İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal bozdurma işi niye arttı?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
5 Ay öncesine kadar herkes paypal bozuyodu %5'e kadar inmişti herkes, sonra 2 ay geçti piyasa toz oldu kimse bozmaz oldu millet harıl harıl paypal bozanları arıyodu, ve böylece bozanda %15-20 arası bozuyordu. Son 1-2 aydır yine herkes birbiriyle yarışır hale geldi paypal almak için.. Ne oldu böyle, yoksa herkes usa'de hesap mı açtırdı?

G

geyik.net

Misafir
valla bana kalirsa bu imtcard, gcard cıların sonu pek iyi değil :) en temizi darXis )

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolar piyasası şu artalar ufak tefe nerdeyse sabit ne iniyor nede yükseliyor kur bi ara 1700 fırladığında kim bozuyordu tabi kimse bozmaz bi anda cup diğe aşağı inerse adam zarar eder

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dolar piyasası şu artalar ufak tefe nerdeyse sabit ne iniyor nede yükseliyor kur bi ara 1700 fırladığında kim bozuyordu tabi kimse bozmaz bi anda cup diğe aşağı inerse adam zarar eder

öyle demiyorum, zamanla alakalı değil. paypal bozduranlar bile paypal bozmaya başladı. sanırım gcard v.b şeyler arttıktan sonra bu bozma işleride arttı.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Istesem forumda ayda 100.000$ herkesin PayPal ini bozabilirim. Ama artik insanlara olan güven azaldigi icin bu islere hic girmiyorum. Bu soruyu aslinda buna neden olan kisilere sorman gerekli.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ne yapayım herkese tek tek pm mi atayım? Aha açtık başlık soruyoruz işte. Ben senin ne kadar bozabileceğini merak etmiyorum ki, anlayamamışsın soruyu.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Bunun dolar fiyati ile birebir baglantisi yok. Amerkadaki bankada para zaten dolar olarak duruyor. Turkiyeye dolar olarak transfer ediliyor. Ben alisveris yapmadan 3-5 dakika once dolari Turk lirasina ceviriyorum, ve parayi TL olarak gonderdiyorum.

Dolar fiyatindaki oynamalar daha cok paypal bozdurani engeller. Turkiyedeki parayi dolar olarak tutmak kur riskine karsi hedging sagliyor. Parayi dolar olarak harcadigim icinde kur riskinden tamamen korunmus durumda gibiyim.

Insanlar bu piyasaya girerken tek masraflarinin transaction cost (islem masraflari) oldugunu zannediyor. Yani Bankalar arasi para transferi masraflari ve doviz kuruna cevirme masraflari... Isin risk yani pek dikkate alinmiyor gibi. Karsidaki insan bir sekilde paypaldan parasini geri cekebilir ve paypal hic kasmadan bunu size yansitir. Yani yeteri kadar fazla sayida paypal bozarsaniz, mutlaka bir dolandiricilik ile karsi karsiya kalinacak. Dolayisiyla o risk, tum paypal bozanlarin uzerinde ve fiyatlarada yansimamis durumda idi. Su anda risk yok gibi dusunuldugunden fiyatlar dusuk.

Bir iki kisinin cani yandiginda paypal bozduran sayisi azalir. Bu is cycle halinde gibi. Bir asagi gidiyor, bir yukari.

U

uzaymerkezicom

Misafir
En son %1 ile parayı çeken accent kart ve kartla gelen parayı türkiyede dolar olarak çekebilme imkanları ortaya çıktı böylece kur farkıda olmuyor. Bende aynı fikirdeyim, acil ve özel durumlar dışında pek para bozan kalmadı piyasada.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
var var ben bozuyorum, bundan 1 sene önceki ve bundan 1 ay önceki ve bundan 1 hafta önceki yoğunluk ile devam ediyor.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her ay binlerce dolar alıyoruz, ancak talepleri karşılayamıyoruz :p

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğru arkadaslar katılıyorum. ben bile egold olmasına ragmen dolanrıcılıkla karsı karsıya geldim kac kere.. dikkat etmenizi öneririm..

birde protos arkadaşım kişisel alma sakın ama; forumda türkçe kelimelerle konuşmaya dikakt etsek daha güzel olmaz mı. sakın yanlıs anlama iniglizce bilmen cok güzel birşey..

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde protos arkadaşım kişisel alma sakın ama; forumda türkçe kelimelerle konuşmaya dikakt etsek daha güzel olmaz mı. sakın yanlıs anlama iniglizce bilmen cok güzel birşey..

Uyarin icin tesekkurler.

Turkiyeye geldigim ilk 1-2 gun icindede birkac kere boyle oluyor. Araya farkinda olmadan turkce olmayan kelimeler koyabiliyorum. Bundan sonra ayrica dikkat ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5