İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal dolandırıcılığı hakkında yardım lütfen

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumdan birisine paypal bozmuştum bana 3 hafta sonra ürün alınmadı diye dispute açmış.tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.bu konuda ne yapabilirim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
üye kim ?
miktar nedir ?
transation açıklamasına ne yazmıştınız ?
dispute açılma nedeni nedir ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ürünün kargo gönderi belgesi yoksa geçmiş olsun.

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HESAP -800$ OLDU.AMA CLAİM SONUCLANMADI HENUZ PP YI KAPATSAM KURTARAMAZMIYIM?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Satış yaptın zannettim, banka dekontları duruyorsa onları gönder, şansını dene. Telefonla arayıp konuşsan daha bile iyi olur. Toll-Free telefon numaraları Skype'den ücretsiz aranıyor. Kapatsan kurtulursun, PayPal türkiye'ye gelip sana haciz koyduramaz heralde, nedir bilmiyorum yaptırımları ama şansını dene. Birisi seni dolandırmış hesabını sor, ikiniz beraber olup acısını PayPal'dan çıkarmayın. İğrenç bir yer ama kul hakkıdır en nihayetinde, gavur da olsa.

Alternatif yol da var. Bu arkadaşın iletişim bilgileri varsa takip edip, bir yerde kıstırıp kendisine nazikçe neden bunu yaptığını sormak.

R

Rich

Misafir
Alternatif yol da var. Bu arkadaşın iletişim bilgileri varsa takip edip, bir yerde kıstırıp kendisine nazikçe neden bunu yaptığını sormak.

ben bunu yaptım bir sefer.
adresini bulduktan sonra yaklaşık 500 km gittim ve dikildim karşısına.

pişkin pişkin kendisi olmasına rağmen o " yok " dedi :)

nazik nazik sorarken "tamam tamam" dedi ve ödemeyi yaptı. bende 20 ytl attım yüzüne ve git bu parayla hastaneye dedim :)

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KREDİ KARTINI KAPATTIRDIM.ŞİMDİ NE OLUR SİZCE.

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne olacak siz de paypalı dolandırdınız :)

Satış yaptın zannettim, banka dekontları duruyorsa onları gönder, şansını dene. Telefonla arayıp konuşsan daha bile iyi olur. Toll-Free telefon numaraları Skype'den ücretsiz aranıyor. Kapatsan kurtulursun, PayPal türkiye'ye gelip sana haciz koyduramaz heralde, nedir bilmiyorum yaptırımları ama şansını dene. Birisi seni dolandırmış hesabını sor, ikiniz beraber olup acısını PayPal'dan çıkarmayın. İğrenç bir yer ama kul hakkıdır en nihayetinde, gavur da olsa.

ben niye dolandırıyım paypalı.ben bu kişiye paypal bozdum yani %8 ile gönderdiği paypal $ karşılığı eft yaptım.benim bu forumda daha önce çok işlem yaptım.referanslarım mevcud.herkes burda benim ne olduğum bilir.onun için konuşmalarınızda dikkatli olursanız memnun olurum.

A

apasna

Misafir
kimseyi dolandırdığım falan yok adi insanin birine paypal bozdum parayı geri çekti hesap limited oldu bozdurduğum arkadaşlarda limited oldu sizinle ne alakası var mertte madur ama sizin gibi yandim demiyor odicemi biliyor bu forumde 50 k nin üzerinde para bozdurdum kimseyle sorunum çıkmadı bundan sonrada çıkmaz merak etmeyin iyi çalışmalar. zararınız en kısa süre içersinde ödenicektir bir yere gitmiyoruz buradayız.

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimseyi dolandırdığım falan yok adi insanin birine paypal bozdum parayı geri çekti hesap limited oldu bozdurduğum arkadaşlarda limited oldu sizinle ne alakası var mertte madur ama sizin gibi yandim demiyor odicemi biliyor bu forumde 50 k nin üzerinde para bozdurdum kimseyle sorunum çıkmadı bundan sonrada çıkmaz merak etmeyin iyi çalışmalar. zararınız en kısa süre içersinde ödenicektir bir yere gitmiyoruz buradayız.

kusura bakmayın.arkadaşın hesabı limited olmuş.sorunun halledileceğini söyledi.lakin ilk sinle irtibat kuramadım onun için konuyu açmıştım.ilkin kişisel bilgileri vermedim fakat daha sonra forumdaki kullanıcılar öğrenmek isteyince verdim.aspana arkadaş ile msn de konuştuk 17 ocaka kadar konunun halledileceğini söyledi.iyi günler dilerim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
kusura bakmayın.arkadaşın hesabı limited olmuş.sorunun halledileceğini söyledi.lakin ilk sinle irtibat kuramadım onun için konuyu açmıştım.ilkin kişisel bilgileri vermedim fakat daha sonra forumdaki kullanıcılar öğrenmek isteyince verdim.aspana arkadaş ile msn de konuştuk 17 ocaka kadar konunun halledileceğini söyledi.iyi günler dilerim.

dispute sonlanma tarihi ne zaman ?

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dispute sonlanma tarihi ne zaman ?

arkadaş artık msn de online hiç olmuyor muhtemelen beni blokladı arkadaşlar.
652$ kısmını dispute da geri kazandım arkadaşlar çünkü garanti ekstre açıklamasına 652$ buying paypal fund yazmıştım.ama diğer 220$ henüz geri alamadım.FAKAT ONUDA ALACAM.

buda bilgileri;

Buyer Name & Email: Cemalettin Demir, [email protected]

msn [email protected]

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
220$ ıda paypal iade etti arkadaşlar.(hem 652$ hemde 220$ için banka transfer ekstrelerini paypala göndermiştim)

bir bakarmısınız bu arkadaşın bana doğruyu söyleyip söylemediği konusunda;

allvi1.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5