İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

para vermeyen reklamlar

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba
Mesela ingilizce bi site yaptım türkiyeden bir ziyaretçi girdi
x bi firmanın tıklama başına 5$ verdiği bi reklamı çıktı ziyaretçide tıkladı
ama gooogle bunu saymadı....

şimdi burda bi haksızlık yok mu ?
madem para vermeyecek niye reklam çıkarıyor alternatif reklam koduma gitmesi gerekmez mi ?

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıklamayı sayar ama 5dollar ödemesi küçük ihtmimal. 3-5 cent alırsın. eğer tıklamayı saymamışsa reklamlarla alakası yok: hatalı tıklamadırır.

Hatalı tıklama: çift tıklama, 1 ziyaretçi 5-10 reklama birden tıklarsa doğal olarak hepsini sayacak diil, şüpheli davranışar olarak görür para vermez buda doğaldır. Ve kendiniz kendi reklamlarınıza tıklamayın :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu soru, genel bir soru olarak da görülebilir aslında. bu kadar ayrıntılı istatistiğe nasıl sahip olabiliyorsunuz? türk ziyaretçinin geldiğini görüyorsun, adsense'de o anda hangi reklamın çıktığını da. ondan sonra o reklamın ne kadar verdiğini de. hem de ziyaretçinin o reklama tıkladığını da görüyorsun. ve google'ın hesabına bu ücreti geçirmediğini de görüyorsun. bende çıktığından beri adsense kullanıcısıyım bu istatistikleri göremiyorum. bir yolunu bilen varsa birisi söyleyebilir mi?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
bu soru, genel bir soru olarak da görülebilir aslında. bu kadar ayrıntılı istatistiğe nasıl sahip olabiliyorsunuz? türk ziyaretçinin geldiğini görüyorsun, adsense'de o anda hangi reklamın çıktığını da. ondan sonra o reklamın ne kadar verdiğini de. hem de ziyaretçinin o reklama tıkladığını da görüyorsun. ve google'ın hesabına bu ücreti geçirmediğini de görüyorsun. bende çıktığından beri adsense kullanıcısıyım bu istatistikleri göremiyorum. bir yolunu bilen varsa birisi söyleyebilir mi?

kendisi tıklıyordur :)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google her reklamı sayar, saymaması gıbı bır durum soz konusu degıl.
eger saymıyorsa arkadasların dedıgı gıbı, ya kendın tıklamısındır, yada bırısı reklama ust uste tıklamıstır o yuzden gecersız olmustur. bu eger sureklı sekılde devam ederse (yanı gecersız tıklamalar) banlanırsın.

M

mavidusler

Misafir
Google Adword hesabı kullanan var mı aranızda bilmiyorum ama orada Otomatik Bütçe İyileştiricisi var. Reklam veren onu çalıştırınca Google amca anahtar kelimelerin tıklamaya göre verdiği parayı ayarlıyor. Çoğu kez de reklam verenin bile altında paralar belirliyor. Yani reklam yayıncısından çok reklamvereni düşünüyor google. (Bu durumda beni ne yapıyor onu bilmiyorum :D)
Eğer aranızda reklam veren varsa bu özelliği kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ne sordum millet ne anlamış
reklamı veren isterse diyorki sadece adb den ziyaretçi istiyorum.
Bende diyorumki böyle diyen adamın reklamı neden benim siteme türkiyeden giren adama görünüyor !

hemen kendi reklamına tıklıyorsun yok bilmem ne ....
bi bakın diğer mesajlarımıza ondan sonra acemi muamelesi yapın
yeri geldimi herkes forumda arama yap , google ın yardımı var ordan oku demesini bilior ama en basit kuralları bile millet neredeyse hermesajın altına yazıyor...

off offf

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
sorduğun soru anlamsız olmuş. sana çıkan reklamın abd trafiğine özel olduğunu nerden çıkarıyorsun? adam belki iki campaign yapmıştır kalitesiz trafik 5 cent, abd ve uk trafik 5 dolar diye ayarlamıştır belki....

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yav benmi anlatamıyorum sizmi anlamıyor musnuz yoksa okumuyor musnuz ?
ben benim sitelerimde böyle oluyor mu diyorum

<b>Merhaba
Mesela ingilizce bi site yaptım türkiyeden bir ziyaretçi girdi<b>

MESELA demişim yani böyle olunca haksızlık olmazmı diyorum çünkü benin bugüne kadar oluşan kanaatim şu ; google reklamları sitelerde çıkarırken bu olaya dikkat etmiyor.

kesin ediyor diyen varsa desinki yanlış biliyorsun bende derdimi anlıyayım ...

bide deneme diye bişey var , msn diye bişey var , eş dost var....

yani bi deneme yapmak için bişeyleri anlamak için illa mal gibi kendi reklamına tıklamak gerekmiyor.

S

SaveTargetUs

Misafir
doganli, arkadaşım burada yazılanlar bence gayet mantıklı hepsi birşeyler öğretiyor. ama seninde kabullenmediğin ama forumda çoğu kez söylenmiş cümleler var. yoktur abinin basbas bağırdığı defalarca yazdığı cümleleri hatırlıyorum sen şimdi tekrar tekrar sorunca. Kullanıcın az olduğu ve kendi alanında siten yeterli olmadığı için veya tıklamalar az olduğu için google pahalı reklamları çekiyor. Birde buna Türk kullanıcıyı hesaba katarsan fiyat iyicene düşüyor. Google biliyorki bizim insanımız tıklasada birşey satın almaz. Bu sebeple Türklerin tıklamalarına az para veriyor. Ayrıca senin msn den söylediğinide anlamış olabilir. Bu doganli nin arkadaşı bunu saymayalım. 0.05$ kazanacak. benim o parada gözüm var vermek istemiyorum diyede düşünmüş olabilir. Ya ne kadar ufak düşünüyorsun. Google senin paranı ne yapacak. Uyguladığı politika kazan kazan politikası. Sen kazanacan o kazanacak. O kazanacak sen kazanacan. Ama ploop un yazdıklarının hepsine katılıyorum. öyle birşey varsa banada söylersen sevinirim.

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allahım yarabbim deli olacağım
benim laflarımın hangisinden çıkıyor ki googlen paramı yediği
ben google paramı yedi mi dedim

ploop a söylemedim ama sana söliyim oda anlasın google da adsense varsa adwords diye bişeyde bişey söylüyorsak oramızdan buramızdan sallamıyoruz değilmi
bi bildiğimiz varda söylüyoruz.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok yaw, google gayet açık ve net şekilde paramızı yiyor. Kullandığım scriptin yakaldığı tıklamaları google kaçıraniliyor. Gayet nizami, tek bir tıklama olan bir reklamı google göz göre göre yok varsayabiliyor. Ayrıca ziyaretçinin çıkan reklamların hepsini merak edip tıklamasını niye yok sayıyor google. Adam hepsini merak etmiş ne yapayım yani, adam 3 reklama tıkladı diye ziyaretçi o sitelere girmemiş mi oluyor, google adsense gerçekten tamamen reklamvereni korumaya yönelik, bazen acayip uyuz ediyor beni...

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mail atıp savunma isteyebilirsin. Sonuçta google için müşterisin. :)

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) Yok valaa google da kıvıramamış bu işi, biz bir el atıp adsense e rakip mi olsak acep :)

M

murme

Misafir
reklamların hepsi para verio ayni reklama 2 kere tıklıosundur bence ayrica google in sistemi cok ii

S

SaveTargetUs

Misafir
Rusların bir sözü vardır. Çirkin kadın yoktur az votka vardır. Zemini sağlamlaştırın güzel reklamlar gelsin. içeriğiniz iyi olsun yani. Birde 1-2 kullanıcının hesabını yapmayın. Kendiniz reklamlara sırayla tıklamayın atılırsınız. Arkadaşlarınızada sırayla hepsini tıklayın demeyin. Sonuçta tıkladığında yeni sayfada açmıyor üstüne açıyor. Geri al yapıp öbür reklama tıklarsanız ben olsam bende vermem.

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adminde rica ediyorum kapatsın bu konuyu :)

yav dilimde tüy bitti millet mesaj sayısı artsın diye cevap mı veriyor acaba anlamıyourmki
ağzını açan reklamlara kendin tıkladın, arkadaşına tıklattın .........

ben gayet açık bi şekilde bişey sordum tekrar ediyourm bence google bazı reklamların para vermeyeceğini bildiği halde sitelerde çıkarıyor. bunu söylerken googlın paramızda gözü var demiyorum google dediğinde kul yapısı değilmi ?bir hatası olamaz mı ? defalarca server hatası gördüm ben google da.
bir kişi çıkıp demediki yanlışsın veya haklısın herkesin ağzında bi tıklama lafı aynı şey tekrar edilip duruyor.
hani adamın biri demiş ya "herkes sadece bildiği konularda konuşsa , dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu" diye harbiden doğru söylemiş

S

SaveTargetUs

Misafir
doganli, bu kadar kişi aynı şeyleri söylüyorsa ve sadece sen farklı şeyler anlıyorsan suçu dışarda arama bence. Suç sende demekki. Benim 10 mesajım olsa ne farkeder 100 mesajım olsa ne farkeder 1000 mesajım olsa ne farkeder. Ben bu forumdaki bütün mesajları okudum ve çok şey öğrendim kendi bilgilerimle iyicene pekiştirdim ve sorduğun soruya mantık yürütüp cevap veriyorum. Ama sen birşey bellediğin zaman başkalarının söylediklerini duymuyorsun. Hep bildiğini okuyorsun. Bundan kaynaklanıyor. Söylenilenler arasından kendine bir pay çıkarmıyorsun. İlla benim sorduğumun net cevabı budur diye söylesinler istiyorsun. İşte herşey bundan kaynaklanıyor.

M

murme

Misafir
Post sayisi yüksek olana ödül falan vermiyolar arkadaşım bu arada back metotu kullanip tikliosan tabi para vermez adam bence artık uzatmanın anlamı yok mesajların cogunda arkadaşlar sana yeterince açıklayıcı cewaplar vermişler hala okumayipta dewam ediosun

GOOGLE DA ÇIKAN HER REKLAM PARA VERIR
(genel hizmet reklamlarını bu kategoriye koymuyorum zaten o reklamları iptal etme şansın var)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi