İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PayPal Dolandırıcılığı mı, Ne yapmalıyım.?

webeloper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yabancı bir forumda 0 itradeli birine domain satmıştım. PayPal ödemesini alır almaz karşı taraftan Dispute açılmış ve söz konusu işlemin alıcınınn bilgisi dahilinde olmadığına dair bir iddiada bulunulmuş. Paypalda işlemi soruşturmaya aldı ve miktar geçiçi olarak haps edildi. Şu an için görünen tek güzel şey, ben daha domaini transfer işlemine başlamadan bu mesajı aldım yani domain hala benim elimde.

Paypal benden ek bilgi istemiş ama sunduğu seçeneklerden hiç biri bana uymuyor. Bu durumda ben ne yapmalıyım???

seçenekler bunlar...
"
1)---Issue the buyer a full refund. (If you have not yet shipped the item to the buyer, selecting this option will settle the claim.) (Şu an hesabımda para yok, gönderdiği parada temporariy hold oldu)

2)---I can provide tracking information. (Because it can prove that the item was shipped to the account holder's address, this information can determine the
validity of the claim.)

3)--The buyer has already been refunded and I can provide proof of the previous refund.

PayPal will review the information and determine whether the claim can be closed.
Thank you for your cooperation.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hasan Bey PaypalDestek.com burada bu konularla ilgili sanırım o yardımcı olur ...

webeloper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama bölümünden aradım ama benimkine benzeyen bir konu bulamadım mamafih paypaldestek.com'da da yetkisiz işlemle ilgili bir konu yoktu :S.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Dispute paypal tarafından mı açılmış yoksa alıcı mı açmış ?
Alıcı ile görüştünüz mü ?

--

Siteler açık bu arada visit reboot a denk gelmişsindir:)

webeloper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alıcıya forum üzerinden durumu anlatan bir mesaj yazdım ama henüz cevap gelmedi.
Alıcının mail adresinide paypal üzerinden görebiliyorum ama ordan kendisiyla kontakt kurmaya çalışmadım. Bu arada domain transferi için verdiği mail ile paypal email adresi farklı. Yüksek ihtimalle eleman scammer.

Dispute sanırım alıcı tarafından açılmış çünkü paypaldan gelen ilk emailde böyle diyor
"Recently, PayPal received a notification from a user regarding unauthorized access to his PayPal account. As a result, one of the payments credited to your PayPal account has been placed in a temporary hold while we investigate the claim. PayPal constantly monitors transactions for unauthorized use of accounts in order to maintain the safety of our users."

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Refund edip parasını geri yollayın case kapansın.
Domaini de başka birisine satın.

webeloper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende öyle düşündüm 1.seçenek ten devam ettim ama işlemi yaparken hata mesajı alıyorum.
Hesabınızda şu an para yok diyor. Gönderdiği parada "temporary hold" gözüküyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
İşlem yapmanıza gerek yok zaten 1-2 gün içerisinde geri döner para.

webeloper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki , yardımlarınız için teşekkür ederim. Hesap hakkında umarım bir sorun çıkmaz. Ben kendi kendine kapanmasını bekleyeceğim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5