İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal hakkında bir kaç soru

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,

Paypal'a kayıt oldum (personal account seçeneği ile).Kredi kartım olmadığı için kredi kartı numarası girmedim.Şimdi başka hesaplardan benim paypal hesabıma para gelmesinin limiti varmıdır? Yani gönderme limiti 250 dolar, fakat para alma limiti var mı onu öğrenmek istiyorum.

Birde son olarak paypal hesabımda biriken para ile ebayden alışveriş yapabiliyormuyum?Ebayden alışveriş yapabiliyorsam gene 250 dolar limit mi var?

Mesela örneğin, bazı kişilerin paypal hesaplarından benim hesabıma toplam 1000 dolar geldi.Ben hala kredi kartı bilgisi girmedim.Ben bu 1000 doları kullanarak ebayden 1000 dolarlık bir ürün alabilir miyim (kredi kartı girmeden)?

Teşekkürler şimdiden.

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para alma limitin yok.
Para gönderme limitin var.
Para gönderme limitin olunca para alma limitinin olmaması bi anlam ifade etmior. Limiti a$an kısmı o hesaptan çıkaramazsın kredi kartı eklemeden.
E-Bay den ya da ba$ka bi yerden de yaptığın alı$veri$ler limite dahil. O limit kadar yapabilirsin.

illaki gircen o kredi kartını ve hesabın yükselcek ve illaki senden de komisyon kesecekler :)

Ne yapabilirsin peki ?
750 € luk limitli avrupa ülkelerinin birinden açtırabilirsin. Bende avusturya paypal hesapları var hepsinde 750 € gönderme limiti 2500 de bankaya havale limiti var. komisyon yok. Personal hesap.

Bul bi proxy ssl li kaydol 750€ ~900 dolar limit.

Ama bence hiç uğra$ma. Kredi kartı gir.

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncellikle çok teşekkür ederim bilgiler için.Peki kredi kartı numarası girersem limitim artacak tamam ama alışveriş yapınca kredi kartımdan mı kesilecek para yoksa paypal hesabımdan mı?

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim tekrar arkadaşlar :)

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son bir sorum daha olcak.250 dolar limitini limitsiz yapmak için kredi kartından ne kadar çekiyorlar?

GrafikMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aDRiaNo' Alıntı:
kredi kartı olmadan paypal hesabı açabiliyor muyuz ?

Evet açarsında yukarda arkadaşın belirttiği gibi kısıtlı kullanıyorsun.
kredi kartınız varsa vermekten çekinmenizi gerektircek bi durum yok aslında.
rahatlıla kayıt olabilirsiniz...

A

Airborne

Misafir
Uurz' Alıntı:
illaki gircen o kredi kartını ve hesabın yükselcek ve illaki senden de komisyon kesecekler :)
Yanlis bilgi. Illaki komisyon kesilmeyecek. Premium Account a gecersen komisyon kesilir. Onun haricinde kredi kartini girdikten sonra komisyon vermeden para alabilir ve yollayabilirsin

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım personal accountta 250 dolar gönderme limitini limitsize çevirmek için kredi kartından 1.95 dolar kesip sonra geri ekliyorlar hesabına.Doğru biliyorumdur umarım :)

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
esq' Alıntı:
Sanırım personal accountta 250 dolar gönderme limitini limitsize çevirmek için kredi kartından 1.95 dolar kesip sonra geri ekliyorlar hesabına.Doğru biliyorumdur umarım :)
Doğru biliyorsunuz.

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu 250 dolarlık limit aylık mı yoksa sadece 250 $ kullandıkdan sonra başka paşka harcama yapamıyomusun + biri paypal hesabıma yatırdı diyelim bunu bir şekilde benden izinsiz geri çekme durumu olabiliyomu ?

A

Airborne

Misafir
redbaron' Alıntı:
peki bu 250 dolarlık limit aylık mı yoksa sadece 250 $ kullandıkdan sonra başka paşka harcama yapamıyomusun + biri paypal hesabıma yatırdı diyelim bunu bir şekilde benden izinsiz geri çekme durumu olabiliyomu ?
limit aylik,
ayrica yatirilan para PayPal da geri cekilebilinir.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Airborne' Alıntı:
limit aylik,
ayrica yatirilan para PayPal da geri cekilebilinir.

usta bu sistemin güvenilirliği nerde o zaman ben senin hesabına 100 $ yatırcam ve yrn geri çekcem yani öylemi ( Böyle bişey yapmam gerçi :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bildigim kadari ile, kredi kartindan yatirilan para, bankaya basvurularak geri cekilebilir. Boyle birsey oldugunda paypal geri cekenin hesabini kapatiyor. Magdur olan da magdurlugu ile kaliyor (Ebay alisveri icin garanti var, magdur olmazsiniz).

Kredi karti haricindeki paypal paranizi geri cekemiyorsunuz. (bildigim kadari ile)
Ancak, sikayet mahiyetinde geri istiyebiliyorsunuz. Ornegin odemeyi yapip mali almadiysaniz. Boyle bir durumda (ebay icin gecerli) Paypal sikayetinizi degerlendirip, ebay satisini inceliyor ve karar veriyor.

Ebay haricindeki islemler icin paypal bir garanti vermiyor. Ebay disi alisverislerde ya bir escrow servisi (urunu alana kadar parayi baska bir kiside/sirkette tutmak) kullanacaksiniz, yada ticaret yaptiginiz kisi guvenilir olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5