İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal Confirmed Address

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar paypal'da adresimizi nasıl confirmed yapacağız? Durumum verified. Kredi kartı numaramı yazdım, ekstrede gelen 4 haneli numarayı da girdim, verified oldum. Fakat geçen gün farkettim, adresimin yanında "unconfirmed" yazıyor. Yurtdışı alışveriş sitelerinden (ör: ebay.com) birşeyler almak istediğimizde illa verified+confirmed adres istiyorlar. verified kısmı tamam da bu confirmed adres olayı nedir. bir de paypalın sitesinde şöyle birşey yazıyor unconfirmed adresler için:
"What is an Unconfirmed Address?
An Unconfirmed Address is any address which is not associated with a credit card or which has not been verified by PayPal. Most non-U.S. addresses cannot be confirmed at this time because many international credit card platforms do not support methods to do so."
yazıyor. Burada eğer kart onaylanmamışsa unconfirmed olur diyor. Ama benim durumum verified, yani kartım onaylı. Bu işin ustalarından (elmasgunes, tr.st, referxchange vs...) yardım bekliyorum.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
excoder benden adres onayı istememişti ama yanlış hatırlamıyorsam fatura kimlik vs. gibi şeylerin kendilerine faxlanmasını istiyorlar. kusura bakma fazla yardımcı olamadım...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kredi kartinla ilintili adres degilse confirm edememistir. Girdigin adres ile kredi kartinin adresi tutuyorsa confirmed olmali.

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adres, ekstrede gelen adres yani aynı. fakat bankadaki adreste Ş,İ karakterleri de var, ben bunları paypalda I,S çeklinde girdim acaba ondan mı kaynaklanıyor? paypalda Ş,İ girsem kabul eder mi?

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

https://www.paypal.com/row/cgi-bin/webscr?cmd=_help&leafid=71181&answer_id=16734187

Top Questions

Why is my shipping address unconfirmed?

PayPal uses an Automated Verification System to verify credit card billing addresses that are entered on the system. An address is confirmed if it is associated with a credit card or can be independently verified by PayPal. Gift Addresses and addresses associated with a Switch or Solo debit card cannot be confirmed. Currently, our system cannot verify most non-U.S. credit card billing addresses.

These types of security measures are unfortunately necessary in an online environment where it is difficult to check someone's identity. In the physical world, sellers can check someone's credit card and driver's license. In the online world, where simple and effective identification tools do not yet exist, we have to take different precautions. We believe that these safety precautions are in the interest of all our members.

Bu açıklamalardan anladığımız kadarıyla "Us dışında kolay kolay adresinizi confirmed yapamazsınız" deniyor. Çoğu kez zaten adres verified olmadığını biliyor yabancı satıcılar. Yani Paypal de bizi kabul etti ama faydalanacak şekilde , başlarının ağrımasını istemiyorlar.
Bence şimdilik bu da yeter hiç bir şey yapamıyorduk önceden.
Kişisel temas ile karşı tarafın çıkardığı zorluklar bazen aşılabiliyor. Ama ille de "verified + confirmed address" diyorlarsa yapacak bir şey yok..

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5