İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal dan bi mail geldi.. şaşırdım.. yardım lütfen

M

maxxlist

Misafir
merhaba...

bugun yıllar önce açtığım ama hiç kredi kartı bilgisi girmediğim ve hiç kullanmadığım bir paypal hesabımından

"Payment sent to LUXURYWATCHESINC - $190.85 USD "
başlıklı bir mail geldi....

güya bi saat alınmış veya 190$ para amerikada bi adrese gönderilecekmiş...

hesabıma giremiyorum çünkü şifremi hatırlamıyorum... şifremi unuttum diyorum.. şifreniz adresinize gönderildi diyor o da gelmiyor..

ne yapabilirim? başına böyle ilginç bir şey gelen başka birisi var mı?

yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum...
saygılar..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kredi kartı bilgisi girmediyseniz fake mail olabilir. Mailde link varsa dikkatli bakın link sahte bir websitesine gidiyor olabilir.

Kredi kartlarınızı kontrol edin. Harcama yapıldığı görünmüyorsa sorun yok. Harcama varsa hemen bankanıza ulaşıp harcamaya itiraz edin.

A

Airborne

Misafir
PayPal hotline a telefon ac. Cok ilgileniyorlar. Ama senin mail adresini, kredi karti veya banka hesabinisoracaklar. Onlari bilmiyorsan sifreni sana söylemezler.

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
büyük ihtimalle şifreniz ele geçirilmiş ve hesabınızdan $190 başka bir adrese yollanmış.

M

maxxlist

Misafir
arkadaşlar fikirleriniz için sagolun...
ben yıllar önce açmıştım bu hesabı ve yıllardırda girmiyordum.. yani içinde para yoktu... o zaman açarken kredi kartı bilgisi vermiş olmam imkansız çünkü kredi kartım yoktu.. tanıdık birisininde vermedim..

ayrıca link var ama paypal la ilgili bi link

resim çektim gelen maili;

saygılar

A

Airborne

Misafir
Bu resimi nasil görelim? :)
ayrica yorgunluktan yaziyi tam anlamamisim. PayPal hesabina kredi karti bilgilerini girmediysen sorun yoktur Ama eger girdiysen parani cc hesabindan keserler

M

maxxlist

Misafir
resim üstüne tıklayınca büyümüyo mu sizde yoksa?
ya benim asıl korktuğum birisi hesabımı hekleyip birisinin kredi kartını yazıp alışveriş yapıp ihaleyide benim adıma bırakması....

tekrar tşkler görüşler için..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
resim açıldığında adressbar'da .th. yi silip tekrar enter'a basın.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu mail fake... "Dispute Transaction" yazan linkin üstüne sağ tuşla tıklayıp adresi kopyalaya basıp buraya yapıştırırmısınız?

Bana gelen paypal maillerde Dear dan sonra ismim yazıyor hep ... Bunda paypal member demiş...

Zaten buda adword reklamları içeren bir site satış yapmıyor http://luxurywatces.net

oskimert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani allahdan şifreni unutmuşsun yoksa harbiden gitmişdi desene cyber sende paypal uzmanı olmussun bea

M

maxxlist

Misafir
harbi ya... cyber sayesinden dikkatimi çekti.. bende paypalın kendi sitesi sanıyorum yönlenen adresi ... walla herkese tekrar tşkler..

özellikle CYBER e ;)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Geçmiş olsun :) PayPal Pishing siteleri çok fazla o yüzden çok dikkat etmek lazım. Adresi satıra elinizle yazmadan inanmamak lazım.

Bu pishing siteleri o kadar yaygınki inanılmayacak yöntemler uyguluyorlar. Aslında mail adresinize gelen hiçbir linke tıklamak lazım.

Bakın işin ne kadar abartıldığına. Adamlar ebay da sahtekarlık için satıcaya soru sorun linkine javascrptle oynama yapmış .Yani adres satırında ebay yazıyor ama aslında üye griş sayfası değil adamın ebay hesabına mesaj yolluyorsunuz şifrenizi.

Önce bir açık artırma açıyor. Sonra açık artırmaya ekledği metine kod yazıyor Aşağıdaki resimde anlarsınız daha açık.

Sakın Giriş Yapmayın!
Aşağıdaki linke sakın şifrenizi yazmayın!

Adres satırına bakarsanız ebay yazıyor ama CSS leri pasifleştirirseniz aslında sayfa şu şekilde

http://img165.imageshack.us/img165/3019/ebay3qs.gif

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5