İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal ile dolandirilicik hakkinda

ramisk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sorum/fikrim olacak bu paypal ile dolandiricik konusunda. alisverisi neden email uzerinde yapiyorsunuz ki? Madem karsi tarafa yüzde yüz güvenemiyorsunuz neden bir mekanda bulusup isinizi halletmiyorsunuz? Daha güvenceli degilmi? Bu iste ciddi para kazananlar bir güvenilir yerde bulussunlar, laptoplarini getirsinler alisverisi bu sekilde yapsinlar.

Hatam varsa uyarsinlar beni. Ben paypal bozacak olursam bu sekilde yaparim bilmem siz bu düsüncede bana hak veriyormusunuz?

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
edirnedeki arkadas hakkarideki arkadasın paypalını bozuyorsa nerde buluşacak sence :?

ramisk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
edirnedeki arkadas hakkarideki arkadasın paypalını bozuyorsa nerde buluşacak sence :?

Hakkari ve civarinda bozacak birisi bulunur elbette. bulunmazmi?

zaten 100-150 dolar/euro icin deymez sanirim. ben buuk miktarda para bozacak kisiler icin diyorum.

ramisk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen bulunur diyosan bulunur :D

yok abi ben birsey demiyorum. paypalini güvenli sekilde bozdurmak isteyenler elbette birilerini bulur. paypali bozacak kisiler icin farketmez. adam serefliyse bozar ama s*refsizse paranin ustune yatar.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
PayPal ı bozan değil bozduranlar dolandırır genelde.

Oranı 10 da 1 e takabül etmez.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
X = paypal alan
Y = paypal veren

Dolandırılma vakalarında genelde Y paypalı gönderir.
X kişisi paypalı aldıktan sonra YTL karşılığını Y kişisine gönderir.
Y kişisi YTL karşılığını alınca hemen veya bir süre sonra PayPal dispute açar ve daha önce göndermiş olduğu PayPalı da geri almaya çalışır.
Aldığı zaman dolandırmış olur.

ramisk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm, tahmin etmistim. peki bunun önüne gecileblirmi? hangi yöntem kullanilir?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Biraz forumda araştırma yapın lütfen.
Mısırı yeniden keşfetmenin anlamı yok.

ramisk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz forumda araştırma yapın lütfen.
Mısırı yeniden keşfetmenin anlamı yok.

Mısırı yeniden keşfetmekle bir alakasi yok. ben bir fikrimi paylastim. Arastirmayi yaptim ama bu konuda birsey bulamadim. neden bu kadar önyargilisin? mesaj sayima bakarak mi beni yargiliyorsun?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5