İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para Kazanmak İsteyen Herkes Okusun !!!

muratbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayın KaRaKTeRiM arkadaşım şov yaptığımız felan yok.

gerçi senle tartışmaya bile girilmez ki,

hiç bir şey anlamamışsın.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bana okumamışsın bile demişsin seninle tartışılmaz bile demişsin

Cevap:
muratbaba' Alıntı:
200 Kişi Bakmış Kimse yorum bile yapmamış

Sizce Sebep !!!!!!!

Bilmem anlatabiliyormuyum..!

muratbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizimde Show yaptığımız felan yok.
Ordaki amacım neden insanlar böyle sahtekar kişilere karşı sorumsuz oluyorlar.

Ben ortada bir şov görmedim.

Ama bu yazının yerine sahtekarlık yapıp aylık binlerce dolar kazanılacağını yazsam 200 kişi bakıpta 2000 cavap yazardı.

Asıl şov o olurdu bence

E

echo

Misafir
Bencede biraz gereksiz bi topic gibi geldi. Sonuçta reklam alan istediği fiyata alanını kiralar. Buna ne reklam veren nede biz karışamayız. Piyasa serbest bi piyasa isteyen istediğini yapıyor.

Bu arada kimse şundan şüphe etmesinki , sahtekarlık yapanlar eninde sonunda banlanır, zarar uğrar, yaptığının bedelini öder...

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence bu konunun Turk sirketi, reklamvereni, alani olmakla dogrudan alakasi yok. Dunyanin hemen hemen her yerinde bu isler bu sekilde devam ediyor.

Sonucta is tamamen serbest piyasa. Yasal bosluklar cok oldugu icin iki taraftan dolandirilan olma ihtimali yuksek. Zamanla sahtekarlar ayiklanir. Silkeleme sureci devam eder.

Benim sitelerimin hepsi ingilizcedir. Simdiye kadar birkac kere Turk sitesinde reklam vermeye kalktim. Reklam alan kisiler istedigim bilgileri vermediler ve cok para istediler, bazilari yalan soyledi, bu yuzden reklam verme isine girmedim.

Yani reklam veren size sitenize giren kisilerin ne kadarii avrupadan, yada Istanbulda diye sordugunda bilmiyorum cevabi aldigimda zaten soguyorum. Zor is degil, google analytics i kur, ne oldugunu gor. Kimisi kalkiyor, benim siteme bir ayda 7 milyon tekil kisi girdi diyor, kimisi benim sitemde reklama tiklama orani 26% diyor, kimisi reklamin 1000 kere gosterilmesi icin 15-20 dolar para istiyor.

Isin sadece bir tarafindayim, reklam alanlarin yasadiklari zorluklari bilmiyorum, ama reklam verenleri salak zanneden, yada salak yerine koyan bir uygulamayada girecegimi dusunmuyorum.

Su anda en iyi uygulamanin Adwords oldugunu dusunuyorum. Bazen adbrite ida kullaniyorum.

Yarin birgun bir fikir gelisir, turkce site uzerinden para yapmaya kalkarsamda, kendi referral agimi, sistemimi kurarim. Sonucta referral yazilimlari $100-150 internette satiliyor. Reklam verenleri kendim denetlerim. Yani Adsense forumunda bir goz gezdirdim, turkce reklam vermeye zaten soguktum, hepten sogudum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5