İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özel Mesaj Gönder Seçeneği...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vbulletin de ufak bir sorunum var mesajlardaki kullanıcı adı üzerine tıklayınca açılan (email gönder , profil görüntüle gibi) seçeneklerin olduğu yerde email gönder seçeneği var ama özel mesaj gönder seçeneği çıkmamakta burada kullanıcıya özel mesaj gönder seçeneğinin çıkması için nasıl ve nereden ayar yapmam gerekli acaba, moderator ve adminlerde bu bölümde özel mesaj gönder seçeneği var ama üyelerde görünmemekte...

aşağya resim ekledim bu resimdeki xxx kullanıcısına Özel Mesaj gönder bölümü çıkmamakta admin ve modlarda sorun yok ama üyeler böyle, ayarları kontrol ettim ama hala sorunu çözemedim...

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin panel >>> vbulletin seçenekleri >>> Default Registration Options >>> Özel Mesaj Gönderilsin kısmı işaretlimi arkadaşım bi kontrol edersen... sorun burdan kaynaklanıyor olabilir...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğiniz yerdeki seçenekler içerisinde özel mesaj gönder diye bir seçenek yok ne yazıkki

Tüm Seçenekler bunlar

Kod:
Yöneticiden E-posta Al 
Görünmez Mod 
E-posta Göster 
Özel Mesajları Al 
Özel Mesaj Alındığında E-posta ile Bildir 
Yeni Özel Mesaj Alındığında Açılır Popup Şeklinde Uyarı Bildirsin 
vCard indirmeye izin ver 
İmzaları Göster 
Görüntüleri Göster 
Ünvanı Göster

Ve garip bir şekilde admin panelde şu uyarı çıkmaya başladı ama tüm templateler sürün ile uyumlu anlayamadım bir türlü

Yardım Out-of-Date Custom Templates Found!
There are currently 4 customized template(s) that need to be updated or reverted. Some sections of vBulletin may not function if you do not do this!

Click here to view these templates!

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet özel mesajları al seçeneği işaretli özel mesaj alıyor zaten kullanıcılar ama sorun yukardaki resim verdiğim bölümde nedense

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç valla belki karşılaşan vardır böle bi sorunla du bakalım birilerinden destek gelir... muhakkak vardır ayarlancak bi yeri.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben admin olarak moderator yada super moderator lere pm göndermek istediğimde yukarıdaki resimdeki bölümde özel mesaj gönder çıkıyor ama üyelerden birinin kullanıcı adına tıkladığımda aynen ilk mesajımdaki gibi özel mesaj gönder seçeneği yok o bölümde

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar lütfen bir çözüm ... artık kafayı yedim buton olarak eklemeye çalıştım postbit_legacy ye önizlemede gözükmesine rağmen forum içinde görünmüyor bu kullanıcıları ipb den import ettikten sonra oldu ama import ta falan sorun olmadı hiç yaparken hiçbir sorun yok ama tek derdim bu

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
CemYilmaz' Alıntı:
ben admin olarak moderator yada super moderator lere pm göndermek istediğimde yukarıdaki resimdeki bölümde özel mesaj gönder çıkıyor ama üyelerden birinin kullanıcı adına tıkladığımda aynen ilk mesajımdaki gibi özel mesaj gönder seçeneği yok o bölümde

Bu mesajin sanirim bir ipucu veriyor.

Benim panelim ingilizce, Admin panelinde:

Usergroups -> User Group Manager -> Registered Users -> Go (Edit) -> Private Message Permissions -> Bu deger 0 ise kullanicilar PM kullanamaz bunu ornegin 50 yap

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğiniz ayara baktım şimdi ama zten ben onu 30 tanımlamışım 50 ye çıkarttım fakat herhangi bir değişiklik olmadı aynı sorun devam ediyor moderatorlerle üyelerin arasında nasıl bir fark varda bu özel mesaj moderatorlerde çıkıyor üyelerde çıkmıyor onu araştırıyorum ama hala bulamadım bu yüzden forumu açamıyorum hala

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En sonunda bu özel mesaj sorununu postbit_legacy e özel mesaj butonu ekleyerek çözdüm arkadaşlar ama benim templatede konulardaki yazı fontu çok küçük bu font bıyutunu nereden yükselte bilirim acaba teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5