İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Özgün İçeriğe Girermi ?

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar,

Kafama takılan ufak bir soru oldu ve burada deneyimli ve bilgili arkadaşlarımıza sormak istedim :hihi: Ben siteme yabancı kaynaklardan çeviri yapıp makale ekliyorum.Mesela bir makalemin yarısı bulgarca bir kaynaktan öbür yarısıda ingilizce bir kaynaktan türkçeye çeviri oluyor.Google bunu özgün olarak algılarmı yoksa o ayrımı yaparmı ?

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
O ayırımı yapamaz, özgün bir makale olarak görünür. Fakat ziyaretçiler açısından pek hoş karşılanmaz...

T

Testbot

Misafir
Herşeyi anlayan google bunuda anlar diye düşünüyorum :)

özgünlügü yakalarsın ama:D o özgün yazını okuyan ziyaretci konudan ne anlar... orası tartısılır:D

Neden anlamasınki ne alaka? Türkceye cevirip paylaşıyor neden anlamasın ziyaretciler?

burakisci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bence anlar çünkü Google'nin tüm dünya dillerine çeviri yapabilen bir uygulaması var bildiğimiz gibi.Eğer birde buradan çevirirseniz kesin anlar...

by-m

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı web sitesinden birileri senin gibi yapmıyorsa.sıkıntı olmaz ben yinede paylaşmadan önde bi taratmanı tavsiye ederim.

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Neden anlamasınki ne alaka? Türkceye cevirip paylaşıyor neden anlamasın ziyaretciler?

ben google translate ile cevirdigim bi metni sana vereyim... hemde 2 dilde degil 1 dilden cevircem.. anlaya bilecekmisin deneyelim? tamam ifadeler türkçe olur ama anlaşılmaz.. google choreme cevirme özelligi ile tüm yabancı forumları anadilin gibi anlaya biliyormusun ???

Evan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilmeden konuşmayalım, lisanslama haklarına göre çeviri özgün içeriktir aksi iddia edilemez. Çeviri sizin sitenizden başka bir sitede yayınlanırsa ihbar edebilirsiniz.

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani google onu nasıl anlayacak pes doğrusu ? Sen rahat rahat çevirilerini ekleyebilirsin sitene tabi konu anlaşılır olsun ziyaretçilerin için yeterli.

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Arkadaşlar çeviriler translateden değil o yüzden ziyaretçilerim anlıyor :) Bulgarca bilen bir arkadaşla yapıyoruz çevirileri.Bende özgün olacağını tahmin ediyordum.Yinede buraya bir sormak istedim ve son derece bilgilendirici cevaplar aldım.Çok teşekkür ederim cevap veren herkese.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5