İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Parked & SEDO ?

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bugün sedo yu aradim. Dedim ki diyelim ben site actim bunu indekslettim sonra size park etsem olur mu ? Cevap evet. User arama motorundan geldigi sürece sorun yok. KEndiniz direkt link koymayin koydurtmayin da.
Peki ben baktim indeksten siliniyorum parkingden cikarip tekrar 1 - 2 ay indeksletsem yine park etsem. Olur dediler, ziyaretci arama motorlarindan geldigi sürece sorun yok diye cevap verdiler.
Belki bunu email ile sorup elde kanit olmasi icin bir eposta gönderilebilir.

M

magic2melody

Misafir
Eglence-Siteleri' Alıntı:
Ben bugün sedo yu aradim. Dedim ki diyelim ben site actim bunu indekslettim sonra size park etsem olur mu ? Cevap evet. User arama motorundan geldigi sürece sorun yok. KEndiniz direkt link koymayin koydurtmayin da.
Peki ben baktim indeksten siliniyorum parkingden cikarip tekrar 1 - 2 ay indeksletsem yine park etsem. Olur dediler, ziyaretci arama motorlarindan geldigi sürece sorun yok diye cevap verdiler.
Belki bunu email ile sorup elde kanit olmasi icin bir eposta gönderilebilir.

benim sitem toplist türü birşey, diğer siteler link verdiği için trafiğin %60 arama motorlarından değil, diğer sitelerden geliyor... şimdi bu yasak mı ?

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
magic2melody' Alıntı:
benim sitem toplist türü birşey, diğer siteler link verdiği için trafiğin %60 arama motorlarından değil, diğer sitelerden geliyor... şimdi bu yasak mı ?
Sedo da bu sitenle banlanirsin

M

magic2melody

Misafir
niye ki hile yok birşey yok.. gelen linke tıklıyor yada arama motorundan geliyor ?

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seninki istisna bi durum
sedo izin vermez bence
link yasak diyo
e sende tonlarca link var milletin sitesinde sana

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
magic2melody' Alıntı:
niye ki hile yok birşey yok.. gelen linke tıklıyor yada arama motorundan geliyor ?
domain parking siteleri type-in ve arama motoru hitini sever. geri kalan hepsi yalan.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Keyword iyi ise parked öneririm, çok iyi ücretlendiriyor, ama banlama olayları var, o yüzden biraz stres yaratabiliyor :p

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gamend' Alıntı:
Keyword iyi ise parked öneririm, çok iyi ücretlendiriyor, ama banlama olayları var, o yüzden biraz stres yaratabiliyor :p
Benim hic korkum yok. Hitim tamamen yabanci ve sorun yasamiyorum. Donny e sorun olup olmadigini sormustum. Hersey yolunda dedi. Gönül rahatligiyla ödeme yapmasini bekliyorum hep.
Adam türk hitine kafayi takmis durumda :)

M

magic2melody

Misafir
şuan sedoya geçtim günde 10€ fazla kazanırım sedoda umarım öder...

(anlamadım sedoda click rate 3-4 katına çıkıyor...)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ploop' Alıntı:
domain parking siteleri type-in ve arama motoru hitini sever. geri kalan hepsi yalan.
benimde toplisti parkettim, lakin çok fazla başka sitelerden link ile ziyaretçi gelmiyor. biliyorsun zaten, hitin %95'i google :p bu istisna hitlerin zararı dokunuyormu ?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gamend' Alıntı:
benimde toplisti parkettim, lakin çok fazla başka sitelerden link ile ziyaretçi gelmiyor. biliyorsun zaten, hitin %95'i google :p bu istisna hitlerin zararı dokunuyormu ?
bana şimdiye kadar bir zararı dokunmadı. inşallah nazar değdirmem kendi kendime :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo'da bu ay içinde kazandıklarım, diğer ay mı ödeniyor ?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SLiM_BoY' Alıntı:
Sedo'da bu ay içinde kazandıklarım, diğer ay mı ödeniyor ?

Bu yönden parked çok iyi, ayda 2 kez ödeme yapıyor.

Bende parked'da yeniyim ama öğrendiğim kadarıyla;

ayın 15'inde ödeme kesiliyor, 21'inde ödeme yapılıyor
ayın 31'inde ödeme kesiliyor, 7'sinde ödeme yapılıyor

M

MasterTR

Misafir
Gamend' Alıntı:
Bu yönden parked çok iyi, ayda 2 kez ödeme yapıyor.

Bende parked'da yeniyim ama öğrendiğim kadarıyla;

ayın 15'inde ödeme kesiliyor, 21'inde ödeme yapılıyor
ayın 31'inde ödeme kesiliyor, 7'sinde ödeme yapılıyor
aynen dedigin gibi oluyor

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu parked'a diğer türlü park etmek nasıl oluyor, yani arama sonuçları gibisinden,

Şu kod ile mi ?

HTML:
<!DOCTYPE html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<HTML><HEAD><TITLE>DomainName</TITLE></HEAD>
<FRAMESET><FRAME name="main" src="http://www.searchnut.com/?domain=refererdetect" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="auto" frameborder="0"></FRAMESET></HTML>

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gamend' Alıntı:
Bu parked'a diğer türlü park etmek nasıl oluyor, yani arama sonuçları gibisinden,

Şu kod ile mi ?

HTML:
<!DOCTYPE html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<HTML><HEAD><TITLE>DomainName</TITLE></HEAD>
<FRAMESET><FRAME name="main" src="http://www.searchnut.com/?domain=refererdetect" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="auto" frameborder="0"></FRAMESET></HTML>
En iyi ns li park etmek. O zaman google da indexliyor :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merlin' Alıntı:
En iyi ns li park etmek. O zaman google da indexliyor :)

Google indexlese bir faydası olmazki, çünkü aynı sayfalarla indexlenmiş 1000'lerce site varken bize sıra gelmez :)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gamend' Alıntı:
Google indexlese bir faydası olmazki, çünkü aynı sayfalarla indexlenmiş 1000'lerce site varken bize sıra gelmez :)
Öyle bir geliyorki ama domainin overture u yüksek olmali

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5