellikle. Bu yüzden bir ofisleri, ajanslarla anlık haberler için anlaşmaları dediğin gibi var olabilir.

yapmaetme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sana şunu dicem benimde 2 yıllık donanım yazılım güvenli oyun vb haberlerin yayınlandıgı bir sitem var
ne yapıyoruz:çok basit
yabancı siteleri takip ediyooruz mesala microsof asus logitec vb siteleri veya teknoloji news haber yayınlayan siteleri türkceye ceviri yapıyoruz birazda gerçekci yorum ekliyoruz diger sitelerden edindigimiz kaynaklardan tabi.
egitim destek vereceksek bunda bir çogunu deneyim sonuca gidip yayın yapıyoruz.
Oyunların ise bazılarını oynayıp digerlerini game news sitelerden türkce olarak aktarıyoruz.
Ama şunu dicem eger böle bir site yapıcaksan en az 3 kişi olması gerekli diyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5