İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paralı mp3 dönemi

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar 225 bin parca internetten satışa çıkıyormus yasak çözüm olmayınca bu yola gidilmiş
son cıkan parcalar mp3 basına 1 ytl ve tarihe göre 70ykr 30ykr şeklinde gidecekmiş sizce tutarmı:) ?

1milyon dolar ayırmışlar bunun için bana gelseler daha ucuza yarpardım 500 bin dolar yeter :p hehehe

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bence bu da çözüm olmaz. çünkü bugüne kadar bundan dolayı ceza alan olmadı. bugünden sonra da olcağını zannetmiyorum.

millet ücretsizi varken ücretliye gider mi ya

G

guajira

Misafir
Yeni mp3ler 1 ytl olcakmış. kasetten 5 şarkı indirceğine gi,t kasetini al daha iyi, ya da diğer yol beleş bi mp3 sitesinden indir :D

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
:) saçmalık. böyle şeyler yapacaklarına normal cd masraflarını azaltsınlar buna bağlı olarak satacakları cdlerin fiyatını düşürsünler. optimum çözüm bu bence.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
interneti kullanan kitleyi düşünürseniz bu sistemin rahatlıkla işleyeceğini anlayabilirsiniz. mp3 sitesinden sürekli mp3 indiren , rapidshare'den haberi olan ve paylaşım programlarını bilen kişiler için tabii ki çok cezbedici bir durum değil. Ancak bunları bilen kesim de dahil , kaliteli mp3 dosyasını parayla satın alabilecek insan çok fazla. emin olun ki bir çok cd yi 1 ya da 2 parça sattırıyor. ben neden 15 YTL verip de cd alayım 1 şarkı için. Bu sistemin mantığı da budur zaten. Bunun için yurt dışında tutmuştur. Türkiye'de de tutacaktır. Ama kimse yurt dışında gösterilen ilgiyi beklemesin. İnternetten alışveriş ne kadar tutuyorsa bu da o kadar tutacak bir sistem.

Şöyle bir düşünün ; çok sevdiğiniz bir şarkıcının çok sevdiğiniz bir şarkısı çıkıyor. İnternetten indirmek istiyorsunuz. Muhtemelen Google dan aratacaksınız. Ve muhtemelen binlerce spam sayfa ile karşılaşacaksınız. Bunlar arasında bulabildiğiniz 2-3 kadar mp3 sitesinde de bu mp3 ün linki çalışmıyor olacak. Bu sırada pc nize birçok trojan , reklam programı ve bu tür şeyler yüklenmiş olabilecek. Ayrıca yüzlerce kez açılan pop uplar , kendini otomatik giriş sayfası yapan siteler , tam ekran açılan pencereler vs. derken aklınızın bir köşesinde o şarkıyı 0,5 YTL vererek %100 garantili ve güvenli bir şekilde rahatça indirebileceğiniz düşüncesi sürekli bekleyecek.

Biraz da siz fikir yürütün.

F

fenerli

Misafir
IPv6 ya geçişle birlikte daha hızlı streaming sistemi ile birçok müzik ve film üreticisi firma internet üzerinden video veya müzik kiralama sistemlerini aktif edecektir, mesela digiturk aylık ücretinin yarısına hizmetini internetten sunacak belkide, arkadaşın da dediği gibi e-ticaret ne kadar tutuyorsa türkiyede o kadar tutacak bir sistem, spam sayfalarıda google veya diğer arama motorlarına gerekçesi ile başvurarak 24 saat içerisinde sildirmek mümkün.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya p2p programlarının varlığını bilenler zaten gidipde oradan birşey almazlar.

F

fenerli

Misafir
VazgectimSenden' Alıntı:
24 kontura melodi alan kişiler 1 ytl ye gider mp3 ü indirir..
evet iyi bir tespit, 1 senedir çıkan cep telefonlarında hep mp3 özelliği görüyoruz ve kapasitelerde bayağı iyi, baskonuş sistemi ile de önümüzdeki günlerde gprs kullanımı daha yaygınlaşacak zaten.

vaybe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sempaty' Alıntı:
bence bu da çözüm olmaz. çünkü bugüne kadar bundan dolayı ceza alan olmadı. bugünden sonra da olcağını zannetmiyorum.

millet ücretsizi varken ücretliye gider mi ya
emin misin?

T

tahtakale

Misafir
Adamlar satış başına webmaster ortaklık sistemi kurarlarsa, şahane tanıtım yapmış olurlar ;)

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok malum satış yapıyoruz bakıyorum millette ne para var yahu kaç kişi indiriyor günde takır takır.. Şaşırıyorum açıkçası... elimde olsa bu insanları gidip görmek isterdim.. Kimdir nedir ne iş yaparlar.. Sen gir takadanak indir 24 kontur.. Kahkaha sisteminde kontur yazmıyordu o zaman neyse diyordum insanlar bedava sanıyor herhalde.. Ama smsnette birde insanın gözüne gözüne sokuyolar kontur ücretini..

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı parçalar var mesela ben bunları dibine kadar aradım nette bulamadım orda varsa veririm 1 ytl helal olsun

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tutar bence bu sistem kurulup az yaygınlaşsın ozaman tüm kaçak mp3 siteleri yine banlar turk telekom paylaşım programların portlarını kapatır yada onada bi filtre ban sistemi geliştirirler

D

doLob

Misafir
4 gozle sistemin gelmesini bekliyoruz

bi backdoor bulursak 1 milyon $ in ne olacagini merak ediyorum :)

A

ASUSHOST.COM

Misafir
Yahoo başladı bile, aylık belirli bir ücret ödeyerek istediğin kadar download edebiliyorsun... Hatta kendi kişisel radyo istasyonunu bile kurabiliyorsun; bedavasındada kurabiliyorsun ama onda sadece kendin dinleyebiliyorsun. Para verince ınada dinletebiliyorsun. Tam emin değilim nasıl çalıştığından.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5