İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pardus ve MSN

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Pardus 1.0 kurdum ve aMSN kurmak istediğimde lib hatası almaktayım. Pardus kullanıpta msn kuranlar var ise bilgilendirme yaparlarsa sevinirim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Pardus 1.0 destegini kaldirmis sanirsam icerisinde herhangi bir compiller bulunmamakta. pardus kurdugum gecesi silip ubuntu kurdum, kutuphaneleri ve depolari gayet yerinde bilgi olsun.

Ugur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pardus 1.0 destegini kaldirmis sanirsam icerisinde herhangi bir compiller bulunmamakta. pardus kurdugum gecesi silip ubuntu kurdum, kutuphaneleri ve depolari gayet yerinde bilgi olsun.

ben pardus 2007 öneririm.

tek satır kodla amsn kurabilirsin.
PHP:
sudo pisi it amsn

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ubuntu kutuphaneleri pardusa gore daha yerinde. ekran kartiniz iyi ise hele xgl desktop ile $ahaneler yaratilabiliniyor.

amsn den nefret ettim bu arada, gain'i oneriyorum.

strong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amsn linux için en msn messengervari programdır ( Skinlerle tam olarak msn messenger haline getirilebilir).Fakat java tabanlı olduğu için sistemi yavaşlatmakta.Dediğiniz gibi gaim veya kopote sistem kaynaklarını kullanmak konusunda kesinlikle daha başarılı.

Ben size pardus 2007'yi yüklenemizi tavsiye ederim hakikaten çok iyi iş çıkartmışlar.Özellikle donanım tanıma ve sistem açılma süresi bakımından oldukça başarılı.Herşey grafiksel ve rahat.Pardus'un bu gidişle distrowatchta tepeleri zorlayacağını düşünüyorum..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
pardus 2007 yide kullandım ama kesinlikle ubuntu tadını alamadım. ubuntu debian tabanlı olduğu için bulunacak kaynak cok fazla.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
pardus 2007 yide kullandım ama kesinlikle ubuntu tadını alamadım. ubuntu debian tabanlı olduğu için bulunacak kaynak cok fazla.

%100 katiliyorum, ozellikle web konusunda ubuntu daha iyi, pardusda goruntu cok acayip, fontlar cok buyuk ve duzeltilemiyor.

Ubuntu yu daha basarili buldum.

Edit: Pardus'da Wireless network baglantisi kurmak istediginizde SSID aratabiliyorsunuz ama ubuntuda bu yok, Istasyon ismini biliyor olmak gerekiyor( muneccimiz ya hani :) ) Pardus 2007 ve Ubuntu nun son versionlarinda WPA methodunuda kurulu gelmiyor, update paketleri arasinda gordum ama.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5