İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal' in Türkiyeye Geri Ödeme Yapması için Hepberaber

cemlouis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Ne zamandır okuyodum forumları bi bende üye olup yaziim dedim. Hemen konuya giriim. Bu paypal in TR deki bir hesaba geri ödememesi canımı iyice sıkmışken açtım outlooku kral (formail ingilizce ile vurucu) bir mail yazıp paypale gönderdim neden TR ye geri ödemiyosunuzdan başladım ülkenin ekonomik durumunun git gide iyiye gittiğinden söz ederek olayı bitirdim. Adamlara Merkez Bankasının herkese sunduğu ingilizce mali tablo linklerini de attım tabi.

Yetmez dedim, düşündüm garanti bankası bu internet olayında TR de öncü neden öncü derseniz adamların pek çok yeniliğini 2000 senesinden beri ben takip ediyorum ayrıca TR den yapılan alışverişlerin %70 i de garanti sanal kart üstünden yapılıyormuş. Merkez bankası verilerine göre... Açtım garanti tüketici hattını (4440338) Bi hanım çıktı gayet paypal sistemini dilimin döndüğü kadar anlattım, TR' ye geri ödeme yapılmadığından (bi bakıma es geçildiğinden), eğer bir takım gelişmeler olmazsa bunun üstünden bazı haksız kazançlar (komisyon vs.) doğacağından bahsettim. Biraz bekletti üssü ile konuşup döndü değerlendirmeye alacaklarını söyledi.

Şimdi ben forumda okuduğum kadarıyla hepiniz (hepimiz) bi takım işler yapıyoruz ama çok ama az eğer sizde garanti bankasının veya çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerine paypalı anlatan bir mail veya telefon ederseniz bence bu insanları hızlandırabiliriz. Destek olursanız hep beraber sonuca ulaşırız...

Unutmadan: Ben bunu sadece SEDO medo felan için demiyorum, bu foruma takılan pek çok arakadaş zamanında program yazdı veya hala yazmakta olurya yazdığınız programları paypal üstünden satmak var, x bir sistem üstünden satmak var. Satışlarınız nasıl artar bir düşünün. Onu bırakın şu linke bakın: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside Orda Turkey in yanında bi işaret var (O Türkiyeye geri ödeme yapılamıyor anlamına geliyor...) Neden böle diye bi düşünün ve destek olun, destek olun, destek olun...

Zamanınızı aldım,
Cem

O

OLTA

Misafir
ben daha paypal türkiyeden üyelikleri kabul etmezken senin dediklerini yapmıştım, garanti tarafı işe yaramadı ama paypal türkiyeyi aldı belki toplu bir destek ile ödemesini de sağlarız

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
arkadaşlar nafile uğraşıyorsunuz. Paypalin Türkiyeye ödeme yapabilmesi için sebest finans kurumu lisansı alması lazım. mevzuat onu gerektiriyor. ayrıca Türkiye genelinde böyle bir işin vergilendirilme tarafı da var. Paypal Türkiyenin kurulması maalesef 10 binlerce YTL ye malolacaktırki Türkiyenin ekonomik notu bunu kesinlikle kaale alınmasını engellemekte. ayrıca paypal kurulduğu zaman Tr deki bütün özel bankalara teklif yapılmış ama kimse böyle bir şeyin olabilirliğine inanmayıp dikkate almamış. şu an için pp nin Türkiye ye ödeme yapması mümkün olmayacaktır.

deepfeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar paypal geri ödeme yapıyor. Geçenlerde E-bay dan bi ürün almıştım memnun kalmadım iade istedim sonuçta para paypal aracılığıyla banka hesabıma yattı.Garanti bankasında hesabım.Ayrıca paypalda verrified olmak konusunda da herhangi bir sorun yaşamadım. Birde şu tıklamaya para veren sponsorlardanda 13 nilyon geçenlerde hesabıma yine paypal aracılığıyla yatmış.Sonuç olarak paypal kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım yok

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deepfeel' Alıntı:
Arkadaşlar paypal geri ödeme yapıyor. Geçenlerde E-bay dan bi ürün almıştım memnun kalmadım iade istedim sonuçta para paypal aracılığıyla banka hesabıma yattı.Garanti bankasında hesabım.Ayrıca paypalda verrified olmak konusunda da herhangi bir sorun yaşamadım. Birde şu tıklamaya para veren sponsorlardanda 13 nilyon geçenlerde hesabıma yine paypal aracılığıyla yatmış.Sonuç olarak paypal kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım yok
Bence bir daha kontrol et, karışıtırıyorsun çünkü..

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
anlamiyorum ya ben şunu paypal ödeme yapamiyorda şirket olamiyorda bilmem onbin ytl para gerekiyormuşda moneybookers www.moneybookers.com nasil boyle güzel güzel ödüyor moneybookers bişimi yapti sedo nasil havale yapıyorsa moneybookers nasil takır takır calişiyorsa paypalda o kadar rahat yatirabilmeli demi mantıken yani

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
evet düz mantıkla dediğiniz gibi olabilir. ama hem paypalin hemde Tr nin finans mevzuatı o yönde değil. Paypal Amerikada finans kuruluşu , İngilterede ise banka statüsünde işlem yapmakta.

P

Parae

Misafir
moneybookers gayet iyi , asıl biz sedo'ya mail atalım MB' ilede ödeme yapmaya başlasınlar ..=)

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet oda bir sorun abi kimisi moneybokers kimisi e gold kimisi paypal bu nasil düzen ya hepsine üye ol dur

deepfeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ödeme yapıldı

Yaw arkadaşlar siz dedikten sonra yeniden kontrol ettim 30 milyonluk ebaydan (ödemeyi paypalla yapmıştım) bi refund iade geldi bide sponsordan 13 milyon. Bence bi kez daha bakın en azından ben garantide sorun yaşamıyorum. Bide kartı verriffied ederken bloke olmuştu mail atıp açmalarını istedim ertesi gün cevap geldi kullanıma açtılar.Yani paypal bu koskoca ebay var arkasında.Ebay dan Türkiye için alışveriş yapabiliyosanız ödemeyi de paypal la yapabilirsiniz. Beğenmezseniz benim gibi iade bile istersiniz.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
refund senin banka hesabına değil kredi kartına gelmiş, öyle de bize bizde yanlış anlamayalım ok?

H

hibrahim

Misafir
evet refund olduğunda yani mesela sen birine paypal aracılığı ile kredi kartındna para yolladığında yolladığın kişiye en az premier account a sahip değilse o parayı kabul edemiyor ve denny yapmak zorunda kalıor böyle olunca paypaline gelen para direkt kreid kartına geri gidiyor..

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki normal yoldan kredi kartina para yatirilip biz onu başka şubeden cekme felan yapabiliyormuyuz ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5