İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pahalı Fin işi netbook

krhn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Heyecanla Nokia'nın ilk netbook'unu bekledik. Peki, Booklet 3G süper tasarımı, UMTS ve GPS desteği ile ikna etmesinin yanında test parkurlarında da dişini gösterebilecek mi?

Birçok netbook üreticisi gibi Nokia da Booklet 3G'de Intel'in Atom platformunu kullanıyor. Fakat daha zayıf ve daha az güç tüketen bir sürümünü tercih ediyor. Atom N270/N280 yerine Z530 (1,6 GHz); 945GME yonga seti yerine nadir kullanılan ve entegre GMA-500 grafik çekirdeğine sahip US15W yonga seti devreye giriyor. Bu entegre grafik çözümü toplamda 1 GB olan sistem belleğinin 64 MB'ını kendine tahsis ediyor.

Finlandiyalılar işletim sistemi olarak Windows 7 Starter'ı kullanıyor; fakat yanlış sabit disk seçimi Windows 7 deneyimini berbat ediyor. Cihazda geleneksel 2,5 inçlik diskler yerine MP3 çalar gibi taşınabilir medya oynatıcılarda kullanılan 1,8 inçlik diskler kullanılmış. Bu sebeple Booklet 3G genel anlamda aşırı zorlanıyor; programlar çok yavaş açılıyor ve çalışıyor. Netbook ile internette sörf yapmak, müzik çalmak, fotoğraf açmak ve ufak dokümanları düzenlemek dışında hiçbir şey yapmamalısınız.

kaynak : http://www.chip.com.tr/konu/nokia-nin-ilk-bilgisayari-mercek-altinda_16730.html

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tasarım gerçekten güzel olmuş ama denildiği gibi ram ve cpu seçimi yanlış. Bende MSI U100 netbook var, bios update sonrası Win7 üzerinde PES 2009, FIFA 2009 gibi oyunları açabiliyorum.

20091129202139.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi