İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para Kazanmak İsteyen Herkes Okusun !!!

muratbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıyı yazma sebebim türk reklam verenlerini ve reklam alanlarını anlatmak için. (Herkes için geçerli değil tabi. Kendini uyanık zannedenler)

Önce Reklam Alanlardan Başlayalım,

Türkiyede kendini uyanık zanneden web site sahipleri sitelerine daha fazla emek harcayıp hitini yükseltmek ve hitini yükseltip reklam almak yerine hemen sahtekarlık yapmaya başlıyor. En sonundada banlanıyor ve başlıyor yazmaya bu reklam veren firma şöyledir yok böyledir.

Birde kiminin hedefi çok yüksek.
Bakın kısa bir tecrübe,
Adamın site hiti 1000. Google adsense kullanıyor. Kazandığı parada aylık 10 usd bile değil. Sordum !!!.
Diyorum reklam alanından adsensi kaldır sana reklam vereyim aylık peşin ne kadar ? 200 YTL !!!!!!!!!!!!
Halen bu işe bir yorum getirmiş değilim.
yada günde 200 hiti olan bir sitenin benden reklam ücreti 60 ytl istediği gibi.

Şöyle düşünüyorum website sahipleri biraz olumlu düşünse ve kendi türk vatandaşlarını desteklese eminim daha fazla kazanır.
yani aylık bir alandan google reklamlarından 100 kazanırım problem değil diyor.
ama türk reklam vermek istese 200 den aşağı vermez.

Reklam verenlere gelelim,

Bence adamlar artık bıkmış sahtekar reklam alıcılar yüzünden. atıyorlar sistemlerinden atıncada sahtekarlar yazıyor ödeme yapmıyor diye vs. vs.

bir türk reklam veren şirketi sahtekarı sistemlerinden atınca kıyamet kopuyor.
ama bir yabancı şirket sahtekarı sisteminden atınca sesini çıkaramıyor.

kısacası aramızda bu sahtekarlar olduğu sürece adımız hep lekelenecek.

(Lütfen bu yazdıklarımı yanlış anlamayın aramızda çooook dürüst insanlar var)

aleminfo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum son kelimene kadar haklısın.Bencede dürüst değiliz o yüzden de kaybediyoruz..

muratbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
200 Kişi Bakmış Kimse yorum bile yapmamış

Sizce Sebep !!!!!!!

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazdıkların çok doğru sırf bu yüzden artık reklam verende alanda birbirine şüpheyle bakıyor.Reklam gelirlerimizde sırf bu yüzden düşüyor.Ben şahsen google vb. reklam kullanmaktansa kişilerden gelen reklamları alıyorum.Çünkü kişiden gelen size mutlaka daha fazla kazandırır.Sakın kişilere fazla söylüyorum sanmayın beni bilen bilir hala eski fiyatlardan devam ediyorum.Sırf insanlar reklam verebilsinler dolandırılmadıklarını anlasınlar diye...

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratbaba' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıyı yazma sebebim türk reklam verenlerini ve reklam alanlarını anlatmak için. (Herkes için geçerli değil tabi. Kendini uyanık zannedenler)

Önce Reklam Alanlardan Başlayalım,

Türkiyede kendini uyanık zanneden web site sahipleri sitelerine daha fazla emek harcayıp hitini yükseltmek ve hitini yükseltip reklam almak yerine hemen sahtekarlık yapmaya başlıyor. En sonundada banlanıyor ve başlıyor yazmaya bu reklam veren firma şöyledir yok böyledir.

Birde kiminin hedefi çok yüksek.
Bakın kısa bir tecrübe,
Adamın site hiti 1000. Google adsense kullanıyor. Kazandığı parada aylık 10 usd bile değil. Sordum !!!.
Diyorum reklam alanından adsensi kaldır sana reklam vereyim aylık peşin ne kadar ? 200 YTL !!!!!!!!!!!!
Halen bu işe bir yorum getirmiş değilim.
yada günde 200 hiti olan bir sitenin benden reklam ücreti 60 ytl istediği gibi.

Şöyle düşünüyorum website sahipleri biraz olumlu düşünse ve kendi türk vatandaşlarını desteklese eminim daha fazla kazanır.
yani aylık bir alandan google reklamlarından 100 kazanırım problem değil diyor.
ama türk reklam vermek istese 200 den aşağı vermez.

Reklam verenlere gelelim,

Bence adamlar artık bıkmış sahtekar reklam alıcılar yüzünden. atıyorlar sistemlerinden atıncada sahtekarlar yazıyor ödeme yapmıyor diye vs. vs.

bir türk reklam veren şirketi sahtekarı sistemlerinden atınca kıyamet kopuyor.
ama bir yabancı şirket sahtekarı sisteminden atınca sesini çıkaramıyor.

kısacası aramızda bu sahtekarlar olduğu sürece adımız hep lekelenecek.

(Lütfen bu yazdıklarımı yanlış anlamayın aramızda çooook dürüst insanlar var)

bence şöyle bir mantıkla yapılan bişey bu
googleden 100 kazansam yeter diyor kişi çünkü hiç kendi sitesiyle alakalı olmayan sitelerin reklamları çıkıyor sitesinde

senin reklam vermek isteyişinde ise siten o siteye rakip ise ondan yüksek fiyat söylenmektedir diye tahmin ediyorum

pascha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuna kadar katılıyorum.. bunu hepimiz yapıyoruz. herzaman kısa yoldan köşeyi donmeye calisiyoruz.

D

Dejin

Misafir
evet... her zaman icin kisa yoldan koseyi donmeye calisiyoruz... Fakat olmamasi gereken birsey!!! Bizler emek harciyorsak, reklam alacaksin, ucuza al ama reklam al. Google dan 10 USD aylik kazaniyorsan reklami 5 USD ayliga ver, gelirin 15 USD olsun, gelirin artsin, hemen biri reklam vermek istedi diye aylik astronomik rakamlar kullanmak sacma. 200 YTL astronomik gibi gozukmeye bilir ama gunluk 1000 hiti olan bir site icin astronomik diye dusunuyorum. 1000 hiti olan siteden kac kisi tiklayacak ki reklamina??... Verdigin 200 YTL sana 10 YTL ya da gunluk 10 ziyaretciden fazla getirmeyecektir. Toplistlere uye ol, ucretsiz olur ve zaten 10 ziyaretci bi kac toplist e uye oldugunda rahat cekersin...

ugurcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+1905 sonuna kadar haklısını doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hatırlardım da ilk günlerinde adsense, blogcu.com/k.adi seklindeki bir siteye bile reklam verirdi ama simdi durum cok degisti. cunku is sahtekarliga bindi :) 12 ytl veren alan adini aliyor, bi de host buluyor. iki - uc sayfa koyuyor ha bi de link aliyor i$te sana web sitesi :)

bu boyle olmaz. ama gunu mutlaka gelecektir ve herkes bir elekten elenecektir..

ben bu gece 5 saattir forumumun sitemaps'i bitsin diye uğraşıyorum. acaba kaç tane iyinet kullanıcısı (google kısmında ben milyarlar, milyonlar kazanıyorum diyen bazı arkadaşlardan) benim gibi uykusuz, evde ailesinin ona gözlerinin altı şişmiş, bilgisayarla ilgilenmeyi bırak diye sözlerini duyuyor?

kaç taneniz yokluklar içinde bazı şeyleri başarmaya çalışıyor? kaç tanemiz dürüstlük ile bazı değerlerin sınırlarını bilmeye, hata yapa yapa öğrenmeye çalışıyor?..

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorunun cevabi belli vicdani olanlar olmayanlar diye ayir anlarsin :)

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratbaba' Alıntı:
200 Kişi Bakmış Kimse yorum bile yapmamış

Sizce Sebep !!!!!!!

Su foruma bakayim kaymak yiyebilecegimiz yeni sponsor var mi..
Sonra bu adam ne diyor ya diyip kapatanlardan olusuyordur bi kismi

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uurz' Alıntı:
Su foruma bakayim kaymak yiyebilecegimiz yeni sponsor var mi..
Sonra bu adam ne diyor ya diyip kapatanlardan olusuyordur bi kismi
Bencede ''Bu adam ne diyor'' diyenler,benim gibi :)

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olayın tek bir sebebi var kargaya yavrusu şahan görünürmüş!!!

muratbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her şey yavaş yavaş ortaya çıkıyor ama iş işten geçiyor.

kat reklam açıldı türk sponsoru. eğer bu yazıyı okursa kat reklamın yöneticisine soruyorum.
yada reklam network u olanlara günde veya ayda kaç sponsoru banlıyorsunuz ???

Banlama sebebiniz nedir ?

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle haklısın. google seni beni banlar.günde 50-60 dolar adama gıkı çıkmaz. ne iştir bu anlamış değilim...

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eğer sen 50-60 dolar kazanan adam kadar kurnazsan banlanmazsın ama biz o kadar kurnaz olamadığımız için kendi reklamlarımıza tıklıyoruz vs ve banlanıyoruz, hile yapmayı bile beceremiyenler yüzünden banlanıyoruz her sponsordan

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Ne şimdi bu bi tür show falan mı ?
Yani sen şimdi bunu yazdında milletin gözü falan mı açıldı yoksa millet ayakta uyuyorduda senin bu yazıyı yazmanlamı gözü açıldı

EDİT: Gereksiz başlık

R

reisabi

Misafir
Ne şimdi bu bi tür show falan mı ?
Yani sen şimdi bunu yazdında milletin gözü falan mı açıldı yoksa millet ayakta uyuyorduda senin bu yazıyı yazmanlamı gözü açıldı

EDİT: Gereksiz başlık

:(......:(.....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5