İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PAYPAL hakkında bilgilendirme

B

birweb

Misafir
Merhaba
paypal ödeme sistemi Türkiye'de de aktif oldu sanırım.
Bu konuda bilgisi olan arkadaslar, bilgi verebilirler mi?

üyelik sistemi, ödeme sistemi ve şartları + genel detaylar hakkında..

Kullanan yada bilgisi olan arkadasların açıklamalarını bekliyorum

teşekkürler

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kredi kartinizdan test cekimi yapilip (1 dolar gibi birsey) ekstreden gireceginiz numarasi ile sizi oncelikle Onaylanmis statusune geciriyorlar limitleri kaldirmak icin. Daha sonra kredi kartlari ve paypal balanslarindan odeme almaya basliyorsunuz. Ancak Turkiye'ye withdraw secenegi yok. Bu forumda Paypal'dan YTL'ye komisyonlu ceviren arkadaslar var ancak.

B

birweb

Misafir
Teşekkürler bilgi için
" withdraw seçeneği yok " derken? biraz detay alabilirmiyim.

o zaman kısaca şöyle diyebilirmiyiz :

sisteme üye oluyoruz, kredi kartımızdan " sembolik " bir ücret çekiliyor ve üyelik onaylanıyor. bu süreçten sonra web sitesi üzerinden satış ve/veya servis sunabiliyoruz.
hesapta biriken ücretlerin, bize geri dönüşü nasıl oluyor? belli bir komisyon kesiliyor bunu biliyorum. süreç uzun mu? ödeme alan var mı aranızda?

teşekkürler

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
birweb' Alıntı:
Teşekkürler bilgi için
" withdraw seçeneği yok " derken? biraz detay alabilirmiyim.
o zaman kısaca şöyle diyebilirmiyiz :
sisteme üye oluyoruz, kredi kartımızdan " sembolik " bir ücret çekiliyor ve üyelik onaylanıyor. bu süreçten sonra web sitesi üzerinden satış ve/veya servis sunabiliyoruz.
hesapta biriken ücretlerin, bize geri dönüşü nasıl oluyor? belli bir komisyon kesiliyor bunu biliyorum. süreç uzun mu? ödeme alan var mı aranızda?
teşekkürler
Ödeme alamıyorsunuz. Yani bankadan vs cekemiyorsunuz. %10 / %12 Gibi komisyonlarla YTL'ye cevirebiliyorsunuz. Bunun disinda paypalda ödeme geldiginde biraz paranizi kesiyor.
Süreç size baglı. Yani %10 / %12 gibi bir miktar oderseniz arkadaslar hemen bozarlar :D

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki burda arkadaşların zararı ne oluyor ki ? zarar yok değil mi hiç bi şekilde 10$ 20$ bile yapabilirler yani uğraşmakmıdır yani sadece? niye bu kadar çok komisyon istiyorlar ki ? ayıp deil mi t

B

birweb

Misafir
Paypal hesabına ödeme geldiğinde " bir miktar " kesildiğini anladım ve zaten o yüzden sordum. demek istediğim şu : " kesilen % miktarı kendi hesaplarına alarak, kalan parayı müşteri hesabına mı gönderiyorlar? onu öğrenmek istedim
" ödeme alamıyorsunuz " derken tam anlayamadım. tüm paranın üzerine mi yatıyorlar yoksa :))

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ehueheu :)
Ödemeyi ancak paypal yoluyla alıyorsunuz. Yani paypal'dan o parayı cıkartmak icin ya %12 Komisyon vereceksiniz. Yada alısveris yapacaksınız paypal üzerinden. (ebay'den yapabilirsiniz)
%12 Komisyon olayına gelince. O arkadaslar o parayı bozmazsa sen sadece alısveris yaparsın o para ile. Düsünün bana ayda 1000 € para geliyorsa ben her ay ebay'den 1000 € luk birsey alamayacagıma göre.. %12 verip 900 € Nakit alıyorum.
Müşteri hesabı derken kastın nedir Birweb.
Paypal hesabımı ? Banka hesabımı ?
Amerika'da banka hesabın varsa bankaya istersin gelir :D Ha yoksa paypal hesabında kalır. Paşa paşa komisyon verirsin YTL'ye cevirirsin. Yada alısveris yaparsın o para ile..

B

birweb

Misafir
Müşteri hesabı derken : ben paypal müşterisi oluyorum doğal olarak. yani müşteri benim :)

hımm o zaman pek albenisi yok bu işin. hesabıma gelen parayı alışverişte kullanacaksam, anlamı olmaz tabi.
%12 komisyon keserek yollamalarına razı olursak, Türk bankasına gönderim yapıyorlar mı acaba?
YTL bozdurma işi nasıl oluyor pardon? :)

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
/query darxis
/query referxchange
/query tr.st
Bu komutları dene ;) Yani hani chatten anlamiyorsaniz bu arkadaslarla iletisime gecmen yeterli olur :)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
birweb' Alıntı:
Müşteri hesabı derken : ben paypal müşterisi oluyorum doğal olarak. yani müşteri benim :)

hımm o zaman pek albenisi yok bu işin. hesabıma gelen parayı alışverişte kullanacaksam, anlamı olmaz tabi.
%12 komisyon keserek yollamalarına razı olursak, Türk bankasına gönderim yapıyorlar mı acaba?
YTL bozdurma işi nasıl oluyor pardon? :)

evet Türk bankalarına gönderim yapıyoruz. EFT ile genellkile aynı iş günü içinde ödemeyi gerçekleştiriyoruz. tabii bazı arkadaşlar kendi bankaları ilede gönderim yapabiliyorlar. Ytl bozdurma demeyilimde bizim yaptığımız paypalı YTL ye çevirmek...

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
peki paypal'ımı ikobo'ya gönderebilir miyim, bildiğim kadarıyla ikobo debit card gönderiyor üyelerine.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birweb, sanırım sordugu sorunun cevabını tam olarak alamamıs, arkadasım kısaca soyle, paypay Turkıye'ye odeme yapmıyor, bu forumda kı bazı arkadaslar senın paypal dakı parandan komısyon alarak parayı paypal hesabından senın banka hesabına yatırabılıyorlar.
Paypal sırketı, dırekt olarak Turkıye bankalarına odeme de bulunmuyor...
Sıtesınde yazan (verıfıed ulkelerde) kı musterılerının banka hesaplarına odeme yapılıyor...
Parayı dırekt olarak alabılmen ıcın senın verıfıed olman degıl ulkenın verıfıed olması gerekıyor...

B

birweb

Misafir
anladım.
bilgiler için teşekkürler..

2checkout.com : bu konuda problemi olduğunu biliyorum
İkobo.com : bu da biraz teferruatlı

başka önerisi olan var mı kredi kartı sistemi kullanan + Türkiyeye ödeme yapan firmalar hakkında?

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
moneybookers var ama oda cok yaygın degil paypal kadar genelde yasakpara vegas şirketleri kullanıyor bunu paypal gibi Türkiye ye gıcık da degil hesaba havale de var

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5