İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özgün içeriğin Gelirlere faydası

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şu sıralar internetin botlaşması ile herkes özgün içerik sevdasında,
benim işim seo olmadığı için Google AdSense penceresinden bakıyorum manzaraya ve bir kaç notumu sizinle paylaşayım.

Genel içeriğin zararları

1 - Bot ile birçok siteden veri çektiniz, o sitelerdeki adsense taglarını sitenize eklemiş oldunuz, bu içeriği ilk ekleyen önde olduğu için o site sizin yerinize o taglardaki kaliteli reklamları eritti ve sizin sitenizde içeriğiniz ile alakalı reklam çok az çıkmaya başladı, dolayısıyla tık'larınız düşmeye başladı, dolayısıyla da geliriniz azaldı.

2 - Ne kadar kaliteli bir siteden içerik alsanız da o içeriğin kaymağını o site yiyecek, size ise sulu olan kısmı kalacaktır. Çünkü Google Adsense yayıncısından çok reklam verenini düşünen bir programdır, dolayısıyla o konuyla yakından ilgili ve o konuda emek harcamış sitelere daha çok kazandırır, bunu da reklam veren ister zaten.

3 - Bot manyağı olmuş genel içerikli siteler çoğunlukla yerel içerikli sitelerden az kazanır. (domain faktörü-ziyaretçi faktörü vs.) bu nedenle tek konuya yönelmiş kaliteli içerikli siteler her zaman daha çok kazanır.

Özgün içeriğin faydaları

1 - SEO ile hitinizin artması bir yana özgün içeriğinizi alıntı yapacak siteler de olacaktır. Bu sayede içeriğinizle alakalı sayfalardan hit çekmeniz Google AdSense karnenizde kocaman bir + yazdıracaktır. İçerik bazlı çalışan bir reklam programında hitin içerik ile alakalı yerden gelmesi de önemlidir, bunu da reklamveren ister.

2 - Özgün olduğu için farklı tag'lar, farklı cümleler yazacaksınız. Bu sayede farklı reklamlar çıkacaktır, içeriğinizle ilgili reklamlar sizde çıktığı için mutlaka daha fazla kazanacaksınızdır.

3 - Hep söylediğim gibi Google AdSense sadece zekaya değil emeğe ve çalışma hevesine de ödeyen bir sponsordur. Biraz zeka, biraz mantık ile özgün içeriği ziyaretçileriniz farketmeden onlara yazdırabilir ( e gerisini söylemiyorum ) siz de sürekli güncellenen özgün bir platforma sahip olabilirsiniz,

Dünya çapında bir yere gelmiş sitelere baktığınızda içeriği hep ziyaretçi girer, site sahipleri ise o ziyaretçiye ücretsiz hizmet sağlar ( facebook,youtube,wiki )

Saymakla bitmeyen +'lar dünyasında görüşmek üzere,

Sadece biraz zeka, biraz da çalışma aşkı... Şimdi kendinize bir kategori belirleyerek o kategoride en iyisi olmaya çalışabilirsiniz.

Priapos | Baha Uygar Mitat

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5