İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

parked ban

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi giriş yapmaya çalıştım,
Account has been suspended dedi, ama herhangi bir mail falan gönderilmemiş, normalde de söylemiyor mu neden attığını falan?

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boşuna hit gönderiyorsunuz oraya adamların isteği belli türk trafik istemiyorlar.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence şimdiden üyelik almaya başlayın, ileride Türk'leri tamamen banlarlarsa parked hesapları da iyi satış yapar :)

burnman999

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi türk hesapları mı banlıyorlar yoksa hile yapan kişilerin mi?
birde text linkle veya popupla hit gönderince hile mi sayılıyor ?

bilgisi olan varsa vede aydınlatırsa sevinirim

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi giriş yapmaya çalıştım,
Account has been suspended dedi, ama herhangi bir mail falan gönderilmemiş, normalde de söylemiyor mu neden attığını falan?
ehehe parking işine de mi el attın yoksa?
parked hile yapanları ve yapmayanları kalitesiz hit diye atıyor. Benim trafik %99 googledı, ama şuttt.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aynen benimki de öyleydi, %99 google trafiği, hile falan da yapmadım ama şuut ve gool olduk :)
içerde 500 usd vardı, yazık oldu oradan gelen paraları digitalpointteki yetimlere, evsiz barksızlara dağıtıyordum bonkörce (valla gitti bir sürü link parası ühü ühü :(

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen benimki de öyleydi, %99 google trafiği, hile falan da yapmadım ama şuut ve gool olduk :)
içerde 500 usd vardı, yazık oldu oradan gelen paraları digitalpointteki yetimlere, evsiz barksızlara dağıtıyordum bonkörce (valla gitti bir sürü link parası ühü ühü :(
abi sen paraya para demiyon o zaman. Zıpkın ya ismin balık felan mı diyorsun :D

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şükürler olsun kazanıyorum, tek başıma yaşıyorum, bakmam gereken bir ailem yok, gönlümce de harcıyorum, bekarlık harbi sultanlık :D ama bu harcamaların suyu çıktı, koca bir yaz gelen paradan hiç bi şey kalmamış bana, artık cimrileşiyorum ;)
parked öldü linkshare devam, bi de şu çekleri bozdurabilseydik :)

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
popup kesinlikle yasak. Ama bizim türkler garanti açıyorlardır :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Galiba domain alıcıları için Hindistan, Çin ve Türkiye domainlerini bloklamak ya da yönlendirmek için birşeyler demiş.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Galiba domain alıcıları için Hindistan, Çin ve Türkiye domainlerini bloklamak ya da yönlendirmek için birşeyler demiş.

Bunun tek bir nedeni var. Adamlar kesinlikle haklilar. Bazi yatirimcilar sedo dan hite bakarak domain aliyorlar. Mesela günlük 1000 hiti varsa adam bu domainin geliri vardir diye düsünüyor. Domaini alinca hitler Tr den geldigi icin kazanc haliyle az oluyor. Yabanci hitlerden 0,2€ gibi kazaniliyorken türk hitlerinden 0,05€ kazaniliyor. Ama alici bunu bilmiyor. Domaini alinca kazancin düsük oldugunu gördügü zaman sok oluyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun tek bir nedeni var. Adamlar kesinlikle haklilar. Bazi yatirimcilar sedo dan hite bakarak domain aliyorlar. Mesela günlük 1000 hiti varsa adam bu domainin geliri vardir diye düsünüyor. Domaini alinca hitler Tr den geldigi icin kazanc haliyle az oluyor. Yabanci hitlerden 0,2€ gibi kazaniliyorken türk hitlerinden 0,05€ kazaniliyor. Ama alici bunu bilmiyor. Domaini alinca kazancin düsük oldugunu gördügü zaman sok oluyor.
Merlin domain parking konusunda yazdığın yazıların çoğu doğru değil :) yabancılar hitin türklerden gelip gelmediğini umursamıyor. örnek vermek gerekirse benim devamlı müşterim var sedo'da, ayda en az 3 site alır benden. ha senin olup olmadığını nerden anlıyor diyebilirsin, sitelerin yapısından anlıyordur eşşek değilse :)
bir de şu var, ben hem parking'ten hem site satışından kazanmak için fiyatı düşük tutarım her zaman. 1000 hitli site için 250 euro alsam benim için kazançtır. adam bu siteyi alınca %20 tıklama oranından ilk ayda domain parasını çıkarır, sonraki aylarda gelecek tek tük rakamlarda yanına kar kalır. türk hiti tamam az veriyor ama yine de site satış fiyatıyla kıyaslayınca adamlar kazançlı çıkıyor. sen 1000 yabancı tekil hitli siteyi 250 euro ya alabilir misin? hayır tabi ki..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merlin domain parking konusunda yazdığın yazıların çoğu doğru değil :) yabancılar hitin türklerden gelip gelmediğini umursamıyor. örnek vermek gerekirse benim devamlı müşterim var sedo'da, ayda en az 3 site alır benden. ha senin olup olmadığını nerden anlıyor diyebilirsin, sitelerin yapısından anlıyordur eşşek değilse :)
bir de şu var, ben hem parking'ten hem site satışından kazanmak için fiyatı düşük tutarım her zaman. 1000 hitli site için 250 euro alsam benim için kazançtır. adam bu siteyi alınca %20 tıklama oranından ilk ayda domain parasını çıkarır, sonraki aylarda gelecek tek tük rakamlarda yanına kar kalır. türk hiti tamam az veriyor ama yine de site satış fiyatıyla kıyaslayınca adamlar kazançlı çıkıyor. sen 1000 yabancı tekil hitli siteyi 250 euro ya alabilir misin? hayır tabi ki..

1000 tekil hitli siteyi 250 euro ya mı satıyorsun, örnek mi veriyorsun? eğer öyleyse bu tarz sitelerin varsa bana da pm le bi zahmet

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Günlük tekil hitim 300-500 arasi idi. bundan 2 ay önce viyana daki aliciya sedo üzerinden 700€ ya sattim. 1000 tekil hit 250€ bence cok cok az

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain almıştım. 2 ay kadar siteyi yapacam yapacam dedim yapmadım.
site hiç açılmadı. 2.5 ay olduktan sonra dedim bari index atayım. sonra kendi kendime yok yok index atmıyayım hiç açmadan siteyi sedo ya ekliyeyim. 20 gunde 40 euro oldu sonra teklif geldi. 400 euro. direk sattım. hit falan yok sitede. birtek abaragambi gibi kişisel arama motorlarına eklemiştim. günlük 300 belki. hiç bilmiyorum. o yuzden 1000 hite 250 euro çok az.

bu arada parked dan 2. ödemem gelecek inşallah atmaz. şu anda para muhasebede :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim işim bu, 1000 hitli siteyi 250 euro'ya satıyorum; halis muhlis google hiti. isterseniz reseller olun, ben size 250 euro'ya satayım, siz gidin 500 euro'ya satın az diyorsanız. google hiti kazanmada problemim yok. bence 250 euro fazla bile :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5