İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Parked.com Yeni Kurallar

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Alinti yaptiginiz yazida temel sorunun Turk trafigi oldugu yaziyor. Domain sayisi cok oldugunda arada absorbe edebiliyorsunuz gibi bir ana fikir cikiyor. US trafigi atarlar seklinde bir fikir beyan etmedigimi saniyorum. Zaten aradiklari hit o.

R

Reignman

Misafir
Eğer işlerine yarayan sadece Amerikan hitleri ise, ayarı çekerler adbrite gibi, reklamlar sadece Amerikanlara çıkar. Böyle sistemleri kurmak zor şeyler değil.

Parked'ın yaptığı düpedüz şerefsizlik. Böyle basit bir sebeple üye banlanıp hem de parası gaspedilmez. Gönderdiğim hit işine yaramıyorsa kurarsın sistemini, sadece istediğin hitlere reklam çıkar, böylece hem onlar hem biz kazanırız. Benim sitemde Türk hiti yüzde 30 civarındaydı gerisi ise Amerika ve Avrupa hitiydi.

Ayrıca son günü bekleyip atmak da neyin nesi oluyor? Madem gönderdiğimiz bu hitler işlerine yaramıyor, bunu ayın sonunda mı farkediyorlar??

Durum böyleyken çıkıp siz onların yerinde olsaydınız, aynısını yapmaz mıydınız? diyerek polyannacılık oynamaya gerek yok. BEN OLSAYDIM YAPMAZDIM, çünkü bunlar hile yapan-yapmayan ayırt etmiyor ve haklarına el koyuyor.

Ha, tamam empati yapalım. Ben parked yerinde olsaydım ne yapardım? Evet büyük ihtimal işime yaramayacak hitleri minimuma indirmeye çalışırdım. Yukarıda dediğim gibi bir sistem kurardım veya istenmeyen hitlerden gelen kazançları gün/ay sonunda indirirdim, veya hiç olmadı bunlarla uğraşamam en iyisi hiç kabul etmeyeyim desem bile webmasterların o ana kadar kazandıkları parayı yollayıp öyle sistemden çıkarırdım.

Ha, tamam atılmayı hakedenler de vardır tabii ki, ama bunlar hitleri Türk, Çin, Hindistan vs vs. olan webmasterlar değil, hile yapan webmasterlardır. Burada görüyoruz ki, parked'ın böyle bir derdi yok, onlar bütün bir ülke webmasterlarını atıp, hakettikleri paraya da el koymayı daha iyi bir yol olarak görmüşler. Kurallarda var mı "Türkler, Hintliler, Çinliler vb giremez veya buralardan gelen hitler kabul edilmez" diye bir şey? Hayır yok! Öyleyse tamamen haksız bir şekilde paralarımıza el konulmuştur. Bu 2+2=4 gibi bir şey.

Not: Hile yapmadıkları halde atılan webmasterlar için geçerlidir yukarıda yazdıklarım.

U

uzaymerkezicom

Misafir
parked giderek ciddileşmiş. Eğer aynı ipden bir hesap açmışsanız ve o pden hesabınıza giriyorsanız açacağınız diğer tüm hesaplarda birden silinecekmiş. 100lerce hile yolu tespit etmişler. Bu konuda kendilerine çok güveniyorlar ve ödenmeyen paraları sponsorlara iade ettiklerini söylüyorlar. Ayrıca hile yapan hesap bilgilerini diğer park sponsorlarıyla paylaşacaklarmış. Büyük tartışma oldu ama özel kimlik bilgileriniz diğer sponsorlara da gidecek. Hile yapmadan önce 2 kere düşünün derim.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
parked giderek ciddileşmiş. Eğer aynı ipden bir hesap açmışsanız ve o pden hesabınıza giriyorsanız açacağınız diğer tüm hesaplarda birden silinecekmiş. 100lerce hile yolu tespit etmişler. Bu konuda kendilerine çok güveniyorlar ve ödenmeyen paraları sponsorlara iade ettiklerini söylüyorlar. Ayrıca hile yapan hesap bilgilerini diğer park sponsorlarıyla paylaşacaklarmış. Büyük tartışma oldu ama özel kimlik bilgileriniz diğer sponsorlara da gidecek. Hile yapmadan önce 2 kere düşünün derim.

Bunu bende duydum. Hile yapanlarin bilgilerini diger parking sponsorlarina verecekler. Ama bu yasal degil. Bilgilerin 3. sahsa verilmesi yasaktir. Bunu gözardi ediyorlar saniyorum.

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu bende duydum. Hile yapanlarin bilgilerini diger parking sponsorlarina verecekler. Ama bu yasal degil. Bilgilerin 3. sahsa verilmesi yasaktir. Bunu gözardi ediyorlar saniyorum.

Bu sozlesmede var zaten boyle birsey yapamazlar. Yapsalar bile bunun sikayet etme hakkınız var yahooya mesala..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5