İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paranızı dolar olarak çekin kur farkı vermeyin.

U

uzaymerkezicom

Misafir
Merhaba imtcard gcard v.b. kart sahibi arkadaşlar. Bazı bankalar dolar ödüyor. Aranızda dolar olarak çekmeyi deneyen var mı? Belirli bi masraf yansıyor mu? Paylaşırsanız sevinirim

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir kaç banka ile görüştüm. Adamların verdiği yanıt hep şu şekilde. Biz bizde döviz hesabı olan insanlara atmlerden döviz veriyoruz. Umarım başkaları veriyordur...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
TEB atmlerinden döviz olarak çekebilirsin. kur farkı yaşamassın. kart firmasının kendi komisyonu varmı yokmu bilmiyorum ama teb komisyon almıyor.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TEB atmlerinden döviz olarak çekebilirsin. kur farkı yaşamassın. kart firmasının kendi komisyonu varmı yokmu bilmiyorum ama teb komisyon almıyor.

az öne TEB müşteri temsilcisi ile görüştüm.Tüm atmlerden dolar olarak para çekebilirsiniz dedi ama ; sadece TEB deki hesabınızdan.Yani TEB de döviz hesabı olanlar çekebilir başka bir bankaya ait atm kartlarından döviz çekme imkanın yok

U

uzaymerkezicom

Misafir
ben çektim az önce 480 usd TEB den yalnız hoşlanmadığım bir komisyon kesilmiş tam anlayamadım 3.83 dolar kadar sende o yok mu emin misin tr.st?

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu paranın kaynagı ne boyle :D
bence ilk sorulacak soru madem müşteri hizmetlerindekiler atmden doviz cekemzsin demiş( dovız hesabın bankada yoksa..), sen nasıl cektin..

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komisyon işi çok garip

ben çektim az önce 480 usd TEB den yalnız hoşlanmadığım bir komisyon kesilmiş tam anlayamadım 3.83 dolar kadar sende o yok mu emin misin tr.st?

neteller kartımla TEB'den para çekmeye kalmıştım. 4-5 kere fazla tutar ve uygun olmayan katları denedim vermedi. Kart girdi çıktı oldu. sonra normalde çekmem gerekenin 20 dolar altını çektim.
Neyse neteller hesap incelemesi yaptırdım. Karşı taraf ayrıntılı bir hesap döküm pdf dosyası yolladı. Her denememde para çekmemiş olmama rağmen 3.83'ler gitmiş :)

Neyse ama neteller ya otomatik olarak yapıyor yada ben incelettim diye ertesi ay balans ayarlama diye bana 18$ geri eklemişti hesabıma...

Benim tecrübemde budur. ( ogünden beri bank havalesine devam :) sadece 1$ gidiyor)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,
TEB 'in USD limiti 800$ mış. Limiti daha fazla olan bir atm biliyor musunuz?
Bir de TEB istediğim paraya %1.5 gibi komisyon ekleyerek işlem yapıyor.
Bu sorunları aşan var mı?

cculha

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Evet TEB den 1 kerede en fazla 800$ çekebilirsiniz. Onu da 20 lik olarak verir. Çekerken de %1.5 gibi bir komisyon alır.

Daha az alan daha iyi bir banka, 1 kerede daha çok veren bir yer bilen varsa yazarsa seviniriz.

asasmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
napim kardeşim önemli bi mesele

neyseki garantiye gittim kartı soktum dil menüsü çıktı para çekmeye bastım ve paramı çektim tl olarak verdi :D

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hazır hortlatmışsınız googlede pek bilgi bulamadım burda bahsettiğiniz nedir? :)

asasmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela bi şirket size ödeme yapacak wire yapamıyorsa adresinize kart yolluyor ve parayı çekebiliyorsunuz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5