İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Parked & SEDO ?

M

magic2melody

Misafir
Elimde bir domain var ve googleda sitenin ismini aratınca 420.000 sonuç geliyor, ayrıca site DMOZ indeksli, PR 4, Günlük tekili 1500+... ben bu domaini parked veya SEO ya koyarak açıkcası katledicem :) fakat sizce hangisi ? hangisinin click ücreti fazla...

Ziyaretçilerin %30 u google %60 ı diğer sitelerden linkle geliyor..

{seo ya pek fazla sıcak değilim bu arada geçen sene 200€ mun üstüne yattı,kesinlikle hilesiz}

M

magic2melody

Misafir
click ücretini görmek için msn den birine tıklattım ve 0.06$ vermiş... çok düşük değil mi

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normalde sedo 0,05 € veriyor gayette başarılı bi çalışma oluyor :) günlük bin tekil rahat 10-12 € kazandırıyor... ve 13 ytl alınan domain 1500$a satılabiliyor :)

ben sedo'dan memnunum ilgi alakaları güzel... hit kaynağını belirttin mi tamamdır... bende gelen hitlerin %80 google %20 kendi girişleri bi kaç sitede ekliydi zaten oralardaki linklerimide kaldırdım hiç bir sorun çıkmayacağına inanıyorum...

ama parked konusundada tecrübeli arkadaşlar var ben oraya domaini yönlendirdiğimde 0,03 € verince siteyi çekmiştim hemen :)

M

magic2melody

Misafir
peki googledan hit diyorsun, google o domaini park edince silmiyormu seni ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
henüz silmedi (25 günoldu park edeli) silersede pek umrumda olmaz artık domainin yeni sahibi düşünsün :)

yenilerini yapayım onlarıda kaydırırız SEDO amcaya :)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
magic2melody' Alıntı:
click ücretini görmek için msn den birine tıklattım ve 0.06$ vermiş... çok düşük değil mi
Onu ben tiklasaydim en az 0,10€ olurdu Avrupa tiklamalarina Sedo yüksek verir.

M

magic2melody

Misafir
hmm anladım... yanlız benimki parked.. burdada durum aynı ?

birde sana pm atmıştım almadın mı ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
normalde sedo 0,05 € veriyor gayette başarılı bi çalışma oluyor :) günlük bin tekil rahat 10-12 € kazandırıyor... ve 13 ytl alınan domain 1500$a satılabiliyor : )

ben sedo'dan memnunum ilgi alakaları güzel... hit kaynağını belirttin mi tamamdır... bende gelen hitlerin %80 google %20 kendi girişleri bi kaç sitede ekliydi zaten oralardaki linklerimide kaldırdım hiç bir sorun çıkmayacağına inanıyorum...

ama parked konusundada tecrübeli var ben oraya domaini yönlendirdiğimde 0,03 € verince siteyi çekmiştim hemen :)

Hit'in kaynağı ile ilgili e-mail göndermişler..Biraz geç de olsa cevapladım..Sanırım pek bir sorun çıkmayacak..
Fakat kafama şu takıldı..Indexlenen sayfalarım silinmeye başlandı..Ben de siteyi tekrar açtım yeniden indexlenmesi için..Indexlendikten sonra tekrar Sedo'ya yönlendirecem..Herhangi bir sorun olmaz dimi ? :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır olmaz dilediğin zaman parktan alabilir dilediğin zaman parka dahil edebilirsin... sorun teşkil etmez... ama siten açık olduğu vakit sedo traker kullan kullanki yine hiti sorarlarsa bu sefer onların sistemini kaynak gösterip işi daha iyi garantiye alırsın...

M

magic2melody

Misafir
1000 ziyaretçi de sadece 1$ kazanbildim... RPM=1$ ... oran çok düşük siz ne yapabilirim ? keyword değiştirmeliyim ? yada sedo mu yapsam... click başına ort 0.03$ alıyorum...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merlin' Alıntı:
Bunu kac defa soracaksin?
Hayir olmaz.

Zamanı geldiğinde tek kazancımı Sedo'ya göre ayarlayıp harcamalar yapacağım için, sanırım her konuda soracağım bu tür soruları..(%99 emin olana kadar)

magic2melody' Alıntı:
1000 ziyaretçi de sadece 1$ kazanbildim... RPM=1$ ... oran çok düşük siz ne yapabilirim ? keyword değiştirmeliyim ? yada sedo mu yapsam... click başına ort 0.03$ alıyorum...

Sedo kullanıyorum.Eğer click başına 0.03$ alıyorsan, Sedo'ya geç derim..

GrafikMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
magic2melody' Alıntı:

Keyword değiştir hemen.0,03 sedonun en düşük tıklaması

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo gerçekten iyi kazandırıyor ama çok kazanıncada paranda gözü kalıyor ve hesabı kapatabiliyor.. Başıma birkez gelmişti..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
BrokenPromises' Alıntı:
Sedo gerçekten iyi kazandırıyor ama çok kazanıncada paranda gözü kalıyor ve hesabı kapatabiliyor.. Başıma birkez gelmişti..
Hitlerini söyledikten sonra hic birsey olmaz. Sedo emeginin karsiligini verir.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merlin' Alıntı:
Hitlerini söyledikten sonra hic birsey olmaz. Sedo emeginin karsiligini verir.

Hit kaynağı için sedotracker kullanın deniliyor.(Bi de ona para vermeyelim) Extreme yetmiyor mu bu adamlara? :)

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alakası yok sedoda çok kazanınca bir bahane bulup kapatıyor birkaç şey istiyor gönderincede maillere geç cevap verip olayı kaynatıyor.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
BrokenPromises' Alıntı:
alakası yok sedoda çok kazanınca bir bahane bulup kapatıyor birkaç şey istiyor gönderincede maillere geç cevap verip olayı kaynatıyor.
Asil alakasiz konusan sensin. Burada kac kisi sorunsuz cok para aliyor biliyor musun? Biz dünkü cocuk degiliz. Sedo yu yillardir tanirim. Hile yaparsan atilirsin tabi.
Sana göre Allah bilir Backlink te hile degildir.

M

magic2melody

Misafir
Merlin sana bu konuda katılmıyorum çünkü kendimdem biliyorum hiç hile yapmamıştım 2 sene önce yaklaşık 200€ vermediler :( afternic e geçtim 30$ kazandım parkingden derken 650$ satıldı domain

1,313 kişi gelmiş, 31 click olmuş :D toplam 1.21$ kazandım(keyword mp3)...aynı keywordle bugun yine bakıcam, olmaz keyword değiştiricem... baktım olmuyor sedo geçicez artık...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5