İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

özel name server

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stbolen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar selamlar.

resellerzoom'dan b-1 paketi ve 2$ vererek özel name server da aldım.

bununla ilgili bir kaç sorum var.

1. primary domainim primarydomain.com ve name serverlarim da ns1.primarydomain.com ns2.primarydomain.com. primarydomain.com adresini kaydettirdiğim yerde bir işlem yapmam gerekiyor mu? yani o domani namerserver olarak kullanmak için ekstra bir ayar yapmalımıyım.

2. ben bu paketle 50 hesap oluşturabileceğim ve her domain için belirlediğim name serveri (ns1.primarydomain.com ns2.primarydomain.com) kullandirabilir miyim? evetse cpanel de veya whm de bunu ayarı nasıl olacak.

arkadaşlar sorular acemice oldu kusura bakmayın. teşekkür ederim...

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. primary domainim primarydomain.com ve name serverlarim da ns1.primarydomain.com ns2.primarydomain.com. primarydomain.com adresini kaydettirdiğim yerde bir işlem yapmam gerekiyor mu? yani o domani namerserver olarak kullanmak için ekstra bir ayar yapmalımıyım.
>> domainlerinin NS lerini kaydettigin domainin NS lerine yonlendirmelisin ve ticket / email yada baska bir iletisim yoluyla firmaya bildirmen gerekiyor

2. ben bu paketle 50 hesap oluşturabileceğim ve her domain için belirlediğim name serveri (ns1.primarydomain.com ns2.primarydomain.com) kullandirabilir miyim? evetse cpanel de veya whm de bunu ayarı nasıl olacak.
>> anlamadım :)
eger kastetttigin kaydettigin NS ile 50 domaini host etmekse evet yapabilirsin
ama her domain icin ayri NS tanimlamak istiyorum diye sormussan onu firma ile gorusmelisin

stbolen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2. soru için şunu kastediyorum.

ben whm ile yeni bir account oluşturdum. örneğin domain abc.com olsun. ve başka bir yerden de abc.com domainini satın aldım. yeni aldığım abc.com domaini için name server olarak ne belirtmem gerekiyor. ns1.primarydomain.com ve ns2.primarydomain.com belirtebilirmiyim?

teşekkürler.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2. soru için şunu kastediyorum.

ben whm ile yeni bir account oluşturdum. örneğin domain abc.com olsun. ve başka bir yerden de abc.com domainini satın aldım. yeni aldığım abc.com domaini için name server olarak ne belirtmem gerekiyor. ns1.primarydomain.com ve ns2.primarydomain.com belirtebilirmiyim?

teşekkürler.

evet tanimladiginiz DNS leri belirtip host acarsaniz site calisacaktir

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
WHM'de Reseller Center'da ozelliklere girip nameserverlari guncellersin. Bu naneye neden para alindigini da anlayabilmis degilim.

stbolen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHM'de Reseller Center'da ozelliklere girip nameserverlari guncellersin. Bu naneye neden para alindigini da anlayabilmis degilim.

Eğer zahmet olmaz ise tam olarak nerden yapabileceğimi açıklayabilirmisin.

Şimdi ben resellerzoom dan host ve godaddy den de domain aldım. godaddy den aldığım domain primarydomain.com.

dns lerini de ns1.primarydomain.com ve ns2.primarydomain.com olarak ayarlamaya çalışıyorum ama bir hata veriyor ve ayarlama yapılamıyor. diğer sorum da bu arkadaşlar...

işin açığı arkdaşlar ben bu nameserverları aldım ama nasıl kullanılacağını tam olarak bilmiyorum. ama kullanmak da istiyorum. açıklama yapcacak arkadaşları bekliyorum.

teşekkürler...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Nameserver yaratilan yerden (godaddy) girip my account'ta domain host summary olacakti eskiden, simdi paneli degistirdiler biraz araman lazim. Orada sana verilen ipler ile nameserverlari yaratacaksin.

stbolen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo;

teşekkür ederim. GoDaddy'de arıyorum şu an. bulursam yazarım buraya. ama bilenler yazarlarsa da memnun olurum.

teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5