İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Parked.com Yeni Kurallar

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar dikkatimi çekti parked yeni kurallar getirmiş en az 4 domain gerekir üye olmak için ayrıca uye olacağınız mail free mail olmayacak herhangi bir domainize ait mail kullanmak zorundasınız.

Edit: Eklemeyi unuttum ayrıca artık :D başvuru onayındanda geçecez :D

vede yakında başlar parked hesapları satılmaya :D

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5-10 tane hesap açalım o zaman $imdiden ilerde satmak üzere :p

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bana gore daha once yapmalari gereken, gec kalinmis kurallardir. Kaliteli Parking programlarina giriste ya minimum 100 civari domain istiyorlar yada iyi bir arastirmadan geciyorsunuz. 2. derece kaliteli yerlerde ise sistemden faydalanmak icin para oduyorsunuz. Jenerik (Type-in) domainler zaten yillar onceden kapatildi. Cok kaliteli sitelerin typo domainleride zaten mafya mantigiyla ilerleyen domain piyasasinda kapanmis oluyor. Expired traffic olarak adlandirilacak son bolumde ise herkesin takip etmedigi yada edemedigi bir alan oldugu icin, ve ciddi trafigi olan domainlerin acik artirma bedelleri yuksek tutarlara denk geldigi icin bu yontemde yeni parkingcilere kapanmaktadir. Bu baglamda 5-10 domainle parking piyasasina girememeli insanlar. Girdikleri yerdede "neden atildim?" sorulari artar.Cunku yukarida saydigim alanlar disindaki 5-10 domainle para kazaniyorum demenin tek mantikli aciklamasi vardir, "Hile yapiyorum". Domainsponsor ve Trafficz'e her isteyenin girememesinin sebebide budur. Yukarida yazdiklarimi bireysel bazda ben dusunebiliyorsam Parked gibi bu sektorde yer edinmeye calisan firmalarda dusunmelidir. Yerinde bir karar olmus tebrik ediyorum.

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

zaten birisi öncülük etmişti geçenlerde

Evet geçen biri satmak için uğraşıyordu burda galiba

walla son zamanlarda bende parkingden çok hesap açıp stok yapma :d gibi bir sendroma yakalanmıştım işe yaradı galiba :D

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benide atmış parked :D

Ayrıca birçok Türk arkadaş atılmış, sebep olarak da "kaliteli trafik yollamıyorsunuz" demiş. Google hiti ne zamandır kalitesiz trafik oldu, orası da meçhul gerçi.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet aynen beni de atti ama 2 domainim vardi gecen ay da iyi bir domainden para aldim 250 dolar kadar sonra domaini tekrar actim bu nedenle mi atti acaba

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
biraz önce benide attılar. trafiğin %90 ı yabancı idi. hile felamda yoktu.

bence bu herifler keyfi yapıyorlar bu atma olaylarının çoğunu.

neyse fazla bi kayıp sayılmaz. günlük 4-5 usd gitti.

yönümüzü sedo ya çevirelim. :D

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
parked in suyu cikti artik. PopUp i kesinlikle yemiyorlar. Text i de yakinda tamamen kaldirirlar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
parked'dan atılmayan kaldı mı.. buradan yetkililere sesleniyorum. benim 1 hesabı unutmuşsunuz onu da banlayın :p

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben varım henüz atılmayan.. :D 9 saat oldu kayıt olalı hala atılmamışım :p

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Atilan arkadaslardan 100'un ustunde domaini parked'a parkeden var mi acaba ?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben 3 kisi sayabilirim. Ama sorun su. Kendini o parkingciler yerine koyun. Ben Sedoya gecen sene 10-15 civari domain ekledim. Aktardim hitleri oraya. 2 ay guzel para aldim. Ucuncu ay atildim. Siz olsaniz atmazmisiniz? Diger adamda gelmis 100-300-500 domain eklemis. Hergun baska bir domaine hit aktardigini dusun. Tolere edilebiliyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de hesabında 3 domaini olup banlanmayan sayabilirim. mesele hesaba 100 domain eklemek değil. mesela bu trafiğin paraya çevrilememesi bana göre.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Paraya parking kurallari cercevesinde gecirilemiyorsa zorlamanin anlami yok. Park edilen domainlere bakiyorsun gunluk 3-5 bin hitleri. Cogu jenerik domain bu kadar yazilmiyordur. Turk trafiginin dunyadaki degeri ortada. %10 tiklanma orani ile calissa bu domainler parayi odeyen sirkete musteri memnuniyetsizligi olarak doner. Bu tartismalari 2-3 sene once Domainsponsor'daki temsilcimle yaptim. Su an yazdiklarim muhalefet gibi duruyor olabilir ama gercek bu. Kaldiki 3-5 bin hitli siteyi icerik reklamlari ile paraya ceviremiyorsa insanlar, sorun parkingde degil sunumdadir.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de 2 domain vardı ve kesinlikle hile olmadığı gibi googledan başka trafik kaynağı yoktu. Adamlar açıkça söyleyemiyor ama tek neden türk trafik.

M

millionkurt

Misafir
Paraya parking kurallari cercevesinde gecirilemiyorsa zorlamanin anlami yok. Park edilen domainlere bakiyorsun gunluk 3-5 bin hitleri. Cogu jenerik domain bu kadar yazilmiyordur. Turk trafiginin dunyadaki degeri ortada. %10 tiklanma orani ile calissa bu domainler parayi odeyen sirkete musteri memnuniyetsizligi olarak doner. Bu tartismalari 2-3 sene once Domainsponsor'daki temsilcimle yaptim. Su an yazdiklarim muhalefet gibi duruyor olabilir ama gercek bu. Kaldiki 3-5 bin hitli siteyi icerik reklamlari ile paraya ceviremiyorsa insanlar, sorun parkingde degil sunumdadir.

Sedo da 2 domainim var %80 U.S trafic tam 10 aydır hiç kesintisiz her ay 320-340€ arası alıyorum.. Ve ne atıldım nede uyarı aldım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5