İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para Kazanmak

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
New York`ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak istediğini söyledi.

Görevli onu, müşteri temsilcisine götürdü. Adam, çok acele bir is için Avrupa`ya gitmek zorunda olduğunu ve bu nedenle bir hafta vadeli beş bin dolar krediye gereksinim duyduğunu söyledi.

Müşteri temsilcisi kısa bir araştırma yaptıktan sonra döndü. "Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almanız için bir engeliniz yok" dedi ve ekledi: Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamızla daha önce hiç calışmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karşılığında sizden bir teminat almak zorundayız". Adam cebinden Rolls Royce`un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzattı: "Çok acelem var, uçağa yetişeceğim" dedi.kapidaki Rolls Royce`umu teminat olarak alabilirsiniz".

Kredi işlemleri çok hızlı bir biçimde tamamlandı. Banka Rolls Royce otomobili bankanın garajına çektiler, adama da beş bin dolar krediyi verdiler. Müşteri temsilcisi, kişisel merakini gidermek için bir hafta boyunca özel bir araştırma yaptı ve bankalarının bu yeni müşterisinin çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servet sahibi olduğunu öğrendi.

Bir hafta sonra adam yeniden gelip,borcunun ana parası beş bin dolarla, bir haftalık faizi dokuz buçuk doları ödedikten sonra, müşteri temsilcisi bir türlü yenemediği merakinin dürtüsüyle sordu: "Sizin, çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servetin sahibi olduğunuzu öğrendim" dedi. "Yalnızca kişisel merakımdan soruyorum.Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan beş bin dolarlık krediye neden gereksinim duydunuz?"

Adam hafifçe gülümsedi: "Siz de bana lütfen söyler misiniz?" dedi. Böyle lüks bir otomobili, New York`ta hangi kapalı garaja, bir hafta boyunca dokuz bucuk dolara bırakabilirsiniz? para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir.

:D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kayserilerin yeri ayrı onlarında hikayeleri meşhur...

mesela geçen sezon alınan yabancı bi futbolcu vardı esmercene bişi 1,5 milyon € istemiş transfer için...

klüp yöneticileri 1 hafta adamın evinin önünde kamp kurmuş çadır açmış sıkı pazarlıklar sonucu 400bin € olayı bitirmişler :)

nerde 1,5 milyon nerde 400 bin :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi banka araba anahtarını teminat olarak alır ki, asparagaz bunlar :rolleyes:

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence akıllıcanın otesınde bır uygulama yaratmıs dogru veya asparagas dusunulmesı bıle yeterlı bence :D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Ne güzel yazmış, niye çomak sokup havayı bozuyorsunuz ki? -rep :rolleyes:

tamam dövüşmeyin :p

ploop ferrari aldığı vakit götürür bi bankada deneriz bakalım tutuyomu olay :)

taktım bende şu ferrariye hade ploop alda gezdir beni... razıyım bagajı bile olsa :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla hayatta bir bankadan içeri girmem, en sevmediğim kuruluşlardır onlar. onlar kapıma gelirse de tekme tokat dövüp yollarım, tazminatımı da öderim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5