İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pagerank Ziyaretçi Sayınlamı İlgili

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar google pagerankın artmasının başka sitelerden senin sitene link verilmesiyle olduğunu biliyorum.Peki bu google pagerankın artması ziyareçi sayınlada ilgisi varmı.

Son bir soru daha pagerank1 den pagerank 0 'a düşülüyormu?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PR1'den 0'a tabiki düşülebilir, PR'ın 0'lanması sık görülen bir durumdur.
Ziyaretçi sayısı ile PR arasında bir ilişki kurmak mümkün değildir.

Zaten Toolbar'da görülen PR'ın artık neredeyse hiçbir önemi kalmadığı için bunlara fazla takılmamak lazım.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Ziyaretçi ile sayfanın pr değerinin hiçmi hiç bir bağlantısı yokturdur. alexa sıralamasında ilk 100 deki türk sitelere bakın pr değeri 6 yı geçen yokturdur oysa hitleri yüzbinler demektir. Ama basit kişisel blog sayfalarına girin 6 - 7 - 8 bu böyle gitmektedir. Önemli olan sayfanızda yer verdiğiniz yazıların özgünlüğü ve başka yerlerde nadir bulunması veya hiç bulunmamasıdır. Ve bununla bağlı olarak sizin yazılarınızdan etkilenen diğer sitelerin sizin sayfanıza link vermesidir.

Yerli sitelerde bu olay pek söz konusu değil direk copy paste kopyala yapıştır ama yabancı sitelerde bu böyle değil. Örnek verecek olursak joomla tema siteleri var sonuçta tema sitesi ama temalar hakkında makaleler yayınlanıyor. Şayet bunlar türkçe olsa bizim sitelerde direk kopyala yapıştır bütün bilgiler alınır. ama yabancı sitelerde adam napıyor diyorki şu şu site şu temayı çıkartmıştır temanın başlıcı özellikleri şunlardır detaylı bilgi için şu linki demoyu görmek için şu linki tıklayınız.

Kanımca olay bundan ibaret.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Pr1 den Pr0 a da düşersin Pr0 dan Pr5 e de çıkarsın
ziyaretçi sayınla ilgisi olduğunu sanmıyorum

Sant9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim...

Bende pagerankım düşecek diye korkuyordum oysa o kadar önemli değilmiş... :)

okadar daonemsız deıl canım mesala aynı kelımeyı yazdınız google bir sizin site bırde baska site baska site pr3 se siz pr0 sanız dıger kosullarada baglı olarak o once çıkar bildigim kadarylaa

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5